Těhotná a neprodloužená smlouva v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 13:18
Těhotná a neprodloužená smlouva v práci

Holky, pracovala jsem v zaměstnání se smlouvou na dobu určitou. Šéf mi nyní řekl, že mi smlouvu neprodlouží. Jenže já jsem v 7 týdnu těhotenství. Je to blbá situace a jsem z toho smutná. V pondělí se tedy půjdu nechat zaevidovat na úřad práce. Myslíte, že jim to tam mám hned oznámit? Já se cítím dobře, šla bych normálně pracovat, ale zamestnaji mě někde těhotnou? Pochybuji a zase neříct to a po zkušební době říct, že jsem těhotná, to bych se asi hanbou propadla. Přijdu si jak desnej social. Penize nasetrene mám (jenze jsem za ne chtela vybavit pokojicek a vybavicku).
Ale nechci být do porodu doma a nic nedělat. Nenapadá vás něco? Nebo neocitly jste se v podobné situaci?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
histep
Kelišová 5113 příspěvků 27.06.19 13:33

Hlavně máš tedy problém s mateřskou, abys na ní vůbec měla nárok.
Jak dlouho jsi tady byla zaměstnaná, kdy ti končí smlouva a kdy máš termín porodu? Jestli se vejdeš do ochranné lhůty pro PPM.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 27.06.19 13:35
@Anonymní píše:
Holky, pracovala jsem v zaměstnání se smlouvou na dobu určitou. Šéf mi nyní řekl, že mi smlouvu neprodlouží. Jenže já jsem v 7 týdnu těhotenství. Je to blbá situace a jsem z toho smutná. V pondělí se tedy půjdu nechat zaevidovat na úřad práce. Myslíte, že jim to tam mám hned oznámit? Já se cítím dobře, šla bych normálně pracovat, ale zamestnaji mě někde těhotnou? Pochybuji a zase neříct to a po zkušební době říct, že jsem těhotná, to bych se asi hanbou propadla. Přijdu si jak desnej social. Penize nasetrene mám (jenze jsem za ne chtela vybavit pokojicek a vybavicku).
Ale nechci být do porodu doma a nic nedělat. Nenapadá vás něco? Nebo neocitly jste se v podobné situaci?

ano ocitla jsem se ve stejné situaci ale dřív jsem otěhotněla a šla na nemocenskou, jelikož tu práci jsem vykonávat těhotná nemohla.. Takže jsem na nemocenské byla do mateřské a potom rodičák a potom druhé těhu nyní jiná práce :)

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 27.06.19 13:46

Zkusila bych si najít aspoň nějakou sezónní brigádu, na spoustě míst teď ještě hledají lidi na točení zmrzliny, prodej vstupenek na koupaliště nebo podobně, kde by jim nevadilo, že po sezónně skončíš. S mateřskou tě to nevytrhne, ale zas to bude nějaký příjem a nemusíš těhotenství zatajovat, taky by mi to bylo nepříjemné. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 13:54

@histep byla jsem zaměstnává dva roky. Nevím, dostala jsem smlouvu na dva roky. :nevim: smlouva mi končí 30.6. Nyní si vybírám dovolenou. Termín ještě nemám stanovený. Vím o těch 180 dní. Modlím se, aby mi to vyšlo. @Andrea.Tom to mi doktor taky nabízel, ale my máme zaplacenou dovcu a nemohla bych jet. :( Ale říkal, že mi může napsat nemocenskou i na pracak, ale ja nevim jestli by mi nehrablo, byt tak dlouho doma. Ale když nic jiného nezbyde.
@klamonožka To jsem si taky myslela, že bych si něco našla alespoň na 3 měsíce. Jenže problém je, že bych si musela platit sociální a zdravotní pojištění, nebo být na pracaku a přijdu o podporu, když budu na brigádě. :smirk: Je to na prd.. vůbec jsem to nečekala a o mimčo jsme se snažili od ledna, tak to vyšlo teď všechno najednou…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 13:58

Ještě mě napadlo "využít času " a udělat si nějakou akreditaci.. pokud mi to jako těhotná dovolí?

Kajka9
Kelišová 5048 příspěvků 27.06.19 14:00
@Anonymní píše:

ono spíš jde o mateřskou že nedostaneš..taky mi vypršela smouva odpracované jsem měla ale mateřskou jsme nedostala

Kajka9
Kelišová 5048 příspěvků 27.06.19 14:01

Jinak já byla na nemocenské ještě dřív než jsme byla těhu a pak jsme přešla na rizikové těhu…
akreditaci můžeš ale musíš být na up myslím 3 měsíce a nevím jestli to těhotným platí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 14:02

@Kajka9 No záleží na kdy mi stanoví termín porodu a mínus 8 týdnu a pokud by to vyšlo na těch 180 dní, tak bych ještě nárok mohla mít ne?

Kajka9
Kelišová 5048 příspěvků 27.06.19 14:05
@Anonymní píše:
@Kajka9 No záleží na kdy mi stanoví termín porodu a mínus 8 týdnu a pokud by to vyšlo na těch 180 dní, tak bych ještě nárok mohla mít ne?

pokud tuzhi to výjde kolik si tt a do kdy máš smlouvu?

Kajka9
Kelišová 5048 příspěvků 27.06.19 14:08

Jo tak to výjde o prsa 165 dní cca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 14:09

@Kajka9 jsem 6+4 tt. A smlouvu mám do 30.6.

Kajka9
Kelišová 5048 příspěvků 27.06.19 14:12

Jinak být tebou řeknu že si těhu na úřadu a budou ti vybírat práci na jednu směnu neboo lehkou…stejně oni prd pomůžou ale je dobré že v tomto týdnu si klidně práci najdeš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 14:18

@Kajka9 myslíš, že najdu? Mám právě strach, že když jim řeknu, že jsem těhotná, tak nenajdu. A zase neříct to, to je blbý ne? Kdybych našla, tak se nemusím stresovat. Ale vyšlo mi to podobné jako tobě, bude to o prsa. :mrgreen: dekuju ti

Kajka9
Kelišová 5048 příspěvků 27.06.19 14:19
@Anonymní píše:
@Kajka9 myslíš, že najdu? Mám právě strach, že když jim řeknu, že jsem těhotná, tak nenajdu. A zase neříct to, to je blbý ne? Kdybych našla, tak se nemusím stresovat. Ale vyšlo mi to podobné jako tobě, bude to o prsa. :mrgreen: dekuju ti

najdeš, nebo aspon nějakou brigádu ted je práce dost.. nebo být na up a chodit někam brigádně..
já bych to řekla že jsme těhu aby s tím počítali.. někdo hledá pracovní sílu (pomoc ) jen nachvilku

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama