Těhotenství, zdravý i špatný životní styl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 12:05
Těhotenství, zdravý i špatný životní styl

Ahoj, čistě teoreticky. Jak je možné, když cigarety, energy drinky pak i těžší případy jako alkohol a drogy, které škodí zdraví a hlavně v těhotenství - jaktože mají ty děti zdravé, donošené. Jaktože ženská se zdrv. živ. stylem kolikrát má komplikace?
Mě je zle, když vidím jak tamhle nějaká drží cígo a energeták, kafe - a nakonec dítě porodí zdravé, bez problémů a na druhé straně normálně mamina porodí v 7 měsíci :( řekněte mi někdo, proč a jak je to možný? všude tvrdí jak všechno škodí, ale nakonec dopadnou v těhotenství lépe než mamina s ohledy na dítě, která kouřit přestane nebo nekouří… Neznám asi žádný případ kdy nějaká holka, která kouřila přišla o dítě, kdežto u holek co dbají na mimčo je to jiné - většina těch potratů a komplikací jsou právě ony. Neodsuzuji kuřačky, ale jak je to možný?…
Jaktože tamhle socka má zdravé děti a celé těhu hulí o 106 bez aspon trochy omezení? proč teda doktoři tvrdí, že to škodí? nechápu, nechápu :zed: :zed: :zed:

Reakce:
anahita
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 09.05.19 12:10

No.. To jsou případy kolem vás se šťastným koncem (co se týká těch bezohledných) ovšem statistiky mluví jasně - nízká porodní váha, postižení atd., je mnohem častější než u těch, co žijí normalně/udravěji.

Příspěvek upraven 09.05.19 v 13:28

pikola
Generální žvanilka 20821 příspěvků 09.05.19 12:10

Tím že žiješ zdraveji to riziko snižuješ, tím že budeš kouřit, pít atd to riziko zvýšíš. Ale žádná spravedlnost v tom není, je v tom generika a spousta jiných věcí. A navíc, i když ty děti „vypadají“ zdravé, tak takové být nemusí, nemusí se vše projevit hned. Recept na dokonalé zdravé dítě prostě neexistuje, jen se snažíme eliminovat co nejvíce rizika. Tělo není stroj

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 09.05.19 12:15

Říká se tomu pravděpodobnost. Každý vnímáme svět zkresleně, máme kolem sebe jen malinký zlomek ze všech případů, navíc si to pamatujeme tak trochu selektivně, ale kdybys vzala všechny těhotné, řekněme, v Evropě, a spočítala, kolik například kuřaček a kolik nekuřaček porodilo předčasně, vyjdou ti určitá čísla, (plácnu), že třeba nekuřaček 15 % a kuřaček 20 % - takže kouření zvýší riziko předčasného porodu o 5 %.
Stejně tak u dalších vlivů. Je to samozřejmě složitější, ale rozhodně si nemůžeš myslet, že všechny kuřačky budou mít nemocné děti a všechny nekuřačky zdravé - kromě toho, že tam hraje roli spousta jiných faktorů, stres, genetická zátěž atd.

Ale když je to pak jedno k druhému, je ta pravděpodobnost vyšší a vyšší…

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14226 příspěvků 09.05.19 12:18

Protože to škodí. Zvyšuje to pravděpodobnost komplikaci těhotenství nebo dítěte po porodu.

bjetuschka
Závislačka 4952 příspěvků 09.05.19 12:34

Ty to vidíš jako buď a nebo. Jsou i ženský, co žily zdravě a mají zdravé děti, jsou i feťačky, co porodily,,poškozené" miminko.

flicek18
Kecalka 465 příspěvků 09.05.19 12:38

Neznamená to jen riziko při porodu a během těhotenství ale to dítě může mít také problémy potom až bude větší.

Natálka26
Kelišová 5744 příspěvků 09.05.19 12:47

Vidíš to moc jednoduše, zdravé /donosene dítě ovlivňuje spousta faktorů od genetiky po stravu až po okolí kde žiješ, co nosis za oblečení nebo jakou používáš kosmetiku. Samozřejmě ten kdo kouří, fetuje, pije riziko zvyšuje a naopak ten kdo se snaží žít zdravě ho snižuje.

Váš příspěvek
Reklama