Je možné, že jsem těhotná 5 měsíců po císaři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 12:04
Tehotna 5 mesicu po cisari?

Prosim anonym… jsem 5 mesicu po cisari malymu jse 5mesicu a tyden. A momentalne resim problem ze se nedostavila MS, zpozdeni mam uz 4 dny, vim ze po porodu to neni zas tak moc, ale ja to mela vzdycky uplne presne i po porodu ( vubec jsem nekojila a prvni ms dostala za 5tydnu po porodu) a od te doby vzdycky snad i na den presne, nemocna nejsem ani ze by to bylo ze stresu… ani se mi nechce delat test. Nejde o to ze bysme miminko nechteli, ale spis mam strach ze mam teprve 5m po cisari, dr. mi jeste rikal ze minimalne rok neotehotnet :(. Ani nevim co chci slytet od vas. Nevim jestli jsou ty 4dny jeste v norme nebo fakt jit uz pro test :(. Minule tehotenstvi jsem delala test v den co mela prijit MS a carky byli jasny. Je tu nekdo kdo otehotnel 5m po porodu a dopadlo to dobre? Nebo nekomu doporucovali potrat? :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 02.01.18 12:06

No je to brzy no :/ ale známé zas gyn řekl..že je to dobře pro dělohu :O a to zcela vážně..jinak známá otěhotněla snad po 4 měsících a byla tedy víc hlídáná..jinak vše ok

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 02.01.18 12:07

Udelej si ten test :roll: jinak jsem to mela stejne, taky 5m po cisari 4dny zpozdeni (predtim vzdy presne) a MS se dostavila ten dalsi den..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 12:15

No ja porad taky doufam ze jeste prijde, pro test se dostanu az zitra, tak snad se do zitrka dostavi. Miminko bysme chteli, ale chtela jsem vydrzet aspon ten rok, kdybych nebyla po CS, tak bych to tak neresila :roll:.

@Andy27 takove pripady slysim moc rada ze to bylo dobre, no ja budu asi doufat ze MS jeste dorazi.

yvvett
Stálice 52 příspěvků 02.01.18 12:19

Známá otěhotněla chviličku po šestinedělí. Porod teda nebyl císař. Byla z toho celkem na větvi, ale nakonec všechno perfektně zvládli.

Elenloth
Závislačka 3854 příspěvků 7 inzerátů 02.01.18 12:20

Otěhotněla jsem 5 měsíců po císaři. Jak jsem to zjistila, tak jsem taky dostala strach, protože ještě v porodnici mě s vážnou tváří upozorňovali, že bych neměla otěhotnět 2! roky :roll: Nechápu proč - neměla jsem žádné zdravotní potíže, hojení v pohodě.
Na druhé těhotenství nikdo neřekl ani popel, na první prohlídce sice doktorka opatrně zmínila možnost „zákroku“, ale bylo to myšleno, jak že kdybych chtěla, tak ta možnost tady je. No já samozřejmě nechtěla.
Celé těhotenství naprosto v pohodě, nikdo to neřešil. Chtěla jsem zkusit rodit přirozeně, nechali by mě, kdyby porod začal sám od sebe, což u mě bohužel neklaplo.

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 02.01.18 12:21

@yvvett ale to nevadi. U cisare to vadi, protoze muze jizva prasknout.. jinak ze byli na vetvi, to chapu :lol:

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 02.01.18 12:22

Nepíšeš, jak se chráníte :nevim:

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 02.01.18 12:29

@radkka isi jim to ujelo no…žádná ochrana není 100 procent..za­kladatelko..ne­boj je takových víc ;;) a udělej si ten test at máš jistotu co a jak :andel: :srdce:

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 02.01.18 12:30

@radkka proc by to psala, o tom tema neni..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 12:33

@Elenloth tak to moc rada slysim! UPo prvnim akutnim CS jsem si moc prala aby pripadny dalsi porod mohl byt normalni, no pokud bych byla tehotma ted taky by to bylo asi to posledni co by me zajimalo. 2 roky? me rikali rok, ale to prej fakt jako v zadnym pripade, tak sem z toho docela vyklepana.. hlavne aby po me nekdo nekdo nechtel dat mimco pryc.. kvuli tomu se mi ani nechce delat ten test, takhle je to porad coby kdyby, ale bojim se toho az by to bylo cerny na bilym :(.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 12:37

@radkka nepisu, protoze se neptam nato jestli je mozne ze ta a ta ochrana selhala, to uz bylo asi jedno, kdyby se stalo.

@Andy27 dekuji, pro test muzu az zitra, tak se uvidi :(.

chaela
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 2 inzeráty 02.01.18 12:38

Ahoj, já jsem asi úplně mimo, ale nechápu veškeré diskuze týkající se malého zpoždění po porodu. Vždyť je to úplně normální, je to pálka hormonů i když ženská nekojí, natož když ano.
Před prvním porodem jsem to mívala +- max dva dny, pohoda. Po prvním porodu výkyvy i 10 dní, ale jen chvíli, po asi 4 nebo 5 cyklech se to upravilo na stav před porodem. Teď po druhém porodu jsem 14 měsíců a o pravidelnosti si můžu leda nechat zdát. výkyvy klidně týden. Musela bych si test dělat každý měsíc…
Jako pro klid otestovat klidně můžeš, ale s největší pravděpodobností je to normální stav po porodu. Pokud tedy používáte nějakou antikoncepci. Pokud ne, je test na místě, ale to by ses zase nedivila a neptala, jestli můžeš být těhotná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 12:46

@chaela ja bych se prave nedivila, ale i hned po porodu jsem mela MS v podstate na den pravidelnou a ted najednou tohle, tak se trosku desim, normalne pouzivame kondom, asi 2× to bylo bez nej, ale ne uplne „do konce“ to pak zase s nim, ale i tak vim, ze tohle uz provozovat nebudu, za ty nervy to nestoji.

Elenloth
Závislačka 3854 příspěvků 7 inzerátů 02.01.18 12:48
@Anonymní píše:
@Elenloth tak to moc rada slysim! UPo prvnim akutnim CS jsem si moc prala aby pripadny dalsi porod mohl byt normalni, no pokud bych byla tehotma ted taky by to bylo asi to posledni co by me zajimalo. 2 roky? me rikali rok, ale to prej fakt jako v zadnym pripade, tak sem z toho docela vyklepana.. hlavne aby po me nekdo nekdo nechtel dat mimco pryc.. kvuli tomu se mi ani nechce delat ten test, takhle je to porad coby kdyby, ale bojim se toho az by to bylo cerny na bilym :(.

Ony se ty názory na další těhotenství po císaři postupně vyvíjí, takže záleží, v jaké době doktoři zamrzli. Tedy pokud jsi neměla nějaké potíže v těhotenství nebo s císařem a hojením.
Dnes už spousta doktorů říká, že jizva potřebuje na zhojení cca 6 měsíců a potom už to prostě nebude o moc lepší. Takže i takto brzké těhotenství dává jizvě čas se zahojit, protože ze začátku těhotenství není nijak zvlášť namáhaná.
Takže rozhodně se nenech do ničeho tlačit. Doktor tě asi nepochválí, ale pokud tam nebude ještě nějaký další medicínský důvod, potrat rozhodně bude na pořadu dne.
A když budeš mít štěstí, tak třeba i ten přirozený porod dopadne. Záleží na tom, proč byl ten první akutní císař.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >