Těhotná a návštěva u nemocného dítěte

4148
5.6.15 14:26

Těhotná a návštěva u nemocného dítěte

Holky, potřebuju rychle poradit, jela jsem na výlet k rodině, ale těsně před tím, než jsem vystoupila z autobusu, mi volali, že dítě (1 rok) má horečku. Já jsem ve 4tém měsíci (15tt). Prý je to nejspíš jen nachlazenina. Můžu tam jít na návštěvu? Nebo byste se báli? Nachlazení se nebojím, ale aby to nebylo něco jiného… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9157
5.6.15 14:29

Jestli má horečku, tak bych nešla. Nemusí to nic být, ale já bych to nepokoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
5.6.15 14:30

@loves Nešla bych. Zbytečně bys riskovala a nevíš, o co se jedná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
5.6.15 14:31

Já bych asi nebyla zbytečně paranoidní a (pokud ten telefonát měl být varování pro tebe a ne náznak „nejezdi, nehodí se to“) normálně na návštěvu šla. Jenom bych se vyhnula úplně přímému kontaktu s tím dítětem, nechovala ho a tak, ale jinak bych se nebála. Nejrizikovější prvmí trimestr už máš za sebou, prsknout na tebe může kdokoliv cokoliv i v MHD nebo v obchodě, to bys nesměla vytáhnout paty z domu. A roční dítě může mít horečku z milionu v podstatě neškodných příčin, od nachlazení přes zuby až po přetažení nebo úpal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
5.6.15 14:34

Já jsem těhotná a mám doma tříleté dítě… přes zimu a jaro jsme si prošli několika onemocněními vč. spálové angíny a následném zánětu středního ucha. Dítko jsem vyléčila a sama jsem byla v pohodě. Jsi v jiném stavu, tělo se jen tak nedá. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26495
5.6.15 14:35

Nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
5.6.15 14:42

Já nevím, ale co má dělat těhotná, která má doma starší nemocné děti? Nebo má povolání, kde se setkává s lidmi a každou chvíli je někdo z nich nemocný? Ono stačí jet MHD:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
5.6.15 14:42

No, z nachlazeniny, angíny a podobných věcí právě strach nemám. To spíš z nějakých zarděnek nebo třeba neštovic a takových, co můžou být nebezpečné. Chjo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
5.6.15 14:44

@loves šla bych v klidu, mám doma staršího, ten mi toho ze školy dotáhnul dost a přežila jsem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
5.6.15 14:45

Můžeš cokoli chytnout kdekoli :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
5.6.15 14:46

A ty jsi neštovice a tyhle věci neměla jako malá?
Klidně bych šla, jestli to ovšem nebylo jak píše @Kassy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
5.6.15 14:48

@loves a ty jsi jako malá neměla zarděnky a neštovice? Já bych šla a jak už někdo psal, vyhnula bych se přímému kontaktu s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
5.6.15 14:50

Jak @Kassy to určitě není. Je to naplánovaná domluvená návštěva u sestry- takové věci se u nás nedějí… :( Malý byl ráno v pohodě a po obědě 38,6 ale jinak je vcelku čilý. Tak nevím no… S takovou budu muset tady tvrdnout a čekat na další bus dom :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
5.6.15 14:52

@Janha Zarděnky nevím, neštovice sem naštěstí měla.
Jinak samozřejmě je mi jasné, že když má někdo doma dítě a je nemocné, že od něj nikam nejde. Ale jsem už po jednom ZT a nebyl to příjemný zážitek a tak se raději ptám zkušenějších…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
5.6.15 14:59

@loves tak pokud máš prostě strach, tak nechoď, běž někam na zmrzku ;) a jeď domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama