Těhotenství ve 40 letech

76
7.4.21 09:28

Těhotenství ve 40 letech

Hezký den všem
Je mi 40 let a s manželem se již dlouho snažíme o dítě, mám za sebou 2 neúspěšná těhotenství, takže se snažíme o naše první dítě. Tento měsíc jsem zjistila, že jsem těhotná.
Je mezi Vámi ženami někdo, kdo otěhotněl také ve 40 letech nebo později a těhotenství dopadlo dobře? Jsem nyní v 6. týdnu, na první kontrolu bych chtěla jít až kolem 9. týdne, ať se vyhnu častým ultrazvukům než bude srdeční akce, ale mám hodně velký strach, že i potřetí bude všechno špatně.
Petra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74
7.4.21 09:41

@Petilina, hlavní je se nestresovat a věřit, že vše dopadne jak má ;). Nic jiného s tím stejně neuděláš. Mě je 41 a jsme teprve ve fázi čtyřměsíčního snažení. Taky pořád doufám a nedaří se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
7.4.21 09:45

Hlavně nestresuj. Držím palce ať to vyjde. :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
7.4.21 09:48

Hlavně žádný stres.. To je ještě horší pak.. Dobře to dopadne 🍀 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
7.4.21 09:50

@petra2212
Taky se nám dlouho nedařilo, až jsem se rozhodla zkusit 6-ti týdenní kůru kontryhelové nati a po této kůře najednou se zadařilo. Může to být samozřejmě náhoda, ale nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 09:53

Je mi víc, než tobě a je nás tady mnohem víc, jen kvůli některým rýpalkám zůstáváme inkognito :lol:
Pošli pryč strachy a věř tomu, že bude všechno v pořádku, ve čtyřiceti nejsi žádná stařena, naopak, máš srovnané hodnoty a zázemí.
Předchozí ztráty byly na začátku?

• Citovat
  • Nahlásit
76
7.4.21 09:55

Snažím se být klidná, ale jsou chvíle, kdy to nejde, obávám se, že se budu muset hodně nutit jet vůbec na první kontrolu, když jsem tam slyšela již tolikrát špatnou zprávu, nejraději bych snad ani k žádnému lékaři nešla, ale vím, že to není řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
7.4.21 09:57

Ježiš nestresuj se tím jsi jen sama proti sobě… Skus se radovat přece, vždyť je to krásná novina…A nějaké spatne myšlenky hod za hlavu… :kytka: :kytka: Šetří se a užívej těhotenství :palec: :kytka: :kytka: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
7.4.21 09:58

V předchozích těhotenstvích jsem poprvé potratila cca v 8. týdnu, v druhém zase bylo zamlklé těhotenství bez srdeční akce, ta se vůbec neobjevila, ale to zamlklé bylo 2 měsíce po revizi, tak nevím, jestli to nezpůsobilo, že mezi těhotenstvími nebyla žádná delší pauza. Lékařka v nemocnici mi řekla, že se můžeme po revizi snažit již po první menstruaci, vyčítám si, že jsme nepočkali déle, nemuselo to špatně dopadnout třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
7.4.21 10:03

Ahoj, je mi 40 a doma mám krásného 7m syna - 1. dítě. Ale otěhotnĕla jsem „už“ ve 39, rodila ve 40. Těhu úplně na pohodu, ukázkové, i když jsem se celý čas dost bála, což je prý normální. Trochu jsem se uklidnila až po 2 skríningu. Pak přišel stres na konci, protože jsem přenášela, ale už jsme s prckem spolu a moc a moc se z něj těšíme :srdce:. Držím palce :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30379
7.4.21 10:05

Mám ve svem okolí jednu, co plánuje do 45 těhotnět. Má za sebou několik neúspěchů a jedno dítě porozené po 40.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
650
7.4.21 10:13

Lehce se to radí, ale snaž se myslet pozitivně. Já jsem rodila dva měsíce před 40. narozeninami a všechny screeningy byly nejlepší ze všech těhotenství. Protože mám za sebou ukončení ve 14. týdnu, tak jsem taky při každé kontrole byla úplně na nervy. K tomu ty řeči o starých rodičkách úplně taky nepřidají. A nejvíc mě dostalo, když jsem někdy v 8. týdnu začala krvácet, letěla jsem ke svému gynekologovi, místo něj tam byla protivná baba, která mi řekla, že je to konec, protože nevidí ani srdíčko, které na uz krásně blikalo, a ať se taky v tomhle věku nedivim 8o Vše dobře dopadlo, držím palce, ať je to u Tebe také tak :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
7.4.21 10:14

@Petilina tak jdi na kontrolu klidně později, pak se případně optej na heparín. Někteří ho po více potratech předepisují, já ho třeba po 1 ZT první trimestr pro jistotu píchala taky, ale různí gynekológové mají na tohle různý názor. Jestli bude nebo nebude srdeční akce, s tím nic nenaděláš. Držím palce za krásné :srdce: a pak dobré skríningy. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 10:17

První dcera se nám narodila ve 24 letech po dvou potratech. Druhé jsem velmi dlouho odkládala z různých důvodů, vlastně jsem ani další dítě nechtěla. Pak jsme se rozhodli a druhá dcera se nám narodila v 39 letech, vyšlo nám to hned na první pokus. Vše bylo bez problémů, nijak jsem se nemusela šetřit, do práce chodila téměř do porodu. Nádherné těhotenství. Dcerka byla sice koncem pánevním a i kvůli mým obavám se narodila císařským řezem. Nicméně už za pár dní jsem byla naprosto fit. No a teď mi je 42 a za pár týdnů se nám má narodit třetí holčička, naprosto neplánovaně, jednou jsme si nedali pozor. Je to teď o něco náročnější, stále chodím do práce, malou vozím do školky, před měsícem nás všechny skolil covid, ale zdá se všechno v pořádku. A, ťuk ťuk na dřevo, vypadá to, že snad všechno dobře dopadne.
Tím nechci vůbec popichovat, jenom zakladatelce napsat, že někdy to tělo funguje lépe ve 40 než v lékaři doporučovaném věku otěhotnění cca 25 letech. Můj pan doktor se směje, že nestárnu, ale mládnu.
A ano vyslechli jsme si s manželem také řeči o zodpovědnosti apod. No do budoucna nevidíme a v kondici se budeme muset držet kvůli dcerkám.

• Citovat
  • Nahlásit
76
7.4.21 10:35

Docela jste mně uklidnili, snad se mi taky podaří si to těhotenství začít užívat a ne se jen strachovat, s manželem máme srovnané i to, že bychom samozřejmě přijali i postižené dítě, hlavně by bylo vychováváno s láskou :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat