Těhotenství ve 40 letech, hledám na psaní

6.9.20 19:25

Těhotenství ve 40 letech, hledám na psaní

Holky je tady někdo se stejným příběhem. V 39 letech jsem podstoupila ivf s vlastními vajíčky, ale bohužel nedošlo k transferu embryí, byla mi navržena dárkyně se kterou jsme souhlasili,24.8 jsem se vdávala a pořád čekala až se dostaví MS na zahájení léčby. Bohužel ms pořád nikde 31.8 mi bylo potvrzeno 7tt. Vím že bych měla být šťastná teda jsem, ale mám obavy z genetiky která mi vyšla akorát na hraně. Nyní jsem 8 tt, unavená, špatně od žaludku (aspoň že nezvracim), vím že je ještě daleká cesta před námi, ale snažím se myslet pozitivně. Je tady někdo na t podobně i věkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1088
6.9.20 19:32

@Hanula-kobylka mne je taky 39 a půl a aktuálně jsem v 19tt. Podstoupila jsem IVF a KET s vysetrenymi embryi i tak jsem měla strach z genetiky. Naštěstí dopadla výborně, teď čekám na druhy screening a strach mám pořad. Měla jsem velké problémy s krvácením a hematomem v prvním trimestru a nyní mám vcestne lůžko, takže opět klidovejsi režim. Takže strach asi budu mít až do konce, ale věřím ze to zvládneme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.20 19:53

@Ajkule nám to nakonec vyšlo přirozeně,2embryjka jsme si nechali zamrazit.Ale tajně doufám a bříšku povídám, že to bude v pořádku, tak budeme jenom čekat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
633
6.9.20 19:59

Ja tehotenstvi prirozene ve 43 letech, po sedmi inseminacich a trech ivf a deviti letech snazeni. Vsechno dopadlo na vybornou. Drzim palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
6.9.20 20:24

Poslední dítě přirozeně ve 43 letech. Jsem přenašeč genetického onemocnění a i přesto to vyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.20 20:31

@Purple Rain také jsem přenašeč genetického onemocnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
6.9.20 22:22

V říjnu mi bude 39. Mám ročního syna, po třech potratech to vyšlo přirozenou cestou. Mám také genetické zatížení ale syn je naprosto v pořádku. Držím palce ať vše dobře dopadne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
6.9.20 23:03

Mě je 40 jsem v 17tt a po KET. Taky mám ze všeho strach, doktoři ten věk totiž dost připomínají. Jinak mam geneticky vyšetřena embrya, tak to mě trošku uklidňuje. Chce to klid no, ale musím se přiznat, že mi to moc nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
6.9.20 23:51
@Hanula-kobylka píše:
@Purple Rain také jsem přenašeč genetického onemocnění

Moc držím palce! Vím, co je to za nervy. Každopádně už je rozhodnuto a nervy to nezmění. Tím jsem se v těhotenství snažila, více či méně úspěšně, řídit já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16846
7.9.20 00:04

Tak pokud mas zakladatelko nejake geneticke zatizeni, tvuj strach chapu. Ja porodila ve 40 zdraveho chlapecka, ale ja zadne zatizeni, o kterem bych vedela, tedy nemam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
7.9.20 00:17

Je mi 42 otehotnela jsem prirozene, nahodou, moje deti jsou na stredni…

vsichni doktori, sile strasi statistikama a pod, na zacatku jsem byla uplne hotova, rvala I 3dny. naucila jsem se doktory ignorovat, statistika 4 z 1000 znamena 996 zdravych a kdo vi jak to merili… ja se citim dobre, doktori do me preventivne chtej cpat leky apod… rekla jsem si, ze jim ukazu, ze statistiky na me neplati, cvicim jogu a snazim se byt v pohode. verim, ze ja I mimi budem v poradku. vzdyt moje babicka ve 46ti porodila krasne, zdrave dite…

uplne chapu tvuj strach, mela jsem to na zacatku stejne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16846
7.9.20 00:26

@Blanulak01 me teda nerekl ohledne veku nikdo nic. Co pravda, byla jsem o 2 roky mladsi. Ja si s tim hlavu nedelam, ani mi nenabizeli plodovku nic, vysly mi dobre prvotrimestralni vysledky, jak z krve, tak z UZ. Mam doma 2 zdrave deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6209
7.9.20 01:57

První těhotenství v 37, druhé v 41, pokaždé na první dobrou. V prvním těhotenství byl snad jediným příznakem;) porod, v druhém jsem byla unavenejsi, ale to bylo i tím, že jedno dítko jsem už doma měla, chodila až do konce do práce a po nocích jsem se učila na zkoušky. S dr. jsem věk neřešila, výsledky dobré, plodovou tudíž neřešila.
Moje maminka, babička i tchýně rodily po čtyřicítce
také. Hodně zdravíčka!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
7.9.20 08:57
@warita píše:
@Blanulak01 me teda nerekl ohledne veku nikdo nic. Co pravda, byla jsem o 2 roky mladsi. Ja si s tim hlavu nedelam, ani mi nenabizeli plodovku nic, vysly mi dobre prvotrimestralni vysledky, jak z krve, tak z UZ. Mam doma 2 zdrave deti.

mne vysly testy uplne skvele, presto jsem plodovku musela odmitnout, strasi me zvysenym rizikem (kvuli veku) preeklampsie, predcasneho porodu, tehu cukrovky, predcasneho starnuti placenty a i tim, ze se mi narodi mrtve dite. chteji abych brala 4000ui vit D (doporucena normalni davka je 700), aspirin. Prej kdyz neporodim do konce 38.tt budou porod vyvolavat… Honili me snad na dvacitku krevnich testu, vsechno mam absolutne v norme, perfektni a furt se jim neco nezda, nevim co, pry jsem stara…

btw. cekam ctvrty, predchozi tri tehotenstvi naprosto ukazkovy, nikdy nebyl problem, deti v terminu, porody vsechny prirozeny bez problemu, bez poraneni (dve deti jsem rodila doma). takze nechapu, proc do me porad a porad ryjou a nedaj pokoj…

jo a jsem obezni… obezita je od BMI 30, me vyslo 30,4… tak mozna proto, jsem stara a tlusta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
7.9.20 22:02
@Blanulak01 píše:
mne vysly testy uplne skvele, presto jsem plodovku musela odmitnout, strasi me zvysenym rizikem (kvuli veku) preeklampsie, predcasneho porodu, tehu cukrovky, predcasneho starnuti placenty a i tim, ze se mi narodi mrtve dite. chteji abych brala 4000ui vit D (doporucena normalni davka je 700), aspirin. Prej kdyz neporodim do konce 38.tt budou porod vyvolavat… Honili me snad na dvacitku krevnich testu, vsechno mam absolutne v norme, perfektni a furt se jim neco nezda, nevim co, pry jsem stara…

btw. cekam ctvrty, predchozi tri tehotenstvi naprosto ukazkovy, nikdy nebyl problem, deti v terminu, porody vsechny prirozeny bez problemu, bez poraneni (dve deti jsem rodila doma). takze nechapu, proc do me porad a porad ryjou a nedaj pokoj…

jo a jsem obezni… obezita je od BMI 30, me vyslo 30,4… tak mozna proto, jsem stara a tlusta.

Mně také kvůli věku nikdo z doktorů nic neříkal. Naopak. Jedno těhotenství jsem po potvrzení genetické vady ve 42 letech přerušovala a lékaři (vc. genetika) mě utěšovali, že příště to vyjde. Na mé námitky, že příště nebude, že jsem stará, tvrdili, že na otěhotnění zase tak stará nejsem. Můj gynekolog se vyjádřil, že vajíček tam vidí dost a do 45ti let času ještě dost. Potom prý už by to nedoporučoval, abych prý neměla v přechodu pubertaka :wink: ale sledována jsem byla víc jen na začátku, odběr klků (kvůli prenasectvi genetické vady) a potom ještě podrobný utz ve 20 TT (kvůli amniovym pruhům, jesli nedošlo k poškození třeba končetin). Jinak klasické kontroly co 4 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama