Těhotenství ve 3 měsíční zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lara Klara
Povídálka 38 příspěvků 21 inzerátů 26.08.18 10:25
Těhotenství ve 3 měsíční zkusebni dobe

Ahoj, může me zaměstnavatel vyhodit ve 3měsíční zkusebni době, kvuli tehotenstvi? U stejneho zamestnavatele jsem byla 9 mesicu vedena jako brigadnik. Kdyz ano kdo mi potom to vse bude platit? Diky :roll:

Přečtěte si článek: Vše, co potřebujete vědět o těhotenství

Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 6127 příspěvků 26.08.18 10:31

@Lara Klara může, ne kuli těhotenství, ale nějaký důvod si vždycky najde, je lepsi to vydržet a oznámit to v práci až po zkušebce, pokud neděláš vyloženě rizikové zaměstnání. Co myslíš tím kdo mi bude všechno platit? Můžeš jít na nemocenskou, ale počítej že se do porodu nebudeš smět pomalu hnout z domu :think:

Lara Klara
Povídálka 38 příspěvků 21 inzerátů 26.08.18 10:33

@Kriss Tina myslím tim,socialni a zdravotni

Kriss Tina
Kelišová 6127 příspěvků 26.08.18 10:37

Sociální není povinné, zdravotní tam už záleží na situaci, můžeš si zkusit registrovat na pracáku to by pak platili za tebe, ale nevím jak je to teď, když ses těhotná jestli tě tam vezmou, když si vlastně práci aktivně hledat nebudeš :think: jinak by sis musela zdravotní platit sama, nebo jak sem psala domluvit se s dr a jít na neschopenku a to i když tě z práce vyhodí ti pak platí neschopenku a pojištění stát.

veria
Generální žvanilka 23819 příspěvků 1 inzerát 26.08.18 11:12

Muže, ve 3 měs lhůtě muže zrušit pracovní poměr okamžitě z jakéhokoli důvodu, nebo i bez nej.
Sociální ti nikdo platit nebude, to není povinne když nemáš příjem (ale pak se ti ta doba nepočítá na duchod), zdravotní bud pracak nebo sama.

lachtanice86
Kelišová 6670 příspěvků 26.08.18 11:41

@Lara Klara ve zkušebce může. Sociální se platit nemusí. A zdravotní záleží. Jestli půjdeš na úp tak úp. Ale tam by si měla být když hledáš práci, jinak si ho můžeš platit sama.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63776 příspěvků 3 inzeráty 26.08.18 12:30

@Kriss Tina Ve zkušební dobe nemusi zadny duvod uvadet…

Lara Klara
Povídálka 38 příspěvků 21 inzerátů 25.10.18 11:50

Tak holky a je to tady…zaměstnavatel mi zrušil pracovní poměr ve zkušebce,tak a co teď? Kam mám jít a co mam dělat? Na nemocenské jsem stále… :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63776 příspěvků 3 inzeráty 25.10.18 11:55

@Lara Klara Na ZP nahlásit, že jsi stále na neschopence.

Lara Klara
Povídálka 38 příspěvků 21 inzerátů 25.10.18 11:57
@j.a.n.i1 píše:
@Lara Klara Na ZP nahlásit, že jsi stále na neschopence.

A stačí do konce měsíce či radši hned?
Musím osobně nebo stačí poslat e-mailem společně s výpovědí od zaměstnavatele?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63776 příspěvků 3 inzeráty 25.10.18 12:01

@Lara Klara Má to být do 8 dnů, ale reálně je jim fuk, když je to později. Mailem bych to neposílala, tam nikdy nemáš jistotu, že to někdo dostal. Klidně si tam zavolej a domluv se co a jak budou chtít, ono se to podle pojišťoven trochu liší.

Lara Klara
Povídálka 38 příspěvků 21 inzerátů 25.10.18 12:03
@j.a.n.i1 píše:
@Lara Klara Má to být do 8 dnů, ale reálně je jim fuk, když je to později. Mailem bych to neposílala, tam nikdy nemáš jistotu, že to někdo dostal. Klidně si tam zavolej a domluv se co a jak budou chtít, ono se to podle pojišťoven trochu liší.
:palec:
Lara Klara
Povídálka 38 příspěvků 21 inzerátů 25.10.18 16:25

Zdravotni pojišťovna po mě chce nějaké potvrzení: potvrzení o pobírání nemocenských dávek od ČSSZ kde hodně mám sehnat?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pleťová maska z předkožek kojenců? To už je přes čáru, říká dermatoložka

V honbě za věčným mládím jsou hollywoodské hvězdy schopny vyzkoušet leccos.... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >