Těhotná 5 týdnů po revizi

8.12.19 15:48

Těhotná 5 týdnů po revizi?

Ahoj holky, mám smíšene pocity. Před skoro 6 týdny jsem podstoupila revizi z důvodu zamlklého těhotenství v 10-11 tt. Před pár dny jsem si uděla test a vyšel mi pozitivní. Říkala jsem si že se může jednat o zbytek hcg z přeschozího těhotenství, ale čarka na testu je dnes o dost silnější. Je možné tedy, že jsem otehotnila 3 týdnu po zákroku, uplně jsme si pozor nedávali. Nechce se mi k doktorce, bojim se, že mi za prvé vynadá, že je to brzo a nebo take, že se to neudrží a já pak budu smutna :(. Má někdo podobnou zkušenost? A dopadlo vše dobře? Dítě bych moc chtěla ale bojim se dalšího zklamání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

22774
8.12.19 16:15

Možné to je. Doktorka možná bude i nadávat. Doufej jen, že sis tam nic nezavlekla a přeju ti, ať se mimčo udrží a je v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2138
8.12.19 16:16

Tak a jsi normální? snad ti řekli, že máš dodržet šestinedělí a ty do toho ještě vlítneš bez ochrany… no je dost možné, že to zase nedopadne dobře, stálo ti to za to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 16:23

Šestinedělí je od slov šest neděl-týdnů…
Připravila bych se na to, že doktorka bude nepříjemná.
Snad se to těhotenství udrží a když ne, tak snad si příště odřekneš a těch 6 týdnů vydržíš

Příspěvek upraven 08.12.19 v 17:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.19 16:38

Jenze takovy specificky vyraz ‘sestinedeli’ je snad jen v cestine, takze takove ‘sestinedeli rovna se sest nedel nic nesmis’ :roll: pokud uz jsi nekrvacela, a citila ses dobre, tak proc ne? Ziji v zahranici, a po ZT, po mimodeloznim, i po porodu normalne rikaji, ze je to na kazde zene. Proste az skonci krvaceni, az se na to zena citi fyzicky i psychicky, tak proc ne. Pokud ti bude doktorka nadavat tam si najdi jinou.

• Nahlásit
  • Citovat
270
8.12.19 16:57

Jako králíci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 17:01
@Anonymní píše:
Jenze takovy specificky vyraz ‘sestinedeli’ je snad jen v cestine, takze takove ‘sestinedeli rovna se sest nedel nic nesmis’ :roll: pokud uz jsi nekrvacela, a citila ses dobre, tak proc ne? Ziji v zahranici, a po ZT, po mimodeloznim, i po porodu normalne rikaji, ze je to na kazde zene. Proste az skonci krvaceni, az se na to zena citi fyzicky i psychicky, tak proc ne. Pokud ti bude doktorka nadavat tam si najdi jinou.

Mno jo to zahraničí a ty zastaralý Čechy.
Zajímavý je, že mám kamarádku v zahraničí a té po ZT řekli, dodržet šestinedělí a otěhotnět nejdříve za 3 měsíce.
Mimochodem označení pro šestinedělí je Puerperium a světe div se pochází to z latiny a znají to i například anglicky hovořící země.

Příspěvek upraven 08.12.19 v 17:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 17:03

@Alexis11 já otěhotněla v podstatě hned po 6tinedělí a to taky po ZT v 10tt s následnou revizí. Ale mě skočilo krvácení cca po 10 dnech a v termínu MS jsem klasicky dostala MS a další už nedošla. Tehoten proběhlo zcela bez problémů a na konci jsem měla nádherný přirozený porod a máme zdravou 10 měsíční holčičku.
A můj gynekolog neřekl půl slova ba naopak řekl že pro psychiku je to to nejlepší a že to určitě bude v pořádku.

Čímž nikoho nenavádím k otěhotnění během nebo krátce po 6tinedělí, ale když se stalo, ak se stalo. Jistě nejsi první ani poslední :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.19 17:08
@lleennttiillkkaa píše:
Mno jo to zahraničí a ty zastaralý Čechy.
Zajímavý je, že mám kamarádku v zahraničí a té po ZT řekli, dodržet šestinedělí a otěhotnět nejdříve za 3 měsíce.
Mimochodem označení pro šestinedělí je Puerperium a světe div se pochází to z latiny a znají to i například anglicky hovořící země.Příspěvek upraven 08.12.19 v 17:03

Ja jen nechapu proc se do ni vsichni pousteji, na to se prece neptala, jestli to bylo spravne. A rict ji ze pokud o to zase prijde, tak bude vedet ze ma priste pockat 6 tydnu, je uplny nesmysl. Muze cekat pul roku a muze se stat znova, nemusela cekat a udrzet se muze.

• Nahlásit
  • Citovat
1351
8.12.19 17:27

@Alexis11 hele tehotna nejspis jsi Bud v klidu. Jak to ma byt, tak to bude. K doktorce se nezen. Mas x tydnu cas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
8.12.19 17:31

Uz se stalo, moc to neres. Ocividne ovulace probehla a sliznice narostla dostatecna na to, aby se to uchytilo, takze telo uz pripraveny bylo. My taky porusili sestinedeli uz po 14 dnech, ono opravdu zahranicni zdroje moc sestinedeli po revizi nezminujou. Nam se ale stejne zadarilo az po 3 menzes po revizi. A moje anglicka tchyne taky sestinedeli nezna, zatimco moje ceska matka samozrejme jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
8.12.19 17:37

Jinak toto je informace Mayo clinic, takze no stress, stejne uz mate asi zadelano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
8.12.19 18:20

Otěhotněla jsem také 5 týdnů po revizi (neplánovaně), teď jsem ve 25.tt :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 18:53

Žádné šestineděli jsem dodržovat nemusela. Doktor doporučil 14 dni bez sexu a to jsme samozřejmě dodrželi. O dítě jsme se snažili před tím přes půl roku, popravdě nečekala jsem, že by to šlo tak rychle… Nějak jsem si říkala, že přiroda ví co děla. Mrzí mě některé komentáře a děkuji moc za ty mile napsané a věcné. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 19:19

Jinak kdybych tento prispěvek četla před rokem taky bych si říkala…proč někdo tak riskuje a nepočká ideálně 3 měsíce. Ale kdo zažil asi tuší, že to čekání je šílené a bolest v srdci lze zalepit jedine dalším těhotenstvím. Tímto se omlouvám všem, které mé iracionalni chování pohoršilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama