Těhotná, strach na základě prvního porodu, bydlení s tchánovci

Anonymní
3.4.21 15:33

Těhotná, strach na základě prvního porodu, bydlení s tchánovci

Ahoj :kytka:

jen by mě zajímalo, jestli jste někdy měly taky podobný stavy jako já před porodem? Jsem skoro v 8. měsíci, čekáme druhé miminko, jsme nadšení. Jenže já už padám únavou, trápí mě dost křečový žíly, kéž by byly jen nevzhledný, ale fakt už to někdy dost bolí, užívám Detralex, večer sotva lezu.
Do toho bydlíme s tchánovci, je to pro mě už nesnesitelné, už tak bydlíme 5 let, je mi lehce přes 30. Bohužel nás jednu chvíli (asi 2 roky zpět) rozhádala švagrová, která kamkoliv vstoupí, dělá peklo. Vyhodili ji i z práce za nevhodný chování. Teď je v domě celkem klid, ale soukromí to rozhodně není. Snažím se to tady důstojně přežívat.
S tím se pojí i to, že tchýně je věčně na zahradě - a já nebudu mít po porodu moc kam s dětmi chodit, bydlíme na strašném zapadákově, nechci s nimi být zavřená přes léto doma. Tchýně je dost hlučná a otázkama celkem vtíravá, je děsně ujetá na děti (až moc). Má už pět vnoučat. Už první dítě v kočárku mi na zahradě budila tím, jak si strašně chtěla vykládat. Naštěstí do pár měsíců obdržím pozemek, ale než se postaví, budou děti ve školce/škole. Vážím si toho, že mám dítě, jsem těhotná a ještě bude pozemek, aby si někdo nemyslel.
Do toho mám dost obavy z porodnice, tam, kde jsem rodila první dítě, jsme zažili kvůli novorozeneckýmu oddělení totální očistec, bála jsem se, že mi dítě umře. Mám vybranou jinou porodnici, ale 40 km od domu a uvědomuju si tak riziko, že nemusím stihnout dojet. Takže dost možná zas skončím tam, kde jsem byla a kde jsme se nepohodli.
A ještě můj muž nechápe, že mi jako těhotné dost ubývají síly, nechápe, že doma není all inclusive jak dřív, hádáme se kvůli tomu, děsně mě štve, že je tak nechápavej. Když má uvařit, tak se tváří jak kdyby dělal věc pod úroveň. Přijde mi tak, že co neudělám, prostě není v nějaké rozumné kvalitě a věčně se ho doprošovat se mi nechce. Že by dělal něco od sebe, se většinou nestane…
A taky mi hodně chybí kontakty s dospělýma lidma, ale neznám zde skoro nikoho a do toho ještě covid.
Jak jste to měli vy? Omlouvám se za anonym.

Příspěvek upraven 03.04.21 v 17:10

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2254
3.4.21 15:49

A proč tam bydlíte? Nemůžete do nájmu, než postavíte vlastní byt? Vždyť jsi tohle všechno věděla, když jste se rozhodli pro druhé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 15:58

@Rive Ano, to máš pravdu, věděla. Do nájmu bych šla hned teď kvůli vlastnímu klidu, jenže ona hypotéka není levná záležitost, i když do ní jdeš s vlastním pozemkem. A dávat tady v okolí měsíčně za byt cca 15 tis. než se dům postaví - takže tak 2-3 roky, je prostě dost i vzhledem k tomu, že budu stále na RD. Přítel málo zrovna nevydělává, ale i tak chceme vlastní rezervu. A já nemám taky špatný obor, i když teď se mu věnovat nemůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
647
3.4.21 16:06

5 let už tam bydlíte a ještě pár let budete? Jako na přechodnou dobu by se to i dalo pochopit, ale tohle je už vážně dlouhá doba. Já bych to teda nesnesla vůbec, ani u našich ani u tchýně. My šli s chlapem do nájmu a na vlastní šetřili tam. Sice se takto šetří blbě, ale já jsem za to ráda, měli jsme svůj klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3312
3.4.21 16:06

Mně by bylo ve vašem věku stydno bydlet u někoho a ještě si na to stěžovat. Už jste mohli mít za ty roky našetřeno na základ a nečekat až někdo umře, abyste dědili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
3.4.21 16:07
@Serpentini píše:
Mně by bylo ve vašem věku stydno bydlet u někoho a ještě si na to stěžovat. Už jste mohli mít za ty roky našetřeno na základ a nečekat až někdo umře, abyste dědili.

Asi tak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 16:19
@Serpentini píše:
Čekali jsme 8 let na nový územní plán… Nevidím na tom nic špatnýho. A běžně si teď lidi 20pct prostě na novostavbu nenasetri ani za 5 let při RD. Ale asi máte jiné zkušenosti.
  • Citovat
  • Nahlásit
616
3.4.21 16:57

Soukromi nemate, tchyne te irituje, ale ona vas nechava zit uz 5 let ve svem osobnim prostoru. Setrite 15 mesicne, tak si to vynasob. Nechapu, jak za pul roku podedis, ale mam pro tebe jednu variantu, rika se tomu montovany dum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
3.4.21 17:18

Pozemek bude za par mesicu, takze bych koupila nejaky celorocni mobilheim nebo postavila chatu, presunula se na pozemek a pak v klidku budovala dum i zahradu.
Nebyli byste prvni ani posledni, kdo to tak udelal, a zaroven vam tam pak zustane treba parirna ci prvni bydleni pro deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
3.4.21 17:21
@Anonymní píše:
Ahoj :kytka:

jen by mě zajímalo, jestli jste někdy měly taky podobný stavy jako já před porodem? Jsem skoro v 8. měsíci, čekáme druhé miminko, jsme nadšení. Jenže já už padám únavou, trápí mě dost křečový žíly, kéž by byly jen nevzhledný, ale fakt už to někdy dost bolí, užívám Detralex, večer sotva lezu.
Do toho bydlíme s tchánovci, je to pro mě už nesnesitelné, už tak bydlíme 5 let, je mi lehce přes 30. Bohužel nás jednu chvíli (asi 2 roky zpět) rozhádala švagrová, která kamkoliv vstoupí, dělá peklo. Vyhodili ji i z práce za nevhodný chování. Teď je v domě celkem klid, ale soukromí to rozhodně není. Snažím se to tady důstojně přežívat.
S tím se pojí i to, že tchýně je věčně na zahradě - a já nebudu mít po porodu moc kam s dětmi chodit, bydlíme na strašném zapadákově, nechci s nimi být zavřená přes léto doma. Tchýně je dost hlučná a otázkama celkem vtíravá, je děsně ujetá na děti (až moc). Má už pět vnoučat. Už první dítě v kočárku mi na zahradě budila tím, jak si strašně chtěla vykládat. Naštěstí do pár měsíců obdržím pozemek, ale než se postaví, budou děti ve školce/škole. Vážím si toho, že mám dítě, jsem těhotná a ještě bude pozemek, aby si někdo nemyslel.
Do toho mám dost obavy z porodnice, tam, kde jsem rodila první dítě, jsme zažili kvůli novorozeneckýmu oddělení totální očistec, bála jsem se, že mi dítě umře. Mám vybranou jinou porodnici, ale 40 km od domu a uvědomuju si tak riziko, že nemusím stihnout dojet. Takže dost možná zas skončím tam, kde jsem byla a kde jsme se nepohodli.
A ještě můj muž nechápe, že mi jako těhotné dost ubývají síly, nechápe, že doma není all inclusive jak dřív, hádáme se kvůli tomu, děsně mě štve, že je tak nechápavej. Když má uvařit, tak se tváří jak kdyby dělal věc pod úroveň. Přijde mi tak, že co neudělám, prostě není v nějaké rozumné kvalitě a věčně se ho doprošovat se mi nechce. Že by dělal něco od sebe, se většinou nestane…
A taky mi hodně chybí kontakty s dospělýma lidma, ale neznám zde skoro nikoho a do toho ještě covid.
Jak jste to měli vy? Omlouvám se za anonym.

Se odstěhujte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3312
3.4.21 17:26
@Anonymní píše: Čekali jsme 8 let na nový územní plán… Nevidím na tom nic špatnýho. A běžně si teď lidi 20pct prostě na novostavbu nenasetri ani za 5 let při RD. Ale asi máte jiné zkušenosti.

Mám jiné zkušenosti. Stejně stará známá jako ty jsi před sedmi lety koupili byt, nedávno ho prodali a koupili novostavbu. Mají tři děti, byt za ty roky nabyl víc než dvojnásobek původní hodnoty. To, že vy jste zvolili jiný postup je vaše svobodné rozhodnutí. Ne každý má možnost bydlet u rodičů a zatím si spořit. A ty si ještě stezujes, že tchýně využívá svoji zahradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 17:42

@Serpentini Rozhodně si nestěžuju, že někdo využívá vlastní zahradu. To by mě ani nenapadlo. Podle toho se taky zarizuju dlouho a vůbec tam nechodím. Je zajímavé, jak si hned někdo vydedukovává to, co zde napsané vůbec není. Nechci se nikoho dotknout. A za další má přítel ještě jedno dítě z předchozího vztahu, asi skoda zmiňovat. A co třeba, kdyz do toho začínáme do něčeho bokem investovat, aby byla rezerva?… Stejně mi tu zas někdo natre, že jsem se rozhodla blbě. Někdo zde dělal i zaver, že když se platí cca patnáct nájem, že to automaticky šetříme 5 let. To už se fakt smeju. No nemám být blbá, poprvé a naposled píšu na nějaké diskuze. Tak hezkej den. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
5511
3.4.21 17:49

Manželé nejste, budujete majetek, pozemek bude tvůj, dítě z prvního manželství, nerozumíte si a nechce tchyně náhodou bydlet s vámi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16061
3.4.21 19:21

Se odstehuj nebo si nestezuj. Vedela si do čeho des, tak nechápu to překvapení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3312
3.4.21 21:40
@Anonymní píše: :P
S tím se pojí i to, že tchýně je věčně na zahradě - a já nebudu mít po porodu moc kam s dětmi chodit, bydlíme na strašném zapadákově, nechci s nimi být zavřená přes léto doma.

Tohle není stěžování si, že tchyně využívá svoji zahradu? :D Mimochodem proč jsi v tom úvodním příspěvku přepsala to, že zdědíš pozemek na to, že ho obdržíš? Víš, že upravovat příspěvky je možné jen kvůli opravě chyb nebo překlepů a ne abys měnila, co se ti nehodí? :think: Nicméně moje rada zůstává stejná. Bydlet tam je vaše svobodné rozhodnutí, můžete se kdykoliv odstěhovat. Třeba do podnájmu do paneláku, budeš tam mít min práce než na domě (nebudou tě tolik bolet nohy), na dětském hřišti poznáš nové lidi a budeš mít svoje soukromí. Jenže měsíčně neušetříte 15 000… holt nemůže mít člověk všechno, ale musí si vybrat dle vlastních preferencí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat