Těhotenství - změna chování partnerky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
trablevevztahu
Nováček 9 příspěvků 06.08.15 10:10

Dobrý den. Rad bych se Vás zeptal, zda jste někdo zažili to stejne a zda je to normální. Jsme s partnerkou spolu necely rok. Od začátku vztahu nás provázely problémy. Šlo o to, že já se soudil z bývalou partnerkou o dceru a u ni to bylo podobne. Snažili jsme se oba najít cestu jak v tu chvíli spolu komunikovat. To se nám naštěstí podařilo. V tu chvíli jsme ale zjistili, že čekáme prcka. Zvažovali jsme co dál a nakonec jsme se rozhodli si ho nechat. Byl a jsem šťastný. Moc se na něho tesim. Jenže přítelkyně změnila uplne chování vuči me. Ano, občas jsme se hádali, ale vzdy jsme to dokázali vyresit. Omluvit se jeden druhému… poslední měsíc to je extrém. Nekomunikuje semnou a když už ano, tak je hnusna. Rika ze neví zda me miluje a zda semnou chce byt… a pak přijde a omluvi se, že to tak nemyslela… a poslední týden se už ani neumí omluvit, tvrdi ze není za co, že to dite nechce a ze se chce rozejít. V zapeti da šanci ale je mi bez ditete. Strasne to boli, jak se chova. Brečím každý den a prosim ji ať toho už necha. Jsem porad v práci abych nás zabezpečil, jelikož je od začátku těhotenství doma. A já už to nezvládám. Ano vím, že je toho hodně i na ni, že sni mohou cloumat hormony, ale az takhle? Pomáhám ji jak mužů, snažím se ji nechávat v klidu… včera mi řekla ať si vyberu. Bud Prcek a nebo ona. Je v 6 měsíci. Děkuji Vám za reakce.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
loves
Závislačka 4148 příspěvků 06.08.15 10:19

@trablevevztahu ne, že s ní mohou cloumat hormony, ale taky evidentně cloumají. Někdo to tak má, naplánovat, ani moc ovlivnit se to nedá. Chlap si vůbec ani v nejhorších představách nedovede představit tu hormonální bouři, která se v těhotenství odehrává. samozřejmě, že by se měla snažit chovat i normálně, měla by chápat, že to, co dělá, ti ubližuje. Ty si to chování tolik nepřipouštěj k tělu a raději si dej oraz a klid někde venku, když bude blbnout. A s ní si naopak v nějaké klidnější chvíli o tom promluv.
Brečet kvůli čemukoliv nemá nikdy žádný smysl, ničemu to nepomůže a obzvlášť ne u chlapa a v takové situaci…

loves
Závislačka 4148 příspěvků 06.08.15 10:21

Mimochodem, v 6stém měsíci se už asi opravdu jen tak nemůže rozhodnout, že dítě nechce, to ho chce dát někam k adopci, či jak si to představuje?

Uživatel je onlinebartsch
Kelišová 5005 příspěvků 06.08.15 10:24

@loves Hormony v těhotenství jsou prevít, ale tohle mi přijde už přes čáru :nevim: Vyber si - buď dítě nebo ty? Na těhotenství se nesmí vše svádět, proč by se měl přizpůsobovat jen ten muž. Vždyť je to na hlavu. A asi nejde přehlížet takové její řeči a házet je za hlavu. :think:

beruska9
Extra třída :D 11180 příspěvků 06.08.15 10:32

Tak to mi prijde taky pres caru…zjevne to nema srovnane…ono i planovane tehotenstvi ve „zdravem“ vztahu muze byt zahul, neplanovane kdyz neni vsechno ok + jestli je furt doma (na nemocenske predpokladam) s ni zjevne zamavalo hodne. Poradit neumim, ale fakt mi to neprijde v ramci „normalniho“ blazneni hormonu…mozna by to chtelo odbornou pomoc :think:

hamika
Kelišová 5320 příspěvků 06.08.15 10:37

@trablevevztahu tak tohle chování mně nepřijde, že by mělo být jen z „hormonální bouře“. Tvá partnerka na mě působí jako citově nevyzrálá osoba. Nelze se takhle chovat k milované osobě, jeden den říct, že neví, zda Tě miluje a druhý den se omlouvat, takhle si pohrávat s city druhého? Docela hnus a chápu, že Tě to trápí. Napadá mě, nemůže se cítit ohrožená tím dítětem? Necítí třeba, že se na něj těšíš až moc a ona pochybuje, zda je sama pro Tebe tak důležitá? Jak probíhala „domluva“ o tom, že si dítko necháte z její strany? Přesvědčoval jsi ji nebo k tomu došla sama? Nemá pocit, že jsi ji někam natlačil?
Pokud je přístupná promluvě, prober s ní, jak Tě to trápí a trvej na tom, že chceš vědět důvody, proč se každý den chová jinak. Zkus jí dát najevo, že je pro Tebe důležitá stejně jako dítě. Pokud nebude chtít mluvit s Tebou, radila bych odborníka, pomůže jí hodně věcí srovnat a mohlo by se to zlepšit. Hodně štěstí, tohle bude oříšek…

trablevevztahu
Nováček 9 příspěvků 06.08.15 10:40
@loves píše:
Mimochodem, v 6stém měsíci se už asi opravdu jen tak nemůže rozhodnout, že dítě nechce, to ho chce dát někam k adopci, či jak si to představuje?

Ano po porodu ho chce dát k adopci. Tak to alespoň tvrdi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.15 10:40

Ahoj, vice mene prozivam neco podobneho, prvni jsem mela takove divne pocity, ze to dite nechci, k partnerovi nic necitim, ale pozdeji prisly nalady, ktere jsou do ted (osmy mesic tehotenstvi) bud jsem hnusna na partnera, nebo je to fajn. Osobne jsem radsi za tyhle nalady, protoze presto, ze me vse na partnerovi rozciluje, aspon jsou pryc ty stavy, ze nechci miminko, s temi depresemi jsem si nevedela rady a celkem jsem se i bala co to semnou je. Ted sice taky nic moc, kdyz vim, ze partner se snazi mi vse ulehcit a ja na jsem na nej zla, no ale myslim, ze po porodu nebo mozna trochu pozdeji, az se oba zabehnem vrati do starych koleji. Doufam, ze uz to pritel vydrzi. Takze tobe bych chtela poradit, abys to proste nejak zkousl, protoze ty hormony jsou fakt previt a myslim, ze zadna zenska nevi, jak si s nima poradit. Takze trpelivost :)

loves
Závislačka 4148 příspěvků 06.08.15 10:42

@bartsch No to vyber si dítě nebo mne jsem vážně nepochopila. Ale zrovna včera tu zas psala nějaká mamina, že sama ví, jak moc je hnusná ke svému manželovi a nemůže si pomoct… takže možné je nejspíš všechno.
To, že se nechová dobře, je jednoznačné a je třeba to řešit. Také ale je třeba holt na ty hormony brát trochu ohled…

loves
Závislačka 4148 příspěvků 06.08.15 10:43
@trablevevztahu píše:
Ano po porodu ho chce dát k adopci. Tak to alespoň tvrdi.

Jo, tak v tom případě by možná nebylo marné vyhledat pomoc i u nějakého psychologa - pokud si uvědomuje svůj problém. Ale pokud nechce a míní se dál chovat takto, tak bych si vybrala dítě a ji kopla do zadku… :(

trablevevztahu
Nováček 9 příspěvků 06.08.15 10:44
@beruska9 píše:
Tak to mi prijde taky pres caru…zjevne to nema srovnane…ono i planovane tehotenstvi ve „zdravem“ vztahu muze byt zahul, neplanovane kdyz neni vsechno ok + jestli je furt doma (na nemocenske predpokladam) s ni zjevne zamavalo hodne. Poradit neumim, ale fakt mi to neprijde v ramci „normalniho“ blazneni hormonu…mozna by to chtelo odbornou pomoc :think:

Na nemocenske bohužel není. Mela jen brigády. Tim ze mela začátek komplikovanější ( bylo ji spatne, neuměla fungovat ) jsem ji řekl ať je tedy doma. Takže já jsem v práci každý den od 8 do 24 hod a tak 3 dny volna v měsíci. A pomoc odbornou jsem ji nabízel. Ze spolu někam zajdeme… razantne to odmítla, že nikam nejde.

loves
Závislačka 4148 příspěvků 06.08.15 10:50

@trablevevztahu Tak zkus někam zajít sám a popsat tu situaci a poptat se, jak jí pomoct. Třeba je to vážně jen nějaká divná deprese. No anebo je pak možnost, že taková vlastně byla, ale za tu krátkou dobu jste se nestihli pořádně poznat… Těžko říct jen z pár info z netu…

trablevevztahu
Nováček 9 příspěvků 06.08.15 10:56
@hamika píše:
@trablevevztahu tak tohle chování mně nepřijde, že by mělo být jen z „hormonální bouře“. Tvá partnerka na mě působí jako citově nevyzrálá osoba. Nelze se takhle chovat k milované osobě, jeden den říct, že neví, zda Tě miluje a druhý den se omlouvat, takhle si pohrávat s city druhého? Docela hnus a chápu, že Tě to trápí. Napadá mě, nemůže se cítit ohrožená tím dítětem? Necítí třeba, že se na něj těšíš až moc a ona pochybuje, zda je sama pro Tebe tak důležitá? Jak probíhala „domluva“ o tom, že si dítko necháte z její strany? Přesvědčoval jsi ji nebo k tomu došla sama? Nemá pocit, že jsi ji někam natlačil?
Pokud je přístupná promluvě, prober s ní, jak Tě to trápí a trvej na tom, že chceš vědět důvody, proč se každý den chová jinak. Zkus jí dát najevo, že je pro Tebe důležitá stejně jako dítě. Pokud nebude chtít mluvit s Tebou, radila bych odborníka, pomůže jí hodně věcí srovnat a mohlo by se to zlepšit. Hodně štěstí, tohle bude oříšek…

No bylo to tak, ze oba jsme váhali a pote se me zeptala jak to chci já. Rekl jsem ji, že prcka chci, ale ze je to na nás. Stim, že souhlasila, že ho chce a fakt se na něho těšila. Každý den ji pisu a rikam, jak jsou pro me duleziti a ze je miluji. Oba jsme si v dětství prošli peklem a ani jeden jsme neměli super vztahy. Brali jsme to oba jako naději a jedinou šanci pro normální rodinný život.
K odborníkovi jít nechce ani semnou ani sama.
Taky nejsem svatý, ale vazne delam maximum pro nás.

Markéta80
Hvězda diskuse 44556 příspěvků 06.08.15 10:58

@trablevevztahu sám píšeš že jste spolu necelý rok a ona v 6m? T jste se moc neznali, časté hádky? Vždyt by jste měli být stále zamilovaní na 100%, no moc šancí tomu nedávam že to bude vše ok :roll: Uvidíš po porodu jak to mezi Vámi bude :roll:

trablevevztahu
Nováček 9 příspěvků 06.08.15 11:02

Právě proto jsem založil tuto diskuzi. Abych to cele viděl i z jine strany. Bohužel, rad bych někam zašel, ale nemam kdy. Nemam čas ani na sebe, natoz někam jít :palec:
Nerad bych z partnerky dělal tu nejhorší, jelikož vím, že není. Jen to nechápu a fakt to hodně boli. Takovou bolest jsem nikdy necítil.

Nemluvim o tom moc s přátelí, jelikož si tim neprosli a nepochopili by to. Proto hledám cestu a řadu zde mezi vámi, co to znáte.

Moc všem děkuji za příspěvky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama