Těhotná sociální pracovnice v azylovém domě/noclehárně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 17:21
Těhotná sociální pracovnice v azylovém domě/noclehárně

Těhotná sociální pracovnice
Mám takové vnitřní dilema, kdy říct zaměstnavateli, že jsem těhotná. Pracuji jako sociální pracovnice v azylovém domě a noclehárně pro muže. Jsem denně v kontaktu s bezdomovci. Většina těchto chlapů jsou buď alkoholici, narkomani, lidé s psychickými nemocemi, nebo všechno dohromady. Cítím, že začínám mít strach s těmito lidmi jednat. Né jen, že nemají téměř žádné hygienické návyky (např. při kašlání si dát ruku přes pusu), ale často mají nemoci o kterých ani neví. Další věc je, že bývají někdy dosti agresivní. Aktuálně začínám 7tt, je ještě brzo informovat vedení a mám počkat? Nebo mám raději již teď zaměstnavatele informovat a zkusit se domluvit na nějaké alternativě práce? Přeci jen se říká, že v prvním trimestru buď žena dítě udrží, nebo o něj přijde..
Budu ráda za vaše zkušenosti a rady. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaileee
Kecalka 443 příspěvků 14.11.18 17:39

v takovém prostředí bych nepracovala ani netěhotná, být tebou tak to řeknu hned

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 14.11.18 17:43

Rekni to hned, nema to smysl. At te preradi jinam, dite si asi chtela, tak ted nic neriskuj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 17:43

Ja bych to resila ihned (a taky jsem resila). Pokud to nechces resit se zamestnavatelem, ktery ma povinnost te prelozit (ale nevim, jestli tohle je rizikove dle tabulek). Vzhledem k rizikovemu prvnimu trimestru (a v mem pripade i vyssimu veku a jinym okolnostem), jsem si nechala napsat neschopenku do konce prvniho trimestru (ne z gyndy ale od praktika), protoze v praci mi to dite neodnosi, pokud neni rizikove tehu a pak chces, tak na 2.trimestr se muzes vratit nebo si te prevezme tvuj gynekolog pripadne. Kdyby se neco pokazilo, neschopenku ukoncis a vratis se do prace, kde o tom nemusi vedet, proste jsi marodila :nevim:
Prosim anonym nebo smazat

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 14.11.18 17:46

Řekni to hned - nějaké papírování se určitě najde.

Falešná neschopenka jen tak naráz a na celou dobu, takhle před zimou a při akutním nedostaku lidí je na zaměstnavatele dost podraz.

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 14.11.18 18:03

@Ou no nevim kdyz si projizdim seznam praci zakazanych, tak nevim, kam bych tohle klasifikovala :nevim: http://www.guard7.cz/…hotnym-zenam
V tomhle by pomohli zkusenejsi, ale pokud se do toho seznamu „nevejde“, tak nez abych riskovala, tak bych taky radsi volila neschopenku :nevim: samozrejme pripad od pripadu… neter prisla za zamestnavatelem, delaji s nejakyma chemkama ( ze kterych jsou migreny apod.), ten ji odbyl, ze je tam vetrani a nezajem, muze se chodit casteji vydychat na vzduch, takze tezko soudit, ale prelozit ji nema kam :nevim: zakon ke zakon, ale verim ze jsou i pripady prostredi nevhodne pro tehotnou (nebo jsou na hrane), i kdyz oficialne to tak neni… a malokdo ma zaludek se hadat se zamestnavatelem v nejasnych pripadech :nevim:

Příspěvek upraven 14.11.18 v 18:04

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 14.11.18 18:04

Já to řekla hned, byla jsem 5+2. Na UTZ nebyla ještě ani srdeční akce. Dostala jsem neschopenku a ve 11tt mi doktor vystavil zákaz výkonu povolání. Bydlím ale v Německu, podotýkám. Pracuji v domově pro seniory a taky odmítám riskovat.

coninka
Kecalka 117 příspěvků 14.11.18 18:05

Nejsem pro riziková těhotenství bez důvodu, ale v tomto případě bych volila rizikove :roll:

BB zlaticko
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 14.11.18 18:05

@Ou a kdyby onemocněla opravdu ,byl by to taky podraz????Jako sorry ale asi si nikdy s takovouto skupinou existencí nikdy ani nepromluvila.­....jinak bys nemohla tvrdit že je podraz vzít si falešnou PN.Hodila bys řeč v MHD a hodinu se vykecavala s bezdomovci,fe­takama kteří by ti kaslali do obličeje ,prskali na tebe a Ty bys byla šťastná jak blecha???Ach jo :zed:

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 14.11.18 18:07
@BB zlaticko píše:
@Ou a kdyby onemocněla opravdu ,byl by to taky podraz????Jako sorry ale asi si nikdy s takovouto skupinou existencí nikdy ani nepromluvila.­....jinak bys nemohla tvrdit že je podraz vzít si falešnou PN.Hodila bys řeč v MHD a hodinu se vykecavala s bezdomovci,fe­takama kteří by ti kaslali do obličeje ,prskali na tebe a Ty bys byla šťastná jak blecha???Ach jo :zed:

Hlavne ze zamestnavatel by byl happy :lol:

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 1 inzerát 14.11.18 18:11

Řekla bych to. Nemáte ještě jinou SS, kam bys mohla jít?

apprix
Nováček 3 příspěvky 14.11.18 18:30

No dle tabulek nespadam do rizikového těhotenství a papírování je i u nás dost. Na nemocenskou se mi moc nechce a s klienty z azylového domu se jednat ještě dá, ty jakžtakž znám a vím co od nich čekat, a přeci jen mají přísnější pravidla. Asi to teda oznámím a zkusím se domluvit na nějakých podmínkách práce.. :palec:

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 14.11.18 18:33
@apprix píše:
No dle tabulek nespadam do rizikového těhotenství a papírování je i u nás dost. Na nemocenskou se mi moc nechce a s klienty z azylového domu se jednat ještě dá, ty jakžtakž znám a vím co od nich čekat, a přeci jen mají přísnější pravidla. Asi to teda oznámím a zkusím se domluvit na nějakých podmínkách práce.. :palec:
:palec: neriskuj, nestoji to za to, drzim palce :kytka:
Meily
Kecalka 257 příspěvků 14.11.18 18:48

Neriskuj a řekni to v práci ;)

apprix
Nováček 3 příspěvky 14.11.18 19:06

Díky za podporu a rady, já si nebyla jistá jestli nejsem moc cimprlich přecitlivělá, přeci jen je brzo. Ale máte pravdu zítra to oznámím. Mimo to, nyní po jednání s pár klienty mě začaly bolet mandle, tak snad nechytnu angínu, to by ještě chybělo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >