Těhotná, nebo jen zpoždění menstruace kvůli postinoru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 10:34
Těhotná nebo jen zpoždění menstruace kvůli postinoru?

Ahoj,

procetla jsem tady hodně podobných témat, ale spíše jsem dostala tisíce možných variant a tak se radši ptám sama za svůj případ.

S přítelem jsme 6.4. měli sex, bohužel se nám protrhl kondom a tak hned ráno jsem běžela pro pilulku po. Bohužel v Německu neměli moc na vyber v lékárně, jen postinor, tak jsem vzala ten a podle instrukcí jsem ho i užila. Podle kalendáře jsem měla už par dni po ovulaci, zbýval zhruba týden do menstruace, tudíž šance na početí nízká, ale tak stát se očividně muže. Ta se po tom týdnu (14.4.) tedy fakt dostavila, na den přesně. Akorát se mi zdála taková trochu slabší a méně intenzivnější, normálně ji mám 7 dni a celkem silnou, teď trvala jen 5-6 dni a byla taková středně silná, ty poslední dva dny už jen spineni takové. Myslela jsem, ze by to mohlo byt krvácení při uhnizdeni vajicka, každopádně to mi zase nepřišlo, že by to bylo tak dlouhé krvácení a ta krev byla jasně červená jako při normální menstruaci. Potom jsme měli 28.4. znovu chráněny sex, tentokrat vše okay, kondom se neprotrhl; ale pak jsem trošičku krvacela - nebylo to primo během ovulace, ale plodné dny to byly. Je možné krvácet během plodnych dnů?

Teď je 22.5., menstruace mi měla přijít 17-18.5., ale stále nikde. Každopádně už asi týden mám normálně PMS jako vždycky, když to ma přijít - bolí me břicho, zhoršila se mi pleť, mám střevní potíže. Ale menstruace porad nikde. Test jsem sk dělala už tak měsíc zpátky, pro uklidnění a vyšel negativní, každopádně jak jsem projizdela diskuzi tady, tak jsem prave cetla, kolika maminkam se ukázal negativní nebo měli menstruaci i když byly těhotné.

Ještě chci dodat, ze jsem vždy měla problémy s cyklem, sice poslední 2 roky relativně pravidelný, délka 30-34 dnu, krvácení 7 dnů většinou, ale jako mladší jsem si užila klidně i půl roku bez menstruace, vynechavalo to ob měsíc nebo klidně jsem krvacela i více než týden. Na gynekologii mi zjistili hormonální nerovnováhu, mysleli si, ze i PCOS, ale to nakonec prý ne, ale pilulky nebo tak nějak do me doktorka nikdy “cpát” nechtěla, ze by prý to bylo jenom horší.

Proto se chci zeptat, je nějaká možnost, že jsem těhotná (i když jsem dostala menstruaci, vzala si postinor a vyšel mi negativní test) nebo se mi to cele rozhazelo díky postinoru a mému nepravidelnemu/delšímu cyklu? :oops:

Dekuji moc

Reakce:
g.sandova
Kelišová 5094 příspěvků 22.05.19 10:38

Tipuju spíš na rozhodnout ms. Test už by byl pozitivní, si myslím.

Nicky232
Kecalka 212 příspěvků 22.05.19 10:42

S naprosto největší pravděpodobností máš jen rozházený cyklus po Postinoru. Zopakovala bych těhotenský test a pokud na něm nic nebude, tak bych byla v klidu :) Pokud chceš mít stoprocentní jistotu, tak si zajdi ke gynekologovi, protože nikdo ti tady bez gynekologické prohlídky nemůže napsat to, co chceš slyšet - že nejsi těhotná :)

lachtanice86
Echt Kelišová 8067 příspěvků 22.05.19 11:05

Tak si udělej další test a budeš mít jasno ne?

Tichošlápek
Extra třída :D 14744 příspěvků 22.05.19 11:08

Udělej nový test

dracula-s
Kecalka 178 příspěvků 22.05.19 11:12

Možnost těhotenství je tady vždycky. Takže si nasaď HA + používejte kondom + nejlépe ať neejakuluje přítel do tebe. Pak je to teprve 100%.

Jinak, většinou samozřejmě HA stačí, ale může se stát, že otěhotníš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 11:53

@lachtanice86 jo, ten si chci udělat, teď jsem právě dva týdny na terénním šetření s fakultou, takže tak trochu mimo civilizaci, ke koupeni testu se proto dostanu až tak za týden - myslela jsem, že mi prave MS přijde už teď, ale stále nic, proto píšu sem - kdybych měla možnost test koupit teď, tak koupím, otestuji a uvidim, bohužel ale ještě musím tak týden počkat, teď je tady poblíž jen malinka vesnice a tam lékárna a ani nějaký větší supermarket není, kde by to prodávali :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 11:59

@Nicky232 Ok, dekuji. Bohužel jsem teď trochu mimo civilizaci, takže se k doktorovi dostanu až tak za týden, ale kdyby to nepřišlo do toho týdne, tak pujdu tam. Žádné nějaké příznaky těhotenské nemám, nic moc tomu nenaznacuje, ze by ve mně rostl prcek, navíc ten jeden test už negativní byl… přitom bych byla už tak v 10-11. týdnu, co jsem to počítala a to by se něco už aspoň objevit mělo :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 12:07

@dracula-s právě HA mi doktorka na gynekologii moc nedoporucovala a ptala se, ze pokud to já výslovně nechci, tak mi to neda - mám i jiné zdravotní problémy a bohužel je u nás v rodině i velké riziko různých typu rakovin a i kvůli tomu mi doktorka HA moc nasadit nechce, takže to u mě řešení bohužel nebude. Už drive se me snažila “lecit” pomoci různých jiných přípravku jako provera atd, a sice to zabíralo, ale dostaly se k tomu mnohé další negativní účinky :( s přítelem se vždy chranime, vždy používáme kondom a stalo se jen jednou, že se protrhl, jinak vždy to bylo v poradku…

g.sandova
Kelišová 5094 příspěvků 22.05.19 12:39
@Anonymní píše:
@dracula-s právě HA mi doktorka na gynekologii moc nedoporucovala a ptala se, ze pokud to já výslovně nechci, tak mi to neda - mám i jiné zdravotní problémy a bohužel je u nás v rodině i velké riziko různých typu rakovin a i kvůli tomu mi doktorka HA moc nasadit nechce, takže to u mě řešení bohužel nebude. Už drive se me snažila “lecit” pomoci různých jiných přípravku jako provera atd, a sice to zabíralo, ale dostaly se k tomu mnohé další negativní účinky :( s přítelem se vždy chranime, vždy používáme kondom a stalo se jen jednou, že se protrhl, jinak vždy to bylo v poradku…

Tak kombinuje pharmatex s kondomem, ideálně s přerušovanou souloži. Víš, kolikrát prasknul kondom nam? Takže už jedine s pharmatexem a prersovane.
Já tedy otehotnela i přes postinor, ono pravděpodobně jsem byla těhotná nějaký týden už před tím, právě přes použití kondomů, který se ale neprasknul. Kdoví, jak to u nás bylo.
Ale rplas, spíš to máš rozhozeny.

Příspěvek upraven 22.05.19 v 12:51

dracula-s
Kecalka 178 příspěvků 22.05.19 12:49
@Anonymní píše:

Tak zavedení tělíska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 13:58

@g.sandova Ok Ok, kouknu na to :) prerusovane bychom to možná taky zkusili, ale radši zatím kondom. Pritel je cizinec a navíc v zahraničí, takže ten sex není zas tak často, fakt tak 2× do měsíce max, někdy i 1× za půl roku :nevim: hold vztah na dálku…takže tohle řešíme fakt jen vždy tak “nárazově” - právě taky to vidím spíše na to rozházené, protože příznaky PMS jedou už par dnů, jen furt to nepřichází - a nějaké těhotenské příznaky na sobě vůbec nesleduji…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 14:01

@dracula-s premyslela jsem nad tím, ale nevím no, jako zatím jsme vždy byli Ok s kondomy, zase jsk ten sex mám fakt tak 1× do měsíce, někdy i klidně půl roku nic, tak se mi do toho těla nechce nic moc dávat nebo nějak do nej zasahovat, když je to fakt takto “nárazově”…ma gynekologii mi říkali něco podobného, ale uvidíme. Třeba až se s přítelem sestehujeme nebo budeme blíže, tak by se o něčem dalo uvažovat… :D

Váš příspěvek
Reklama