Těhotná, u rodičů, rozestavěný dům... Poraďte

Anonymní
8.11.20 14:59

Těhotná, stavba domu a bydlení u rodičů

Hezké odpoledne, vím, že tuhle situaci si musíme vyřešit sami, jen poslední dobou nedělám nic jiného, než nad tím přemýšlím a potřebuji asi slyšet jen názor někoho nezaujateho. Jde o to, že s manželem bydlíme nějakou dobu u mých rodičů a nějakou dobu zase u jeho. Je to z toho důvodu, že budeme stavět dům a oboje rodiče nám říkali, proč bychom v této době dávali peníze do pronájmu za byt, když je můžeme dávat do svého a šetřit. (oboje rodiče mají velký dům a máme spoustu místa). Chtěli jsme v polovině stavby začít pracovat na miminku, abychom se s ním nastěhovali do nového barácku. Jak se to ale tak stalo, nečekali jsme, že to půjde tak rychle a otěhotněla jsem. Vždy jsem si přála mít miminko v novém, byť v soukromí jen s manželem a užívat si to. Ale, stavba se nestihne, tak teď řešíme to, zda se usadit u rodičů (na našich nebo jeho), a tam bydlet do nastěhování do baráku (ztráta soukromí, ale usetreni peněz), nebo si na rok a půl najít být (soukromí, ale peníze do cizího)… Neresite někdo podobnou situaci? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7648
8.11.20 15:04
@Anonymní píše:
Hezké odpoledne, vím, že tuhle situaci si musíme vyřešit sami, jen poslední dobou nedělám nic jiného, než nad tím přemýšlím a potřebuji asi slyšet jen názor někoho nezaujateho. Jde o to, že s manželem bydlíme nějakou dobu u mých rodičů a nějakou dobu zase u jeho. Je to z toho důvodu, že budeme stavět dům a oboje rodiče nám říkali, proč bychom v této době dávali peníze do pronájmu za byt, když je můžeme dávat do svého a šetřit. (oboje rodiče mají velký dům a máme spoustu místa). Chtěli jsme v polovině stavby začít pracovat na miminku, abychom se s ním nastěhovali do nového barácku. Jak se to ale tak stalo, nečekali jsme, že to půjde tak rychle a otěhotněla jsem. Vždy jsem si přála mít miminko v novém, byť v soukromí jen s manželem a užívat si to. Ale, stavba se nestihne, tak teď řešíme to, zda se usadit u rodičů (na našich nebo jeho), a tam bydlet do nastěhování do baráku (ztráta soukromí, ale usetreni peněz), nebo si na rok a půl najít být (soukromí, ale peníze do cizího)… Neresite někdo podobnou situaci? :)

Zůstala bych u tvých nebo jeho rodičů…nějakou dobu se to vydržet dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 15:05

Kéž bych řešila takové „problémy“… Já rodiče už nemám, s malým jsme v 1+1, starám se sama… To jsou problémy… Promiň, ale fakt řešíš blbosti, buď ráda, že máte oba velké domy, peníze na to stavět v dnešní době barák a hlavně oba rodiče!!!

• Citovat
  • Nahlásit
19717
8.11.20 15:06

No záleží jak s kym vychazite, jaci jsou rodice povahy. Pokud dokazou respektovat nejake soukromí a nebudou ti do vseho kecat, tak bych u nich zustala, penize se na mateřské pak hodi. Navic az budes po porodu, tak se ti muze hodit mit po ruce mamku, aby treba pomohla, pokud jste spolu zadobre. Ja bych treba brala radši garsonku a klid, ale moji rodice se do vseho montuji a snazi se vychovavat i me pred mými detmi, tam by mi spis brzo brablo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
8.11.20 15:08
@Anonymní píše:
Kéž bych řešila takové „problémy“… Já rodiče už nemám, s malým jsme v 1+1, starám se sama… To jsou problémy… Promiň, ale fakt řešíš blbosti, buď ráda, že máte oba velké domy, peníze na to stavět v dnešní době barák a hlavně oba rodiče!!!

Každý má nějaké problémy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2491
8.11.20 15:18

Setrila bych penize. A pokud v jednom z domu mate komplet vse svoje (kuchyn, koupelnu), tak bych byla tam. Jinak ja osobne bych uprednostlila svoji rodinu pred manzelovou. Preci jen od vlastni mamy vim co cekat. A hormony po porodu jsem mela vzdy zblaznene, tak bych si zbytecne kazila vztah se tchyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32238
8.11.20 15:19

Záleží, jak vychazíte. Tady je to na dobu omezenou, někde to může fungovat, jinde by to i na tu krátkou dobu bylo peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14228
8.11.20 15:19

Ja jsem vzdy za soukromí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9063
8.11.20 15:25

Zadělali jste si na těžké časy, mít malé dítě a stavět je dost spolehlivý recept na problémy v manžekství.
Teď už spolehlivý recept jak to zvládout neexistuje. Ženy se většinou lépe snesou s vlastními rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8222
8.11.20 15:32

Soukromí, zvlášť s malým miminkem by mi bylo nadevše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244
8.11.20 15:37

S novorozencem rozhodně soukromí. Pochybuju že ho budete mít když budete bydlet s rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 15:44

Jsme v podobné situaci, jen stále hledáme vlastní dům nebo pozemek. Taky se nám zadarilo driv než bylo v plánu. Bez pomoci mamky bych asi začátky těžko zvladala, ale uz mi doma kape na maják! Pořad sem pro ne jak malý dítě, buzerace každý den, nemas soukromí, otráven otázky typu kam jdeme a proc a kecání mi do výchovy je na denním pořádku, ale víme, ze v podnájmu bychom si moc nenasetrili. Tak ze je to na tobe, jak s rodinou vychazis, kdy vudete mit postaveno. Pomoc je to největší plus, ale dokud budes v domě rodičů, nic nebude podle vás. A jak tady bylo řečeno, ze si mas vážit toho, ze mas rodiče, tak to snad nesouvisí s tim, ze si dospěla a mas svoji rodinu a chcete byt ve vlastním! Svoje rodiče miluju, ale bydlet s nimi fakt do konce života nepotrebuju. :)

• Citovat
  • Nahlásit
64
8.11.20 15:54

@Sany80s moje i manželovi rodiče stavěli před 30 lety úplně stejně. S mimcem a bydlení u jejich rodičů, jsou spolu šťastní do teď. Myslím, že je to o povaze těch dvou, ne vždy každý toto období,, nevydrží,, ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9063
8.11.20 15:56
@Oblecenikl píše:
@Sany80s moje i manželovi rodiče stavěli před 30 lety úplně stejně. S mimcem a bydlení u jejich rodičů, jsou spolu šťastní do teď. Myslím, že je to o povaze těch dvou, ne vždy každý toto období,, nevydrží,, ;)

Ne vždy a každý, ale velká většina. Navíc před 30 lety byla opravdu jiná doba a dnes již málokterá žena toleruje to, že otec dítěte se doma nějaký ten rok prakticky vyskytuje jen na vyspání.
A je to tak dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
8.11.20 16:14

Alespoň od začátku třetího trimestru podnájem. Věřte mi, že i když to rodiče myslí dobře, tak tohle nikdy nedělá dobrotu. Ze začátku budou možná respektovat vaše soukromí a to, že si věci děláte o svém, ale čím dýl tam budete, tím větší budou mít nutkání vám „pomáhat“ a kecat do všeho. Do těhotenství a dítěte nejvíc…

Bude vás to stát víc, než muselo. Ale jak se říká, za hloupost se platí. To skutečně nebylo moudré nechránit se, když začínám stavět. Ono stavbu baráku nepřežije hodně manželství i v případě, že se do toho nepřimotá ještě těhotenství. Bývalo by bylo o dost moudřejší napřed ten dům postavit a až by došlo na výmalby, nákupy nábytku atd. tak se teprve začít snažit. Teď už nezbývá, než vám přát, abyste to ustáli.

Vůbec si neumím představit, že já řeším oteklé nohy a ultrazvuky, chlap nádrže na dešťovou vodu, kanalizaci a do toho mi tam pobíhá matka nebo tchýně a udílí rady nad zlato. To je pomalu na sebevraždu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama