Těhotenství ve vyšším věku - speciální testy, vyšetření

25.4.17 12:51

Těhotenství ve vyšším věku - speciální testy, vyšetření

Ahoj, zajímá mě, jestli jste si nechali dělat nějaké speciální vyšetření v těhotenství ve vyšším věku na vývojové vady plodu - třeba na Down syndrom nebo jiné. Nebo si myslíte, že jsou tyto vyšetření zbytečná. Kolik stojí vyšetření? Je mi 36 let. Tak přemýšlím, jestli si mám nějaké vyšetření nechat udělat. Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.4.17 12:57

Standartní prvotrimestrální screening je podle mě nejlepší, platí se kolem 1000,– Doktorka mi říkala, že je i přesnější než tripple testy, které často vychází falešně pozitivní a musí se pak na invazivní odběr plodovky. Na něj bych já osobně nešla, bála bych se rizik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
25.4.17 12:59

Prvotrimestralni screening je dnes už normální, takže ten. Pokud vyjde dobře, tak pak už všechno běžně. Pokud špatně, tak ti řekne lékař co doporučuje. Za screening jsem platila něco kolem tisícovky a něco mi proplatila pojišťovna.

• Citovat
  • Upravit
2740
25.4.17 13:04

Já jsem měla děti v nižším věku - nebyla sjem tzv stará matka a na screenink ve 12 týdnu jsme šli u obou- v brně se ceny pohybují standardně kolem 1500Kč, má pojišťovna neproplácela nic. POkud se lékařům něco nezdá v jakékoli fázi těhotenství, pošlou na další testy, ty jsou hrazené pojišťovnami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2607
25.4.17 13:04

V pozdějším věku bych zvážila prenascan navíc k prvotrim.scr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3058
25.4.17 13:10

@mama.tata.mimi Ahoj ve vyšším věku - po 40 narozeninách bych si určitě něco navíc zaplatila… do 40 let pokud nejsi obezní, nekouříš a jsi fit si myslím není větší riziko než u holek kterým je sice 25 ale hulí, pijou a jsou tlustý… jinak mě je taky 36 čekám ted druhý a všechno uplně cajk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.4.17 13:18

Popravdě, myslím si, že prvotrimestrální screening (doporučuje se všem bez ohledu na věk) v kombinaci s tripple testy, genetickým ultrazvukem ve 20 tt a případnou plodovou vodou, je fakt postačující. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 13:24

Děkuji všem za odpovědi. Jak dlouho trvá ten prvotrimestrální screening? Dělá ho normálně gynekolog nebo je potřeba jet na nějaké specializované pracoviště?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2614
25.4.17 13:28
@mama.tata.mimi píše:
Děkuji všem za odpovědi. Jak dlouho trvá ten prvotrimestrální screening? Dělá ho normálně gynekolog nebo je potřeba jet na nějaké specializované pracoviště?

Je potřeba speciální kurz, takže specializované pracoviště - tvůj gynekolog může nabrat krev. Uvidíš, co ti řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 13:29

@axelina Také čekám druhé. U prvního mi bylo 33, takže jsem na žádných speciálních vyšetřeních nebyla. Ale dělali mi častější ultrazvuk kvůli rizikovému těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.4.17 13:32
@mama.tata.mimi píše:

Mě ho dělal můj gynekolog, co vím, tak většina gynekologů v mém okolí ten screening dělá sama. Byla to otázka asi 20 minut. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
25.4.17 13:45

Je mi 41 let, jsem teď ve 30 tt, čekám třetí dítě, screening v 1.trim mi vyšel pozitivní díky věku, je to parametr s velkou váhou. Šla jsem na test Prenatal safe z krve v Praze Apolináři, cena 12 500 Kč. Vše vyšlo v pořádku, jako i v dalších velkých ultrazvucích. Byla jsem si dopředu jistá, že pokud to podstoupím (zaplatím), bude vše v pořádku, ale neudělala bych to teď jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
25.4.17 13:47

@mama.tata.mimi Já mám 36let a teď dvouměsíční dvojčata…na žádném vyšetření kromě screeningů jsem nebyla a vše je v pořádku, ikdyž jsem při těle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
25.4.17 13:54

Ještě k tomu screeningu, rozhodně to chce na pracovišti u certifikovaného lékaře. Dnes to právě dělá kde kdo, ale nemá na to papír ani zpětně zauditované výsledky. Jsou to pro ně rychlé peníze. Například v Praze v Apolináři to dělají jen certifikovaní ultrazvukaři a to vyšetření je ještě navíc zdarma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 13:56

@kanka80 Gratuluji k dvojčatům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie