Těhotná a bez práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  15.04.18 20:22
Těhotná a bez práce

Ahoj, po vánocích jsem zjistila, že jsem těhotná a od 1.1.2018 nastoupila na brigádu. Těhotenství jde celkem bez problémů, jenže posledních čtrnáct dní mám strašné bolesti břicha a zad, do práce chodit nemohu, protože jsem ráda, když dojdu po bytě a po dohodě s přítelem zůstanu doma. Jsem nyní v šestém měsíci a chtěla bych poradit, jak postupovat dál.
Přijmou mě na ÚP? Pokud ano, jak to bude s penězi teď do porodu a potom? Na jaké dávky nárok mám a na které ne?
Děkuji moc :)

Jinak HPP odpracované nemám, jelikož jsem pracovala vždy v restauraci a vždy jsem měla pouze DPP.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 15.04.18 20:30

Co otec?

lachtanice86
Kelišová 5251 příspěvků 15.04.18 20:31
@Anonymní píše:
Ahoj, po vánocích jsem zjistila, že jsem těhotná a od 1.1.2018 nastoupila na brigádu. Těhotenství jde celkem bez problémů, jenže posledních čtrnáct dní mám strašné bolesti břicha a zad, do práce chodit nemohu, protože jsem ráda, když dojdu po bytě a po dohodě s přítelem zůstanu doma. Jsem nyní v šestém měsíci a chtěla bych poradit, jak postupovat dál.
Přijmou mě na ÚP? Pokud ano, jak to bude s penězi teď do porodu a potom? Na jaké dávky nárok mám a na které ne?
Děkuji moc :)Jinak HPP odpracované nemám, jelikož jsem pracovala vždy v restauraci a vždy jsem měla pouze DPP.

Teď teda na up, možná dostaneš příspěvek v nezaměstnanosti. Na ppm nemáš nárok jak sama píšeš, na neschopenku taky ne. A po porodu rodicak. Jinak ať se stará otec dítěte.

Anonymní  15.04.18 20:32

@Doe_Jane s přítelem bydlíme spolu, ale nechci to nechat jen na něm.

Jogrr
Závislačka 4023 příspěvků 15.04.18 20:39
@Anonymní píše:
@Doe_Jane s přítelem bydlíme spolu, ale nechci to nechat jen na něm.

Spravny pristup :palec: skvely napad je i to podelit se ostatnimi danovymi poplatniky :mrgreen: ti sice s Tebou nespali, ale co uz.

truelly
Závislačka 2562 příspěvků 15.04.18 20:42

Tak když už nejsi schopna chodit na brigádu…tak holt otec dítěte musí máknout. Tu situaci jste mohli předpokládat, když jste si pořídili dítě, aniž bys mela práci na delší smlouvu. :nevim:

Peeetha
Závislačka 3833 příspěvků 157 inzerátů 15.04.18 20:47

Tak na urad prace a mozna dostanes i nejake prispevek v nezamestnanosti, jinak si myslim ze na nic jineho narok nemas a pak na rodicak ;)

lootseek
Povídálka 30 příspěvků 15.04.18 20:47

Napíšu přímo od zdroje - nejen baby na e-miminu, ale i zákon o státní soc. podpoře a pomoci v hmotné nouzi nahlíží na Tvou situaci stejně. Jsi společně posuzovaná s partnerem, tudíž máte jednotné náklady na bydlení a živobytí a teprve pokud by Vám po zaplacení nájmu a poplatků souvisejících s bydlením nezbývalo víc než životní minimum dvojčlenné domácnosti, má cenu něco zkoušet žádat ze SSP nebo HN. Na podporu taky nárok nebudeš mít jako nezaměstnaná, protože 12 měsíců v posledních dvou letech účasti na důchodovém pojištění s DPP s oficiálním výdělkem 00prd asi nedáš do kupy. Pokud se s Tebou na místně příslušném ÚP slitují, nechají Tě asopoň formálně se zaevidovat do porodu, aby sis nemusela sama platit zdravotní (byť práci už nezvládneš a takoví lidé by v evidenci být neměli).

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 27 inzerátů 15.04.18 20:48
@Jogrr píše:
Spravny pristup :palec: skvely napad je i to podelit se ostatnimi danovymi poplatniky :mrgreen: ti sice s Tebou nespali, ale co uz.
:mrgreen: :mrgreen: :P :palec:

lootseek
Povídálka 30 příspěvků 15.04.18 20:51

A ještě doporučení do budoucna - až Ti někdo po rodičovské bude nabízet smlouvu pro studenty a důchodce (tj. dohodu o provedení práce, ze které Ti akorát utíkají roky na důchod a musíš si neustále myslet na to, jestli nedlužíš zdravotní pojišťovně), kopni ho s rozběhem do zadele. I v pohostinství se dají najít slušní zaměstnavatelé, kteří Ti dají smlouvu s nápisem „pracovní smlouva“ pro normální lidi v ekonomicky produktivním věku :kytka:

lachtanice86
Kelišová 5251 příspěvků 15.04.18 20:58

@lootseek :palec: :potlesk: naprosto výstižné odpovědi

Anonymní  15.04.18 21:18

Tak ve všech restauracích kde jsem pracovala, tak odmítali dat HPP. A nyní jsem na HPP nešla, když vím že jsem těhotná a nebudu dělat vedení naschvál.

A díky za odpověď. Žádné urážky nepotřebuji číst :)

lachtanice86
Kelišová 5251 příspěvků 15.04.18 21:21
@Anonymní píše:
Tak ve všech restauracích kde jsem pracovala, tak odmítali dat HPP. A nyní jsem na HPP nešla, když vím že jsem těhotná a nebudu dělat vedení naschvál.A díky za odpověď. Žádné urážky nepotřebuji číst :)

Urážky tu nevidím, jen ti všechny napsaly pravdu.

Terisos
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 15.04.18 21:32

To je pěkné :) Jak to není pozitivní odpověď na téma, které tu denně vytočí X lidí, je to hned urážka :) Nepřipravili jste si správný start, tak se nediv, ze ostatní daňoví poplatníci se netřepou čelí žhaví na to, aby vám dotovali nějaký životní standard. Bohužel, pravidla jsou pro všechny stejná. Takže musí vydělat partner to, co ty už vydělat nemůžeš. Jste rodina a musíte se postarat. Snad se to časem změní a zlepší, a hodně štěstí.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28016 příspěvků 15.04.18 21:39
@lachtanice86 píše:
Urážky tu nevidím, jen ti všechny napsaly pravdu.
:mrgreen:
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Rytmus to hrotí: Negativní a nepřející Daru musel odstřihnout

Tak trochu s nevěřícným úsměvem sledujeme počínání slovenského rapera a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama