Těhotná a možná podvyživená

Anonymní
4.1.20 19:19

Tehotna a asi mozna podvyzivena?

Zdravim. Prosim anonym, stydim se za sebe a svuj zivot :oops: Nekde jsem tu u nikoho cetla ze si dite vycuca z zeny co potrebuje v teho. Ja mam asi 6 let potize s tim, ze sice nemam zadnou poruchu s jidlem, ale proste jim malo, asi teda. Dnes mi kamaradka rekla ze jsem podvyzivena a ze mojemu diteti co cekam ublizuju, ze nejim dostatecne a hlavne nezdrave. Tak se chci zeptat na vase nazory. Ja ale vychrtla nejsem, je mi 27 a jsem v 8 mesici, vazim 60,8kg a mam 175cm. Otehotnela jsem v 56. Moje strava je fakt divna ale me dokaze zasytit. Ma moje dite nejake ziviny ze me? Musi mit ne? Od te doby mi kamaradcin nazor lezi v hlave, ze hlavne ublizuji prý tomu decku. A jestli se s ni shodnete, podotykam ze zapracuji na sobe, mozna si to neuvedomuji. Priklady mojeho jidla: nesnidam, k obedu dam omacku s masem a ryzi treba, nebo cokoliv ale ne velkou porci, ke svacine mandarinku, behem techto jidel snim kofilu, deli tycinku, zobu cukrovi, k veceri si dam misku zmrzliny s ovocem, nebo cinskou polivku, k tomu snim treba cely 100g eidam, zase si snim treba kinder bueno. Pak si dam chipsy nebo orisky, jogurt proste na co mam chut si dam, neomezuji se, nebavi me jist pravidelne, zeleninu nejim vubec. Jim spatny veci ale ja uz takhle jim cca tech 6 let. To vazne ublizuji tomu prckovi?? Pritom veskery vysledky mam v cajku. Nehybu se ani kvuli bolesti bricha. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2912
4.1.20 19:22

No měla bys zařadit aspoň trochu zeleniny a ovoce střídat, le jinak žádnou hrůzu nevidim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
4.1.20 19:25

No zdravě vážně nejíš a ano, tvoje strava má mj. také vliv na zdárný vývoj miminka ;)
Aspoň bych zobala nějaké vitamíny pro těhotné, jestli se nemůžeš přemoct jíst kvalitněji..
Hlavně omezit bílý cukr.., a nezmínila si svůj pitný režim :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10739
4.1.20 19:25

Ano - jíš mizerně, nejde o množství, ale o složení. A poškozuješ sebe, i když to zatím není vidět. Ale ono se to všechno sčítá.

Začni používat tuhle aplikaci a tak měsíc tam skutečně piš co jíš - oproti kalorickým tabulkám to umí počítat i mikroživiny - tedy minerály a vitamíny, což je ten základní kámen úrazu v tvé stravě - plus nedostatek bílkovin. Vzhledem ke své stravě a tipuju i nedostaku pohybu nebudeš mít rozumné množství svalové hmoty, takže pokud bílkoviny nejíš, tak ty tři kila, ze kterýcj dítě prostě musíš vyrobit se vezmou z tvé svaloviny - kdybys měla rozumný základ, tak to nebude tak vadit, ale ten ty mít nebudeš…

A ano - různé avitaminozy můžou přímo poškodit vývoj dítěte - protože když ty je nemáš ze stravy, a nebo z těch co jsou rozpustné v tuchích je nemáš v těle, tak si je to dítě prostě nemá z čeho vzít.

Je nejvyšší čast přestat si ubližovat a začít se starat o svoje tělo i o tělo tvého dítěte. A to znamená začít jíst tak, aby sis pomáhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5564
4.1.20 19:29

Tak takový jídelníček určitě není vhodný ani pro tebe. Miminku těžko říct jak moc může ublížit, ale jak jistě víš tak na těhotné je kladen důraz na to, aby jedly co nejlépe. Koukni třeba na nějaké vzorové jídelníčky pro těhotné. Já bych ti určitě doporučila na tom zapracovat pokud hodláš kojit. Ono to těhotenství, péče o miminko a kojení je pro tělo náročné a potřebuje kvalitní živiny a pro fungování tvého těla to vede jen přínosem a hlavně budeš mít dostatek energie. Možná u tebe není od věci brát i nějaké vitamíny pro těhotné a kojící ženy, když ten jídelníček je takový málo pestrý. Ještě si uvědom, že tak jak jíš ty bude jíst tvoje dítě. U nás v mé rodině se jedlo hrozně, taky od dětství bojuji s obezitou a i přes opakované zhubnutí je to celoživotní boj a proto třeba já se snažím, aby můj syn tohle nikdy nezažil, takže se mu ten jídelníček snažím dělat co nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3744
4.1.20 19:31

8o při stejné výšce jsem začínala na 58 kg a před porodem měla cca 74 kg. Tlustá jsem nebyla, jen břicho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
4.1.20 19:36

@Ou jakou aplikaci prosim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11939
4.1.20 19:36

Prosim te vy.ser se aspon na ty cinsky polivky v tehotenstvi. Jinak ted ok, ale po porodu budes plakat, pze dite si vezme co potrebuje, ale ty muzes mit pak problemy s vlasy, nehty, zuby apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
4.1.20 19:39

Jis hrozně, promiň, ale doslova se futrujes cukrem. To je pak jasný, že nemáš chuť k jídlu. Máš závislost na sladkém a té se potřebuješ zbavit. Pak teprve budeš schopná jíst normálně (libové maso, luštěniny, ovoce, zelenina, celozrnné obiloviny a kysané mléčné výrobky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
690
4.1.20 19:40

Stravuješ se hrozně, chybí živiny, vitamíny… nejsem žádná výživová odbornice, podle mě však ti to tělo jednou spočítá, třeba se ti začnou kazit zuby, pleť nebo třeba ŕídnout kosti. Toho bych se tedy bála. Miminko si asi vezme co potřebuje, ale sobě tím škodíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13747
4.1.20 19:43

Ubližuješ hlavně sobě. Začni jist pořádně, vyřad z jídelníčku sladkosti a brambůrky, čínské Polívky a podobne hnusy, poděkuje ti nejen miminko ale i tvoje tělo. Teď si mimčo vezme z tebe co potřebuje, ale při kojení už má jídlo větší vliv na to, co dáváš i miminku. Plus teda s pořádným jídlem přijde i víc energie, která se tělu bude hodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 19:43
@MartinaIrena píše:
Jis hrozně, promiň, ale doslova se futrujes cukrem. To je pak jasný, že nemáš chuť k jídlu. Máš závislost na sladkém a té se potřebuješ zbavit. Pak teprve budeš schopná jíst normálně (libové maso, luštěniny, ovoce, zelenina, celozrnné obiloviny a kysané mléčné výrobky)

Ja to beru a ano, jsem zavisla na sladkym uz par let ale nedokazu s tim prestat, zkousela jsem nahradit ovocem, susenym ovocem ale neni to ono neni to to co v danou chvili potrebuju. Cukrovku test jsem mela v poradku. Zeleninu nejim celej zivot. Nechutna mi. Pecivo nejim vubec, maso ano kdyz je k obedu. Jogurt si dam tak 2× v tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
13747
4.1.20 19:50
@Anonymní píše:
Ja to beru a ano, jsem zavisla na sladkym uz par let ale nedokazu s tim prestat, zkousela jsem nahradit ovocem, susenym ovocem ale neni to ono neni to to co v danou chvili potrebuju. Cukrovku test jsem mela v poradku. Zeleninu nejim celej zivot. Nechutna mi. Pecivo nejim vubec, maso ano kdyz je k obedu. Jogurt si dam tak 2× v tydnu.

Musíš tu zavyslost překonat, jako jakoukoliv jinou. Já taky byla zavysla na sladkém, ale prostě sem si nic nekoupila, přestala sladit i kafe, čaj, prostě jula cukru (sladké teda jenom ovoce). No 3 dny byly peklo, sem skoro lezla po zdi, pořád hledala co bych snědla, pak si tělo zvyklo že teda žádný cukr nedostane, začla sem jist víc normálního jídla, víc ovoce, zeleniny, vajíčka a mám i mnohem víc energie. Ale chce to prostě překonat tu zavyslost a nevnímat ty chutě. Tím svým jidelnickem si zadelavas na spoustu zdravotních (i kosmetických) problémů, plus teda dítěti dáš hrozný příklad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5564
4.1.20 19:51

Tak ono záleží jestli to chceš změnit :think: mě přijde, že moc nechceš. Jestli jo tak si najdi jídelníček a začni jíst podle něj, holt se musíš překonat. Jestli to nepůjde samo tak bych zkusila výživového poradce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 19:53
@anavi13 píše:
Tak takový jídelníček určitě není vhodný ani pro tebe. Miminku těžko říct jak moc může ublížit, ale jak jistě víš tak na těhotné je kladen důraz na to, aby jedly co nejlépe. Koukni třeba na nějaké vzorové jídelníčky pro těhotné. Já bych ti určitě doporučila na tom zapracovat pokud hodláš kojit. Ono to těhotenství, péče o miminko a kojení je pro tělo náročné a potřebuje kvalitní živiny a pro fungování tvého těla to vede jen přínosem a hlavně budeš mít dostatek energie. Možná u tebe není od věci brát i nějaké vitamíny pro těhotné a kojící ženy, když ten jídelníček je takový málo pestrý. Ještě si uvědom, že tak jak jíš ty bude jíst tvoje dítě. U nás v mé rodině se jedlo hrozně, taky od dětství bojuji s obezitou a i přes opakované zhubnutí je to celoživotní boj a proto třeba já se snažím, aby můj syn tohle nikdy nezažil, takže se mu ten jídelníček snažím dělat co nejlepší.

No je fakt ze jsem si nic neprocitala, kazdy tvrdi jak ji stejne jako pred teho tak jsem to tak mela a mam. Jim hrozne no :( ale ja energii mam, jsem zivel porad a ani ja zadne problemy nemam. Takze ted mimi neublizuju jidlem co jim? O vitaminech jsem premyslela a v tydnu si je koupim :palec: no cekam kluka tak snad bude jist po tatinkovi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama