Těhotenství ve zkušební době a neschopenka

5.1.20 15:58

Těhotenství ve zkušební době a neschopenka

Ahoj holky, chci se zeptat jestli mě můžou vyhodit z práce když jsem ještě ve zkušební době a jsem těhotná 5 tt?? Zaměstnanec ještě o tom neví. :srdce: Pracuji v obchodě a každodenně tahám těžké věci a jsem v chladu skoro celou směnu, tak se chci i zeptat jestli mi na gynde dají neschopenku, protože moje první těhotenství skončilo potratem týden před termínem porodu, tak jestli se tohle už bude brát jako rizikové nebo ne a omlouvám se že to nemá hlavu ani patu ????????děkuji za odpověďi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2250
5.1.20 16:01

Ano může té vyhodit! A na neschopenku samozřejmě jít můžeš. Budeš mít nárok na PPM (mateřskou)?
Kdy ti konci zkušební doba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
5.1.20 16:01

Ano, muzou s tebou pracovni pomer ukoncit a ne, automaticky se neschopenka po jednom potratu nepise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
5.1.20 16:02

Ve zkusebni dobe ti vypoved dat muzou. Kdyz vydrzis do konce zkusebni doby, tak pak uz ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 16:07

@Kosopemi děkuji :) konci mi právě až 31.1.2020. Tak to radši ukončíme Prac. pomer protože fakt to není práce pro těhotné a asi úplně blba otazka nějak jinak se to nedá udělat aby jsem nechodila do práce?? Aspoň aby se to nějak zařídilo než mi skončí ta zkušební doba pak už mě nemůžou vyhotit že??

• Citovat
  • Nahlásit
1811
5.1.20 16:08

Ja tomu asi nerozumím. Jak skončilo potratem týden před termínem porodu? To už je porod ne? A neschopenku by ti doktorka napsat neměla. Není k tomu důvod. Zaměstnavatel tě má přeřadit na jinou pozici a ano, výpověď ti dát může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
5.1.20 16:09
@Anonymní píše:
@Kosopemi děkuji :) konci mi právě až 31.1.2020. Tak to radši ukončíme Prac. pomer protože fakt to není práce pro těhotné a asi úplně blba otazka nějak jinak se to nedá udělat aby jsem nechodila do práce?? Aspoň aby se to nějak zařídilo než mi skončí ta zkušební doba pak už mě nemůžou vyhotit že??

Můžou tě normálně vyhodit, ale až po uplynutí výpovědní lhůty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 16:12

@mamina89 no špatně jsem to napsala v termínu porodu mi holčička umřela :( a dr mi Říkala že když budu zase těhotná automaticky se to bude brát jako rizikové těhotenství tak jsem myslela že by mi už teď mohla dát neschopenku vzhledem i k tomu že ta práce se nemůže vykonávat v těhotenství

• Citovat
  • Nahlásit
1811
5.1.20 16:13
Ja tomu asi nerozumím. Jak skončilo potratem týden před termínem porodu? To už je porod ne? A neschopenku by ti doktorka napsat neměla. Není k tomu důvod. Zaměstnavatel tě má přeřadit na jinou pozici a ano, výpověď ti dát může.
@Anonymní píše:
@mamina89 no špatně jsem to napsala v termínu porodu mi holčička umřela :( a dr mi Říkala že když budu zase těhotná automaticky se to bude brát jako rizikové těhotenství tak jsem myslela že by mi už teď mohla dát neschopenku vzhledem i k tomu že ta práce se nemůže vykonávat v těhotenství

Tak záleží hodně na tvoji Mudr. Zkus to a uvidíš. Když ti tohle řekla, tak ti to třeba napíše. Ale z důvodu toho prvního těhotenství, ne proto, že to není práce pro těhotnou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
5.1.20 16:14
@Anonymní píše:
@Kosopemi děkuji :) konci mi právě až 31.1.2020. Tak to radši ukončíme Prac. pomer protože fakt to není práce pro těhotné a asi úplně blba otazka nějak jinak se to nedá udělat aby jsem nechodila do práce?? Aspoň aby se to nějak zařídilo než mi skončí ta zkušební doba pak už mě nemůžou vyhotit že??

Tak to je za chvilku, to by se snad dalo vydržet, ne? Po oplynutí zkušebny té vyhodit nemůžou a ještě ti musí držet místo po dobu 3 let.
Jde jen o to, aby si měla nárok na mateřskou. Musíš mít odpracováno 270 dní za poslední 2 roky a nebo být v ochranné lhůtě.
Jinak po porodu by si brala RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
5.1.20 16:16
@Dory22 píše:
Tak to je za chvilku, to by se snad dalo vydržet, ne? Po oplynutí zkušebny té vyhodit nemůžou a ještě ti musí držet místo po dobu 3 let.
Jde jen o to, aby si měla nárok na mateřskou. Musíš mít odpracováno 270 dní za poslední 2 roky a nebo být v ochranné lhůtě.
Jinak po porodu by si brala RD.

Přesně tak. Buď bych to vydržela do toho února a nebo neschopenka. :think: však jsi na začátku, tuk tuk, aby bylo vše v pořádku. Do 12tt se může stát cokoliv, nechci to přivolávat tuk tuk. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7421
5.1.20 16:22
@Dory22 píše:
Jinak po porodu by si brala RD.

Musi drzet misto pouze kdyz ma smlouvu na dobu neurcitou. A brala by RP nikoliv RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 16:22

@Dory22 ona je to právě moje první práce jinak jsem pracovala po škole jen na dohody takže oficiálne mám opracované jen dva měsíce takže o tomhle nějak moc nevím no :nevim: ráda by jsem vydržela než ta zkušební doba skončí ale moc se bojím je to fyzicky i psychicky náročné takže teď nevím co dělat no :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 16:23

@mamina89 moc děkuji věřím že všechno bude už v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
572
5.1.20 16:23

Já jsem to tak měla - ve zkušební době jsem zjistila, že jsem těhotná, a ze zdravotních důvodů jsem musela zůstat na neschopence měsíc před skončením zkušební lhůty. Zaměstnavatel mě samozřejmě po ukončení zkušební doby propustil (ani se mu nedivím), ale měla jsem nárok na PPM, takže tu jsem pak s ním ještě řešila a dostávala ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat