Těhotná po laparoskopii, hysteroskopii a kyretáži?

2
11.3.21 23:16

Těhotná po laparoskopii, hysteroskopii a kyretáži?

Zdravím 🙂 už to tu někde možná bylo, jsem tu nová a moc se zatím neorientuju. Zkuste prosím posoudit moji situaci :srdce:

Byla jsem 17.2. na laparo kvůli dermoidu na vaječníku. Zároveň vzali i polyp v děloze a s tím udělali kyretáž (nevím, jestli brali sliznici celou nebo jen vzorky). Jedna doktorka mi řekla vydržet 14 dní bez styku, jiná na kontrole řekla šestinedělí (aniž by mě prohlídla..) Bylo mi už dobře, ani jsem nešpinila, břicho nebolelo.. Byla chuť, tak jsme na to 1.3. hupli 😀 Přerušovaně, jako vždycky..
A teď je mi už asi třetí den divně, mám zimnici a přitom pocit teploty, čirý nezapáchající výtok, pobolívá mě v podbřišku, někdy píchne, jindy spíš táhne. Jsem pořád unavená, ale v noci se několikrát budím, někdy zpocená. Dneska navečer jsem se v jednu chvíli málem neudržela na nohách, jak to píchlo, ale hned to bylo pryč a od té doby nic. Test jsem si dělala dneska odpoledne, negativní, ale vím, že by to mohlo být brzy, jen jsem nedočkavá 🙄
Samozřejmě otestuju za pár dní znovu 🙂 Vzhledem k té operaci bohužel nevím, jak mám cyklus, předtím byl fajn, pravidelný, teď ale nemám tušení ani jestli a kdy byla ovulace. Navíc všechny ty příznaky mohou být následkem operace a zároveň předzvěst menstruace.. Připadám si jako blázen. Miminko bych klidně chtěla, i když by to bylo neplánované, tak bychom si s tím poradili a rádi 😊 :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3371
11.3.21 23:20

Taky sis mohla zavléct zánět, když jsi nevydržela ani ty dva týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20794
11.3.21 23:35

Buď máš zánět dělohy nebo covid. Hádej, co z toho by bylo v tvým případě lepší? Když už nevydržíš nesouložit, tak jsi měla aspoň použít kondom…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
11.3.21 23:51

Taky bych se obávala nejvíc infekce. Jakmile se ti zvýší teplota tak bych to viděla jako jistotu. Ono se tam nemá nic strkat fakt z nějakého důvodu… Pokud toužíš po tom být někdy schopná odnosit dítě tak rychle na gynekologii, neléčený zánět ti může dát stopku s dětma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
12.3.21 00:01

Covid jsem měla v prosinci. Omlouvám se, jestli jsem vás nějak pohoršila tím, že jsme to nevydrželi dva týdny. Neviděli jsme se už předtím nějakou dobu, tak to prostě vyplynulo ze situace. Snažím se řídit tím, jak mi je. V pubertě jsem měla raka, naučila jsem se se svým tělem žít. Nepřišlo mi na tom nic špatného, když mi už víc jak týden vůbec nic nebylo..Ale uznávám, že člověk nikdy stoprocentně neví, co se děje uvnitř.

Teplotu nemám a přijde mi divné, že by se infekce projevila až po týdnu. Nic mě nepálí výtok mám jen čirý a vodnatý.
Každopádně děkuju za reakce a přeji všechno dobré 🙂 :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9971
12.3.21 06:15

Těhotná nebudeš spíš můžeš mít zánět dělohy. Ach jo ženský. Tohle fakt nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1118
12.3.21 06:45

To tipuju spis na zanet nez tehotenstvi… takze uryhlene supej do nemocnice. Nechapu, proc jste nepouzili kondom, když jste to nemohli vydržet :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17353
12.3.21 08:06

Taky se přikláním k zánětu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
13.3.21 12:07

Těhotenství tak krátkou dobu po kyretáži je málo pravděpodobné. Při kyretáži dojde k odstranění vrstvy děložní výstelky, která pak není dost vysoká k tomu, aby se v ní uhnízdilo embryjko. Takže těhotenství bych se nyní obávala ze všeho nejméně. My tady můžeme spekulovat o tom, co jiného by to mohlo být, můžeme vymyslet tisíc diagnóz, ale stejně můžeme být vedle. Zajdi na kontrolu tam, kde tě operovali, příp. ke svému gynekologovi. Lepší je jít raději dřív a zbytečně, než později či vůbec a mít z toho něco vážnějšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat