Těhotenství z darovaných a potom přirozeně

Anonymní
2.8.11 09:32

Těhotenství z darovaných a potom přirozeně

Ahoj,v září jdeme do IVF cyklu s darovanými vajíčky,chceme zavést 2 embrya,ale teď se mi dost rozleželo v hlavě co když třeba po porodu otěhotním přirozeně? Celé těhotenství budu brát anopyrin a prednison,takže budu přeléčená. Kdyby se to stalo rozhodně bych nešla na potrat,byla by to moje jediná šance jak mít svoje biologické,na druhou stranu ale nevím kdyby se po transferu s těmy darovanými uchytily obě,jestli bychom potom tři děti zvládli,kdyby tato situace nastala. Stalo se vám to někomu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

cher
2.8.11 09:37
Anonymní píše:
Ahoj,v září jdeme do IVF cyklu s darovanými vajíčky,chceme zavést 2 embrya,ale teď se mi dost rozleželo v hlavě co když třeba po porodu otěhotním přirozeně? Celé těhotenství budu brát anopyrin a prednison,takže budu přeléčená. Kdyby se to stalo rozhodně bych nešla na potrat,byla by to moje jediná šance jak mít svoje biologické,na druhou stranu ale nevím kdyby se po transferu s těmy darovanými uchytily obě,jestli bychom potom tři děti zvládli,kdyby tato situace nastala. Stalo se vám to někomu?

Já myslím, že takhle uvažovat je strašně předčasné :roll:, řešila bych situace, až nastanou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
12004
2.8.11 09:39

Nevím jaký je u tebe důvod proč jdeš do IVF s darovanými, ale neindikuje se to v momentě kdy už není žádná možnost otěhotnět z vlastních ani umělým?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.11 09:47

Ono to není vyloučené,ale mám vysoké FSH a ty vaječníky nereagují na stimulaci,ale nějaká vajíčka ještě mám,ke všemu mám alergii na sperma,což se přeléčí tím prednisonem.

sieta.m: jen uvažuji jestli zavést 1 embryo nebo 2

• Nahlásit
  • Citovat
50404
2.8.11 09:48

No, vyloučené to samozřejmě není, zázraky se dějí, ale pravděpodobnost asi moc vysoká nebude - pokud by byla nějaká reálná šance na otěhotnění, asi by ti nedoporučovali darovaná vajíčka.

Na druhou stranu - řešíš to opravdu dost předčasně :wink: Nejdřív je třeba vůbec otěhotnět, z toho šance, že se chytnou obě a obě donosíš, není zas až tak veliká, no a potom - kdyby pro tebe byl strach z následujícího těhotenství veliký, není nic snazšího než se pak normálně chránit, takové problémy řeší všechny matky, které mají pocit, že další děti už (třeba jen zatím) nechtějí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50404
2.8.11 09:50

V tom případě pokud váháš mezi jedním nebo dvěma a z dvojčat máš veliký strach, jdi do jednoho a případná další nech zamrazit na KETy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.11 09:55
ugluk píše:
No, vyloučené to samozřejmě není, zázraky se dějí, ale pravděpodobnost asi moc vysoká nebude - pokud by byla nějaká reálná šance na otěhotnění, asi by ti nedoporučovali darovaná vajíčka.Na druhou stranu - řešíš to opravdu dost předčasně :wink: Nejdřív je třeba vůbec otěhotnět, z toho šance, že se chytnou obě a obě donosíš, není zas až tak veliká, no a potom - kdyby pro tebe byl strach z následujícího těhotenství veliký, není nic snazšího než se pak normálně chránit, takové problémy řeší všechny matky, které mají pocit, že další děti už (třeba jen zatím) nechtějí :wink:

No tak tím že se budu chránit si přece tu šanci na svoje biologické dítě zakopu uplně,já bych osobně ještě do IVF se svými šla,ale už to nechtějí dál zkoušet,FSH mám přes 40 a AMH 0,01,to znamená že mi zbývá málo vajíček. Stimulují do 20,tak přece nebudu dál čekat jestli ten zázrak někdy nastane a otěhotním,to jdu radši do těch darovaných když už mi tedy jinak pomoci nemohou,ale je jasné že přemýšlím nad tím jestli ještě nejaká i když mizivá šance na to mít svoje biologické dítě existuje a kdyby to opravdu přišla,na potrat bych rozhodně nešla a rozhodně tomu nebudu bránit.

• Nahlásit
  • Citovat
50404
2.8.11 10:05

Ona při takovémhle FSH ta vajíčka sama o sobě už asi nebudou dost kvalitní, což šanci ještě snižuje.
Je to všecko hlavně na tvém zvážení, co je pro tebe „horší“ představa - mít z darovaných „jen“ jedno dítě a pak tajně doufat v zázrak, nebo zase úplně jiná krajní možnost, mít dvojčata a pak do toho ještě svoje vlastní děti.
Já osobně (z pohledu člověka znajícího osobně problematiku IVF a čekání na darovaná vajíčka) bych se asi přizpůsobila dané situaci - kolik nakonec budete mít embryí a jak kvalitních (kdybych měla krásné blastocysty, patrně bych šla do jednoho a zbytek nechala zamrazit, zatímco kdybych měla po dvou dnech poslední dva čtyřbuněčné, nechala bych je zavést oba), jaká bude vaše finanční i bytová situace… Že bys nešla na potrat, je mi úplně jasné, ženská, co si tímhle projde, by s otevřenou náručí vítala i další dvojčata, kdyby měla doma dvě půlroční, co :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.11 10:12

ugluk: přesně tak,soudím i podle názoru dr. že jsem mladá,jinak naprosto zdravá,dělohu mám taky zdravou tak je ta šance vysoká,ale bojím se že s 1 embryem není ta šance tak vysoká jako s 2,že s 1 to je sázka buď se chytí nebo ne,s 2 se často chytí alespoň to 1 embryo

• Nahlásit
  • Citovat
50404
2.8.11 10:17

Toť otázka. Já už po několika IVF tvrdím jen - co se má stát, stane se :-) Několik transferů se dvěma překrásnýma a pak si člověk počká na toho jednoho jedinýho čtyřbuňkáče a je to :-) Náhoda je fakt nepředvídatelná. A zároveň vím, jak je krásný mít všechno naplánovaný a promyšlený a jak rychle se to dokáže dle situace změnit.
Budu moc držet palce, ať to dopadne, jak má! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2046
2.8.11 10:33

Já bych šla určo do dvou, stejně tak jako jsme šli my, i když s vlastníma. Je to prakticky stejná situace, taky se mohly chytit obě a pak přirozeně otěhotnět potřetí, taky bych to třetí určo pryč nedala.. Chytlo se jedno a i to bylo obrovské štěstí, že se vůbec zadařilo, ta pravděpodobnost úspěchu při 2 zavedených je stejně jen 30-40%. stejně tak, jako že máme dva zmrzlíky, a až půjdu na KET, nechám si zavést obě i za cenu dvojčat. Je to drahý a hlavně hodně cenný biologický materiál na to, aby se nechal ladem - u darovaného vajíčka obzvláště… zamrazit darované vajíčko, které může být transferováno, mi přijde dost luxus.
Ale rozhodnutí je jen na vás dvou, toto je jen můj názor, se kterým může kdekdo nesouhlasit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12004
2.8.11 10:41

zakladatelko nechci ti kazit nadeji, ale s FHS 40 myslim ze se moc prirozeneho poceti bat nemusis, me dr. rikal ze i s FHS 20 je temer nemozne otehotnet prirozene a ze se to uz rovná prechodu a snízit se to nedá, takze hormonální lécba pri IVF ti tu hladinu neovlivni.. Tím chci říct, těš se na miminka co ti soupnou do bríska ted a moc drzím pěsti aby to dobre dopadlo.. A nestresuje se co kdyby.. Jinak co do poctu to pekne rekla ugluk.. :) drzím :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.11 10:47
ppalea píše:
zakladatelko nechci ti kazit nadeji, ale s FHS 40 myslim ze se moc prirozeneho poceti bat nemusis, me dr. rikal ze i s FHS 20 je temer nemozne otehotnet prirozene a ze se to uz rovná prechodu a snízit se to nedá, takze hormonální lécba pri IVF ti tu hladinu neovlivni.. Tím chci říct, těš se na miminka co ti soupnou do bríska ted a moc drzím pěsti aby to dobre dopadlo.. A nestresuje se co kdyby.. Jinak co do poctu to pekne rekla ugluk.. :) drzím :palec:

No mě zase naopak řekli že to vyloučené není,i to FSH může klesnout,šance je malá,to je mi jasné když jsem za 3 roky neotěhotněla,ale jakási existuje.Nebudu mít hormonální léčbu ale imunologickou,ono mít od 20 přechod není normální věc.

• Nahlásit
  • Citovat
3089
2.8.11 10:48
kači31 píše:
Já bych šla určo do dvou, stejně tak jako jsme šli my, i když s vlastníma. Je to prakticky stejná situace, taky se mohly chytit obě a pak přirozeně otěhotnět potřetí, taky bych to třetí určo pryč nedala.. Chytlo se jedno a i to bylo obrovské štěstí, že se vůbec zadařilo, ta pravděpodobnost úspěchu při 2 zavedených je stejně jen 30-40%. stejně tak, jako že máme dva zmrzlíky, a až půjdu na KET, nechám si zavést obě i za cenu dvojčat. Je to drahý a hlavně hodně cenný biologický materiál na to, aby se nechal ladem - u darovaného vajíčka obzvláště… zamrazit darované vajíčko, které může být transferováno, mi přijde dost luxus.
Ale rozhodnutí je jen na vás dvou, toto je jen můj názor, se kterým může kdekdo nesouhlasit…

Taky si myslím,že je to potom plýtvání,často se stává že se embrya špatně rozmrazí a to je pak na vyhození a co potom,budem znovu platit dárkyni za 100 000? To se mi opravdu nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2046
2.8.11 11:35
Naprosto souhlasím, já mám FSH taky vysoké, a to mám „jen“ asi 12. I tak ta stimulace byla hodně náročná, hodně drahá, hooodně dlouhá… Snad já bych s tím přirozeně ještě naději měla, ale v kombinaci s přítelovým spermiogramem…
Taky není vyloučeno, že se to přirozeně nepodaří, nikdy neříkej nikdy, i zázrak se může stát, ale na druhou stranu stůjme nohama na zemi a nezahazujme kvůli něčemu hodně vzdálenému reálné naděje. Není to nic jednoduchého, na nervy je to šíleně náročné, o peněžence ani nemluvě a ČAS letí a postupně se naděje už jen snižují… .. a že by se FSH mohlo časem snížit - asi to není nemožné, ale na druhou stranu je to dost nereálné…
ppalea píše:
zakladatelko nechci ti kazit nadeji, ale s FHS 40 myslim ze se moc prirozeneho poceti bat nemusis, me dr. rikal ze i s FHS 20 je temer nemozne otehotnet prirozene a ze se to uz rovná prechodu a snízit se to nedá, takze hormonální lécba pri IVF ti tu hladinu neovlivni..
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama