Těhotenství ve zkušební době a jsem na neschopence.

29.7.21 18:14

Těhotenství ve zkušební době a jsem na neschopence.

Ahoj holky,

Nastoupila jsem do práce a po 2 měsících jsem zjistila, že jsem těhotná, kvůli nepříznivým podmínkám v práci a potížím v těhotenství jsem musela jít na neschopenku ve zkušební době.
Samozřejmě mi dali výpověď, chtěla bych se vás zeptat jestli s tímto máte někdo zkušenost a co jste popřípadě dělali.

Jelikož jsem na neschopence tak mě na úřad práce nezaevidují, takže nevím jak to vyřešit se zdravotním a sociálním pojištěním.

Díky za každou radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32476
29.7.21 18:15

Tak zdravotní na neschopence řešit nemusíš a sociální by ti případně pracák stejně neplatil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 18:32

Myslela jsem si, že výpověď je možno obdržet až po ukončení PN, ne v jejím průběhu. A zkušební doba se o PN prodlužuje.
Těhotenství nemůže být důvodem k ukončení pracovního poměru, ale ve zkušební době mohou dát výpověď bez udání důvodum

• Citovat
  • Nahlásit
1266
29.7.21 18:34

Ve zkušební době tě můžou vyhodit i při PN.
Měla sis to nastudovat a ten měsíc ještě vydržet, pak už by tě vyhodit nemohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5859
29.7.21 18:38

Přesně tak…to nešlo počkat???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18463
29.7.21 19:08

@SOLDANHANNA budeš dal na pn, budeš nejspíš bez nároku na ppm. Potom dostaneš rp. Sociální za tebe nikdo platit nebude a zdravotní mas vyřešené tou pn. Chtělo to trochu počítat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1617
29.7.21 19:17

Hlavně nezapomeň na zdravotní pojišťovnu nahlásit, že jsi na neschopence, zaměstnavatel tě odhlásil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3274
30.7.21 07:03

Bohužel, teď toho už moc nenaděláš 🤷🏻‍♀️ Budeš až do porodu na PN s vycházkama, nárok na PPM zde s nejvyšší pravděpodobností nebude. Po porodu si požádáš o RP a jinak zdravotní za Tebe platí daňový poplatník, pokud se nemýlím. Sociální si případně můžeš platit sama, to by sis vyřešila na příslušné OSSZ. Jinak se teď holt bude muset více otáčet tatínek mimíska. Hodně štěstí 🙋🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 07:27
@truelly píše:
Přesně tak…to nešlo počkat???

Panebože chytráci se vždy najdou :potlesk:
Myslela jsem v první radě na zdraví miminka i sebe ani nevíte kde jsem pracovala tak jak můžete toto napsat 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 07:28
@Jolka86 píše:
Hlavně nezapomeň na zdravotní pojišťovnu nahlásit, že jsi na neschopence, zaměstnavatel tě odhlásil.

Dobře děkuji za radu 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5859
30.7.21 20:22
@SOLDANHANNA píše:
Panebože chytráci se vždy najdou :potlesk:
Myslela jsem v první radě na zdraví miminka i sebe ani nevíte kde jsem pracovala tak jak můžete toto napsat 🙂

Tak když někde nastoupím, tak asi předpokládám, že budu pracovat…proč jsi tam nastupovala, když jsi chtěla otěhotnět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
31.7.21 01:35

Těhotná se smí propustit? Zjistí si, zakladatelko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10395
31.7.21 06:53
@Takco píše:
Těhotná se smí propustit? Zjistí si, zakladatelko.

Ve zkušební době se těhotná propustit samozřejmě může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 11:36
@truelly píše:
Tak když někde nastoupím, tak asi předpokládám, že budu pracovat…proč jsi tam nastupovala, když jsi chtěla otěhotnět?

Třeba na to těhotenství dlouho čekali. Ale souhlas s tím, že kdybych nastoupila do nové práce, tak bych prostě počkala, překlenula zkušební dobu a zařídila bych se tak, aby byl nárok na mateřskou, pokud by jinak nebyl.

Nicméně umím pochopit ten zákon schválnosti, že se třeba přes rok otěhotnět nedaří a potom se to podaří ve chvíli, kdy už si člověk zařídil život jinak. A dítě je pořád vyšší životní hodnota než nová práce.
Moje příbuzná nemohla otěhotnět 2 roky, povedlo se to v měsíci, kdy měla domluvený nástup zpět do práce na zkrácený úvazek a už s tím byla smířená. Ale o druhé se snažili od roku prvního dítěte. Povedlo se to až s třetími narozeninami.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 19:10

Holky, mám dotaz…
Byla jsem zaměstnána 8 let v jedné firmě, kde jsem za tu dobu 4 otěhotněla a následně potratila. Po osmi letech jsem nastoupila do nové práce, kde jsem ve zkušební době opět otěhotněla. Nějak jsem ani nedoufala, že by to tentokrát vyšlo… Ale ono ano… :srdce:
Doktor mě okamžitě dal neschopenku, rizikové těhotenství. V této práci mě vyhodili a já jsem stále na nemocenské. Podle výpočtů by mi mateřská měla vyjít do těch 180 dní v ochranné lhůtě.
Moje otázka ale zní, jestli když jsem předtím měla kratší zaměstnání není kratší i ta ochranná lhůta případně. Nebo jestli se mi prostě započítají obě zaměstnání a na mateřskou mám normálně právo. Děkuji za odpovědi. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat