Těhotenství ve zkušební době a nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Melou nek
Nováček 6 příspěvků 01.07.19 22:54
Těhotenství ve zkušební době a nemocenska

Dobrý den chci se zeptat pracuji v automobilove fabrice a jsem ve 3. Měsíční zkušební době už mám odpracovaný 1.mesic a nedávno jsem zjistila že jsem těhotná, přeci jen v práci je zátěž a bojím se o miminko jak by To bylo s nemocenskou?

Předem děkuji.

Reakce:
Martha03
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 01.07.19 23:01

No šla by si ve zkušební době na nemocenskou a oni tě s největší pravděpodobností vyhodí… Mají na to právo od toho je zkušební doba… Na mateřskou nárok mít nebudeš, takže pouze rodičák.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 23:06

@Melou nek řešila jsem něco podobného ale já to zjistila na konci zkušební doby… Bohužel jsem zakončila v nemocnici a už jsem bez práce. Po 14 dnech na nemocenské mě vyhodili

Melou nek
Nováček 6 příspěvků 01.07.19 23:10

@Martha03
A co znamená ten rodičák?

Martha03
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 01.07.19 23:10
@Melou nek píše:
@Martha03
A co znamená ten rodičák?

Rodičovský příspěvek, tzn. 220 000kc na dobu kdy budeš s dítětem doma.
Edit: kolik ti je, že nevíš co se bere?

Melou nek
Nováček 6 příspěvků 01.07.19 23:12

@Martha03
Děkuji… A než porodím měla bych nárok na nějaký příspěvek nebo něco podobného? 18 let otěhotněla jsem neplánovaně

Martha03
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 01.07.19 23:15
@Melou nek píše:
@Martha03
Děkuji… A než porodím měla bych nárok na nějaký příspěvek nebo něco podobného?

Ne. Pouze v případě pracovní neschopnosti ti budou platit nemocenskou, která je zpravidla kolem 60% původního platu. To ti pokud tě vyhodí platí stejně stát. Nicméně musí ti lékař neschopenku napsat, není to automatické jenom proto, že ty máš strach, musí tam být nějaké objektivní důvody. A aby ti to lékař napsal na 8 měsíců to tedy opravdu nevím. Jak dlouho si těhotná?

Melou nek
Nováček 6 příspěvků 01.07.19 23:17

@Martha03
Asi tak mesic ještě mě doktorka neřekla, tak že jediná možnost vydržet a utajit těhotenství buď prodlouží smlouvu nebo ne tedy.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 01.07.19 23:22
@Melou nek píše:
@Martha03
Asi tak mesic ještě mě doktorka neřekla, tak že jediná možnost vydržet a utajit těhotenství buď prodlouží smlouvu nebo ne tedy.

Co ti má doktorka říct? Tak víš kdy jsi měla poslední ms, dělala sis těhotenský test, takže víš jak dlouho. Jestli je to měsíc, dva nebo pět ne? Ano jediná možnost je to utajit, po uplynutí zkušební doby případně nahlásit a požádat si o přeřazení na jinou pozici pokud v rámci zákona budeš vykonávat činnost jež těhotná nesmí. Neschopenku ti jen tak někdo nenapíše na nic… Pokud bude těhotenství v pořádku. Počítej ale s variantou, že můžeš mít ranní nevolnosti, které u některých nejsou jen ranní a tím pádem se to provali i tak. Takže se případně domluvit s otcem dítěte, že když tě naštěrchal tak ať se stará…

Melou nek
Nováček 6 příspěvků 01.07.19 23:27

@Martha03
Tak se tedy u idi co a jak.. Každopádně děkuji za rady.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 02.07.19 06:06

@Melou nek financne zajistit/podporit te ma otec ditete. Dite ma dva rodice, nejsi na to sama.

Melou nek
Nováček 6 příspěvků 02.07.19 22:32

@Cenarius
V mém případě jsem na to zrovna sama

Agusaguss
Stálice 61 příspěvků 02.07.19 22:37

No o to hur premejslej…

Váš příspěvek
Reklama