Těhotenství, zvracení, porod

Abigailcare
9.1.20 21:06

Těhotenství ,zvracení,porod

Ahoj :mavam:
Maminky, jdu k vám pro radu. Nebo spíš útěchu. :( Bude to malinko delší :*
Prvni trimestr byl hrozný, stejně jako teď třetí akorát bez zvracení. Bylo mi dobře asi jen kousek pátého a začátek šestého měsíce. Od 27 tt kdy jsem prodělala test na cukrovku, zvracim.
V pondělí jsem byla přijata v nemocnici pro zvracení opakovane, do toho to lezlo zaraz i ze stolicí i moči. Takže kapacky, umělá výživa, něco proto zbraceni. Litalo to doslova všudy.. vcera mě propustily z nemocnice. Mam hrozne slabosti, mdloby.. vždycky mi začne bušit srdicko.. udělá se mi slabo hrozně, chci se vyzvracet… Jakobych měla minuty před smrti.. rozdychavam to.. Našli mi chudokrevnost. Železo mám prý totálně na hranici. Takže teď beru železo, že ty stavy mi způsobuje právě ten nedostatek. Holky řekněte mi, za jak dlouhou by mi mohlo být aspoň malinko lépe po tom brání železa? Jsem 31 tt.
Je ještě šance, že by me mohli ty nevolnosti a zvracení opustit?
Hrozně se začínám opět bát porodu. Ohledně hlavně toho zvracení a te slabosti. Doktorka říkala že pokud se neupraví ta hladina železa. Měla bych složitý porod. Mohla bych i vykrvácet.
Nedokážu si představit že budu mít třeba placnu 9 hodin kontrakce.. a u toho budu 9 hodit zvracet. Myslíte že by mi dali nějakou kapacku kdybych požádala? Na zastavení zvracení? Je to hrozně vysilující. I ta slabost. Je tady někdo komu se tohle stalo nebo bylo celé těhotenství špatně a porod byl třeba rychlý a bez zvracení? Přítel mě uklidňuje vždycky slovy že to zvládnu, že bude se mnou. Jasně že to budu muset zvládnout, že jo..Jen bych chtěla vědět, jestli je aspoň MALÁ naděje.. že u porodu zvracet nebudu. :(

Děkuji za každou reakci :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20691
9.1.20 21:12

Já teda měla nevolnosti celé těhotenství, ne že bych vyloženě neustále zvracela obloukem, ale zle mi bylo a jak sem snědla něco tezsiho, mastnejsiho, tak to šlo ven :zed: ale porod v pohodě, byl rychlý, tam sem ani neměla čas myslet na to ze by mi mohlo být zle. Taky sem měla málo železa, bohužel se na to přišlo pozdě a dr mi předepsala prášky 3 dny před porodem (rodila sem teda skoro o 3 týdny driv než byl termín). Toho krvácení u porodu sem se taky bála, ale i to bylo dobry. Tak držím pěsti ať to máš taky v pohodě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2079
9.1.20 21:18

Moje kamarádka také prozvracela svoje celá dvě těhotenství. Naopak oba porody měla celkem dobré (dle jejích slov :D )… naopak zase jiná kamarádka měla těhotenství naprosto v pohodě a při porodu se jí dost dělalo zle až na zvracení :nevim:… takže těžko říct jak tvé tělo zareaguje :nevim: snad ti to železo zabere a začne ti být o něco líp :hug: a držím pěsti s porodem, ať to jde jak po másle a jste hlavně zdraví :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
9.1.20 21:29

Ja prozvracela cele tehotenstvi, 5× jsem byla v nemocnici (poprve me vyhodili, ze jsem tehotna, ne nemocna. Tak jsem se tam jeste 4× vratila a okamzite kapacky). Bylo mi zle kazdy den, cely den. Kvuli tomu na tehotenstvi nevzpominam v dobrem, fakt to bylo peklo. Ale porod byl vicemene asi za odmenu. Dcerka si jemne prokopla bazenek kolem 11h, ve 12:30 prijem do nemocnice a v 16h byla venku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
9.1.20 21:47

Musí to být strašně ubíjející. Co znamená železo totálně na hranici? Pokud jsi na 100 a více ( což je pro netěhotnou ženu normálně lehce pod hranicí ), pak jsi na tom jako těhotná dobře. Měla jsem hemoglobin 82 - chodila jsem na kapačky železa, tabletky brát nemůžu a ani by nezabraly. Zkus se s nimi domluvit i o této možnosti. Hlavně by ti šlo železo rovnou do krve a ne přes žaludek, na který je to dost těžké a pokud zvracíš normálně, tak při železe ti bude ještě hůř.

Příspěvek upraven 09.01.20 v 21:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
919
9.1.20 21:56

Ještě máš dost času do porodu, takže buď v klidu, ono to může přejít.. mě bylo celý tehu strašně fajn, v kondici a poslední měsíc jsem prozvracela a prolezela a chtěla umřít.. takže nemůžeš vědět jaký to budeš mít za 2 týdny. Hlavně se nestresuj a zkus to přežít a hlavně prospat, věř že se pak nevyspis.. já bych teď prospala klidně válku kdybych mohla.. :mrgreen: já měla taky málo železa a taky se Dr bála a upozorňovala mě na vykrvácení u porodu…ale oni to občas doktoři,, přehání".. :kytka: já to železo stejně nemohla brát pravidelně, protože mi po něm bylo strašné těžko a měla jsem takovou zácpu, to byla katastrofa jak jsem trpěla… Takže se teď nestresuj, máš dost času na to aby se to ještě upravilo :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
9.1.20 22:01

Já prozvracela cele první tehotenstvi. Teď druhé zatím taky, ale ještě nejsem na konci, tak třeba to přestane. :)
Jinak já zvracela i u porodu, ale tam jsem si toho nějak nevsimala. Železo jsem měla 95 - nikdo nic neříkal, brala jsem ho ještě dlouho po porodu.

Ale třeba to u tebe bude jiné. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat