Těhotná a neschopenka ve zkušební době?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.15 10:02
Těhotná a neschopenka ve zkušební době?

Ahoj holky, mám takový dotaz za kamarádku, táže se mě a já si nevím rady proto zkusím štěstí zde. :)

Před pár dny jsem dostala vyhazov ve zkušební lhůtě z práce. Podepsala jsem výpověď k 2.2. známá mi řekla, že i přes to mám možnost ode dne výpovědi do 15 dní donést do práce neschopenku. Tudíž by mě nemohli prozatím vyhodit.

Je to tedy možné, nebo není? :think:
Děkuji za rady. :palec:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 16.02.15 10:05

Vyhodit ji můžou, proč by nemohli?

jalisca
Kelišová 6727 příspěvků 16.02.15 10:06
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový dotaz za kamarádku, táže se mě a já si nevím rady proto zkusím štěstí zde. :)

Před pár dny jsem dostala vyhazov ve zkušební lhůtě z práce. Podepsala jsem výpověď k 2.2. známá mi řekla, že i přes to mám možnost ode dne výpovědi do 15 dní donést do práce neschopenku. Tudíž by mě nemohli prozatím vyhodit.

Je to tedy možné, nebo není? :think:
Děkuji za rady. :palec:

Ale to nic nemeni na tom, ze ve zkusebni dobe se tyto podminky nemeni..vyhazov dostala a neschopenku muze donest do 7dnu. To je ochranna lhuta..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.15 10:11

@jalisca
A pokud by byla neschopenka vypsaná třeba na 30.1 s platností na delší dobu tak má nárok ji donést zpětně?
Není přece nikde uvedeno kdy je zaměstnaný povinen donést zaměstnavateli neschopenku, je pouze řečené neprodleně, což není stanovený interval na to kdy ji odevzdat?

jalisca
Kelišová 6727 příspěvků 16.02.15 10:12
@Anonymní píše:
@jalisca
A pokud by byla neschopenka vypsaná třeba na 30.1 s platností na delší dobu tak má nárok ji donést zpětně?
Není přece nikde uvedeno kdy je zaměstnaný povinen donést zaměstnavateli neschopenku, je pouze řečené neprodleně, což není stanovený interval na to kdy ji odevzdat?

Neschopenka se musi donest do 3dnu :palec:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 16.02.15 10:13

A to si jako vážně myslíš, že jen tak jde vypsat neschopenka k datu o 17 dní staršímu, to si teda hodně naivní… na takové jako ty existuje spousta postupů, které v tom brání.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 16.02.15 10:13
@Anonymní píše:
@jalisca

Ale to nemění nic na tom, ze ve zkušební době můžou vyhodit i těhotnou. Na neschopenku může nastoupit, ale už nebude zaměstnána a pravdepodobne nebude mít nárok na ppm ( a o to v tomto případě asi jde )

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 16.02.15 10:15

@myskalucka No, jelikož už prošvihla ochrannou lhůtu, tak na neschopenku nastoupit nemůže.

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 16.02.15 10:15

Tak vzhledem k tomu, že je 16.2. tak už je to pasé, ne? Podle mě ani sebelepší a empatický doktor ti nedá neschopenku 14 dní zpětně. A hlavně je to dle mě podvod…, ale jinak by ti snad mohla dát sociálka po 2 týdnech, které ti zaměstnavatel nevyplatí, protože již nemusí peníze.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.15 10:16

Ok díky holky :) jdu předat informace kamarádce :palec:

jalisca
Kelišová 6727 příspěvků 16.02.15 10:16
@Anonymní píše:
@jalisca

Hlavne neprodlene neni 14dnu ze :nevim:
ted uz je stejne ta dotycna na UP, ne? A tam ji stejne PN nedaji.

jalisca
Kelišová 6727 příspěvků 16.02.15 10:17
@j.a.n.i1 píše:
@myskalucka No, jelikož už prošvihla ochrannou lhůtu, tak na neschopenku nastoupit nemůže.

Presne :palec: psala jsem, ze je 7dnu..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 16.02.15 10:18

@Susan23 No, krom toho, že je to podvod, tak on to ani udělat nemůže, protože on je povinen tu vystavenou neschopenku poslat okamžitě na OSSZ (teď nevím zda do druhého dne nebo do 3, ale to je fuk), takže když tam měla být před 14 dny, tak ji tam těžko může posílat teď.

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 16.02.15 10:20

@j.a.n.i1 taky si to myslím, ale holky je mi líto, teda pokud nebyla přijata už těhotná, ale to už se asi nedozvíme :)

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 16.02.15 10:23

Taky si myslím, že ve zkušební době mohou vyhodit i těhotnou.
Proč by šla na neschopenku jen proto aby ji nemohli vyhodit nebo kvůli zdravotním důvodům? Docela bych se divila lékaři, který by ji to napsal jen tak

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama