Těhotenství vs hodně namáhavá práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

frey08
Povídálka 15 příspěvků 04.03.18 18:50
Těhotenství vs hodně namáhavá práce

Zdravím, ráda bych se zeptala, jestli tu někdo nemá podobnou situaci. Plánujeme s manželem založit rodinu a zajímalo by mě, jak to mám udělat (je mi jasné že v průběhu našeho snažení budu bláznit s těhu testy, tak snad zjistím brzy, že čekáme miminko) když v práci vyskladňuji zboží a ty krabice mají I přes 20kg, jestli musím počkat na potvrzení doktorky, nebo to mám hned říct v práci? A hlavně mě zajímá, jestli taková práce, může plodu ublížit, kdybych to zjistila třeba až za měsíc. Všem předem děkuji za odpovědi ☺

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 20313 příspěvků 04.03.18 18:56
@frey08 píše:
Zdravím, ráda bych se zeptala, jestli tu někdo nemá podobnou situaci. Plánujeme s manželem založit rodinu a zajímalo by mě, jak to mám udělat (je mi jasné že v průběhu našeho snažení budu bláznit s těhu testy, tak snad zjistím brzy, že čekáme miminko) když v práci vyskladňuji zboží a ty krabice mají I přes 20kg, jestli musím počkat na potvrzení doktorky, nebo to mám hned říct v práci? A hlavně mě zajímá, jestli taková práce, může plodu ublížit, kdybych to zjistila třeba až za měsíc. Všem předem děkuji za odpovědi ☺

Dvacet kilo podle zákona zvedat nesmíš, nesmíš zvedat ani deset (občas), dokonce ani pět, pokud je ta práce jen o tom.

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 04.03.18 19:01

@frey08 To jako ze v praci oznamis, ze planujes byt tehotna, tak aby se zadarilo, tak nebudes zvedat tezke veci? To asi neklapne. Az opravdu budes tehotna, tak to oznam s tim, ze zadas o prevedeni na fyzicky nenamahavou praci. Pak uz je k tomu duvod.

frey08
Povídálka 15 příspěvků 04.03.18 19:02

Tak není to stále. V práci dostanu úkol a začínám vyskladňovat např. basy s pivama, pak vina a nakonec lehke krabičky se sušenkama. A takhle třeba 7× za ten den. Podle toho, kolik čeho mam vyskladnit.

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 04.03.18 19:03

Hele toho bych se vůbec nebala, když je tvy tělo dlouhodobě zvyklý tak to na začátku těhotenství vůbec nevadí :kytka:

frey08
Povídálka 15 příspěvků 04.03.18 19:05

Nene, myslela jsem to tak, ze az zjistim ze jsem tehotna, tak jestli musim pockat na potvrzeni doktorky a nebo to muzu rict hned( jak to zjistim z tehotenskeho testu) aby mi dali hned lehci praci. A kdybych to zjistila pozdeji, tak jestli to plodu nejak ublizi.

frey08
Povídálka 15 příspěvků 04.03.18 19:07
@MalinkaMil píše:
Hele toho bych se vůbec nebala, když je tvy tělo dlouhodobě zvyklý tak to na začátku těhotenství vůbec nevadí :kytka:

Děkuji ☺ to jsem potrebovala vedet ☺

frey08
Povídálka 15 příspěvků 04.03.18 19:08
@cecetka píše:
@frey08 To jako ze v praci oznamis, ze planujes byt tehotna, tak aby se zadarilo, tak nebudes zvedat tezke veci? To asi neklapne. Az opravdu budes tehotna, tak to oznam s tim, ze zadas o prevedeni na fyzicky nenamahavou praci. Pak uz je k tomu duvod.

Nene, myslela jsem to tak, ze az zjistim ze jsem tehotna, tak jestli musim pockat na potvrzeni doktorky a nebo to muzu rict hned( jak to zjistim z tehotenskeho testu) aby mi dali hned lehci praci. A kdybych to zjistila pozdeji, tak jestli to plodu nejak ublizi.

Paní Colombová
Kecalka 195 příspěvků 04.03.18 19:11

Nechala bych to jak se budes citit…ja treba tahala tezky a nijak mi to neprislo, az asi v 6mesici kdy jsem mela bricho jsem citila zada, tak jsem se tomu zacala vyhybat, ale bricho me z toho nijak moc nebolelo…ale 20kg to asi nebylo…spis do tech 15kg

mayunka
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 7 inzerátů 04.03.18 19:14

Ahoj, ja delala ve skladu. Tahala i 40 kg baliky a byla vecne v zime. Nejak jsem to neplanovala. Kdyz jsem si udelala test, oznamila jsem to jen primemu nadrizenemu. S tim, ze kdykoliv bylo neco tezkeho, nekomu jsem si rekla. Doma jsem byt nechtela @frey08

frey08
Povídálka 15 příspěvků 04.03.18 19:20
@mayunka píše:
Ahoj, ja delala ve skladu. Tahala i 40 kg baliky a byla vecne v zime. Nejak jsem to neplanovala. Kdyz jsem si udelala test, oznamila jsem to jen primemu nadrizenemu. S tim, ze kdykoliv bylo neco tezkeho, nekomu jsem si rekla. Doma jsem byt nechtela @frey08

Take me napadlo to tak udelat. Az budu mit potvrzeni od doktorky tak by me stejne dali na lehci praci.. ale do te doby? Budu asi muset delat tuhle praci. Vubec nevim jak se k takovym vecem stavi muj vedouci. Tak snad to bude pak ok ☺

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32721 příspěvků 10 inzerátů 04.03.18 19:36

Nastuduj podrobně tyto odkazy, které se týkají manipulace s břemeny a práce v těhotenství: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2007-361
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2003-288
 http://www.aperio.cz/…a-zamestnani

mayunka
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 7 inzerátů 04.03.18 21:05

Mne pak delali zle. Hnali me k dr ze mi ma jako napsat neschopenku ale ja nechtela :) @frey08

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 05.03.18 00:26

@frey08
Pokud je těhotenství normální, ublížit by to nemělo, já pracovala do porodu, porod přesně v termínu, celé těhotenství jsem zvedala a balila balíky do 30kg, víc jsem odmítala. Ale pokud se na těžší práci necítíš, domluvit se s lekarem

frey08
Povídálka 15 příspěvků 05.03.18 06:25
@mayunka píše:
Mne pak delali zle. Hnali me k dr ze mi ma jako napsat neschopenku ale ja nechtela :) @frey08

Taky pak prave nechci na neschopenku. To bych se doma zblaznila. Tak snad mi pak daji alespon lehci praci, protoze u tyhle co delam ted, bych se bala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Prokleté manželství Lály s choromyslnou fanynkou: Vydírání sebevraždou ho zlomilo!

Nezapomenutelný herec Ladislav Pešek se stal již v mládí hvězdou stříbrného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama