Těhotná s dvojčaty a dítě ve školce

431
21.9.20 15:31

Těhotná s dvojčaty a dítě ve školce

Zdravím,
je tu nějaká maminka, která řešila stáhnutí dítěte ze školky? Jak to prosím probíhá?
Jsem nyní v 18 týdnu těhotenství, čekám dvojčata a mám čtyřletého chlapečka.
Jde mi o to, že syn začal domů tahat nemoce a já teď mám virózu, ze které se mi nějak nedaří vyhrabat, což jindy jsem třetí den už docela funkční.. Jak jsem těhotná, jsem na tom mnohem hůř. Nevím, asi mám teď horší imunitu, tohle mě ještě tak nepoložilo.
Syn má za sebou první rok ve školce, tak vím jak to bylo loni. Já stále se synem na Očr :roll: Děsím se dalších nemocí, jako chřipka, rýma, kašel, virózy, střevní lahůdky apod. A být pořád nemocná, to nechci.
Jak by jste to řešily? V případě stáhnutí ze školky, jak syna doma zabavit?
Diky moc předem za Vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4746
21.9.20 15:52

Tak ho tam nedávej :nevim: nic jinyho nevymyslis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18832
21.9.20 15:56

No a neni lepsi aby tam chodil? Ted druhej rok nebejva takovej masakr jako ten prvni. Doma se ti bude nudit, zlobit, budes mit jeste práci navic s jeho zabavenim :nevim: kdyz ho chces nechat doma, tak ho proste omluv no, akorat budes muset platit skolny, aby mu kdyztak drzeli misto. Az pude pristi rok, tak taky bude tahat porad neco a nakazi ti jeste i dvojcata a taky bude muset :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
21.9.20 15:57

Já osobně bych si napsala + a - obou rozhodnutí, protože rozhodnout se stejně musíš ty.
Jen dotaz, kdy bys dítě do školky vrátila? Až se dvojčata narodí - bude tahat virózy k miminkům. Nebo si umíš představit starat se o dvojčata a mít celý den staršího doma? Nebo by šel až jako předškolák (takže nejspíš za rok v září) - to ti stejně bude tahat virózy k šestiměsíčním miminkům, pořád to není ideální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4617
21.9.20 16:12

A uvědomuješ si, že ty nemoci budou stále? A pak znova dvojčata. Jedno se uzdraví, druhé padne a klasicky rodiče hned v závleku. Ještě si uvědom jednu věc, na PN pokud nastoupíš, nebudeš mít neomezené vycházky. A to teprv bude pruda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
21.9.20 16:27

Vím, že nemoci nevymizí. Mě jde spíše o aktuální situaci, zda nějaká maminka řešila stáhnutí ze školky a co to obnáší. A jak dítě zabavit.
Jak to bude pak budu řešit později. Teď ty dvojčata potřebuji donosit, a když budu stale nemocná, tak je tu riziko ze o ně přijdu, což nechci. Na PN jsem, hrozili mi hospitalizací, mám rizikové těhotenství. Ne kvůli tomu že to jsou to dvojčata, zdravotní problémy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
21.9.20 16:29

Jinak by šel do školky po Novém roce. Na jaře ta situace bývá lepší, alespoň z mé zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18832
21.9.20 16:38

@Sleepy.Monkey obnasi to jenom to, ze ho ve skolce omluvis, nepotrebujes nic extra zarizovat. Ale doma se zbláznis, kdyz se bude nudit, ty budes potřebovat odpocivat, nebudete moct pořádně ven. Budes muset neustale vymyslet zabavu, hrat s hry, neco skladat, malovat, vymyslet i nejakou pohybovou aktivitu at nesedi jen na zadku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
21.9.20 17:00
@Kriss Tina píše:
@Sleepy.Monkey obnasi to jenom to, ze ho ve skolce omluvis, nepotrebujes nic extra zarizovat. Ale doma se zbláznis, kdyz se bude nudit, ty budes potřebovat odpocivat, nebudete moct pořádně ven. Budes muset neustale vymyslet zabavu, hrat s hry, neco skladat, malovat, vymyslet i nejakou pohybovou aktivitu at nesedi jen na zadku…

Díky. Je mi jasné, že to bude náročné.. Zase si říkám, co je lepší, zda marodit nebo ho mít doma a být zdravá..Já do kolektivu nikam nechodím.
Budeme to muset zvládnout.. Máme zahradu tak snad tam by se dalo něco vymyslet.
Určitě jsou maminy, které byly těhotné a dítko měli doma, bylo mladší a ještě nebylo přijato ve školce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18832
21.9.20 17:06

@Sleepy.Monkey zahrada je velka vyhoda no. Ono taky záleží s cim mas tu neschopenku ty, ja musela u druheho vyloženě jenom lezet, tak sem byla za starsiho ve skolce vdecna, i za cenu sem tam nejake virozy, protože bych mu doma nemohla ani udelat obed, o nejakem blbnuti a hrani se mi mohlo zdat a navic kdyz uz byl zajety ve skolce, tak jak byl doma, neustale otravoval, ze mu chybi kamaradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
21.9.20 18:24

Dcera je tento rok ve školce úplně poprvé ale jako předškolák povinný poslední rok školky, celou dobu jsem se jí věnovala já… Jsem v 17 tt, minulý týden přinesla z školky zelenou rýmu, já od ní chytla rýmu plus kašel myslela jsem, že vyplivnu plíce k tomu mám astma. Do týdne obě ok, nestresuj, pokud nemáš vysoké horečky tak to bude ok, to samé mi řekla moje dr. A do školky jidal dávat budu, (než ty školky a školy zavřou) aspoň mám doma klídek :dance:, dceři na imunitu dávám beta glucany, a já mám vitaminy pro těhotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
21.9.20 19:15
@Ronda1 píše:
Dcera je tento rok ve školce úplně poprvé ale jako předškolák povinný poslední rok školky, celou dobu jsem se jí věnovala já… Jsem v 17 tt, minulý týden přinesla z školky zelenou rýmu, já od ní chytla rýmu plus kašel myslela jsem, že vyplivnu plíce k tomu mám astma. Do týdne obě ok, nestresuj, pokud nemáš vysoké horečky tak to bude ok, to samé mi řekla moje dr. A do školky jidal dávat budu, (než ty školky a školy zavřou) aspoň mám doma klídek :dance:, dceři na imunitu dávám beta glucany, a já mám vitaminy pro těhotné.

No taky jsem myslela, že do týdne to bude ok, ale není, je to spíš horší. Nevím, asi horší imunita.
Imuno glukany jsem synovi taky dávala, ale před nemoci ho to neochránilo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
21.9.20 19:31

Tak to asi nemá správný řešení, ne? Buď budeš ohrožena chorobami, nebo budeš mít klid, to si musíš vybrat dle svých preferencí :lol: (ja bych ho poslala)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8781
22.9.20 22:05

Já během obou 2 těhotenství chodila na plný úvazek do práce, při 2. byl starší ve školce 1.rokem (3.trimestr mi vyšel krásně na letní prázdniny - TP v září, nástup na MD 8 týdnů před TP + 2 týdny dovolená) a nemarodil skoro vůbec, chodil pak i když se mladší narodila, manzel ho tam teda ze začátku odvadel i vyzvedaval, pak už jen ráno a my to odpo spojily s procházkou… Je fakt, že ten 2.rok co chodil, měl poprvé i atb, ale já ani mladší jsme to nějak extra nechytaly… je to kus od kusu, já bych asi poradila dávat ho tam jen na dopoledne a po obědě vzít domů, aby tam nespal - to tam ty bacily lítají prý nejvíc a snaz něco chytí. Dopoledne chodí ven nebo mají jiný program, ty budeš mít doma klid půl dne (i dyl pokud bude odpočívat doma, což bych se snažila udržet, i pak kvůli mrnatum, až se narodí ) - vlk se nazere a kozy neubyde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama