Reklama

Těhotná, stres v zaměstnání a nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 11:08
Těhotná, stres v zaměstnání a nemocenská

Prosím předem o anonym, je to hodně citlivá informace. Jinak radši smazání tématu.

Jsem v 6tt, takže úplně na začátku. Prosím neodsuzujte mě, ale uvažuji o tom, že bych se hodila „marod“. Pracuju jako lékařka, věčně nedobrovolné přesčasy, nevyspalá, kolikrát usínám v sedě. I když bych neměla přesčasy, vstávání a intenzita práce jsou strašné, jsem hodně utahaná. Asi je jasné, že nejsem nemakačenko. Dokonce jsem kolikrát vzala i práci za kolegy :nevim: Ale teď se bojím, jaký vliv by to mělo na miminko. A taky, co byste na mém místě dělaly a jestly byste šly na nemocenskou hned? Já už jednou potratila, tak nevím, jestli se honem hnát domů..jestli chápete.

Díky všem za vaše názory :oops: I ty kritické :oops:

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 30.01.17 11:11

Jestli jsi už potratila a pohybuješ se mezi nemocnýma tak bych šla

Serehe
Závislačka 4241 příspěvků 30.01.17 11:11

Když je to tak, zůstala bych doma… obzvlášť, pokud jsi o malé už jednou přišla… však ono se to lékařství bez tebe nezhroutí a ty potřebuješ být v pohodě a mít klid..
Já osobně bych se bála taky a raději bych zůstala doma..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 11:14

@ka2ka @Serehe infekční prostředí tu je, ale není to až tak kritické. Ale míváme tady docela „epidemie“. Nevím taky, kdy odejít na nemocenskou, protože se může bohužel stát, že zase potratím, a zase se budu vracet a ostatní mě budou litovat. Nevím, co je ten „správný“ čas.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 11:15

Po jednom potratu bych na nemocenskou šla. Podle mě na něj i budeš mít nárok, protože tvoje těhotenství bude bráno jako rizikové?

Z vlastní zkušenosti, já čekala dvojčata, takže také rizikové, v práci stres jako blázen, byla jsem tam od rána do večera. Ale měla jsem pocit, že je v tom nemůžu nechat, dokud za mě nebude náhrada. Takže jsem pracovala až do 23tt (ke konci teda už s úlevami v prac. době), ale i tak to málem dopadlo špatně, rodila jsem pár dní po odchodu na mateřskou :-( takže znovu bych se rozhodovala jinak a hned při první známce, že už to moc nedávám, bych šla marodit.
anonym 2

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 30.01.17 11:16

Také bych šla na nemocenskou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 11:16

Pardon, do 32tt, ale to je vlastně jedno
anonym 2

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 30.01.17 11:17
@Anonymní píše:
@ka2ka @Serehe infekční prostředí tu je, ale není to až tak kritické. Ale míváme tady docela „epidemie“. Nevím taky, kdy odejít na nemocenskou, protože se může bohužel stát, že zase potratím, a zase se budu vracet a ostatní mě budou litovat. Nevím, co je ten „správný“ čas.
šla bych jakmile to budeš mít potvrzený

Uživatel je onlineJindřiš
Extra třída :D 10447 příspěvků 30.01.17 11:24

Tohle je hrozne tezky rict, kdy je spravna doba zustat doma, mam za sebou 5×SP, jsem ted prirozene tehotna po 10 letech a silenem kolobehu IVF, manzel tlacil hned, abych zustala doma, u doktora jsem neschopenku odmitala a v 8.tt se tahle otazka vyresila za me, zacala jsem silne krvacet, miminko nastesti v poradku, ted jsem v 21.tt, krvaceni se jeste opakovalo 12. Sama jsem nevedela a mozna i mela trochu strach zustat doma.

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 30.01.17 11:25

A nemůžeš si vzít týden dovolenou, odpočinout si a pak se vrátit do práce? Nebo jít marodit třeba týden, dva? Mě připadají ty první týdny nejhorší, člověk je pořád unavený, je mu špatně, ale později to začne být lepší a co chceš dělat celé těhotenství doma, pokud to není vyloženě rizikové…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 11:28

Taky jsem lekarka a resila uplne to same, v praci extremni stres, nocni, infekcni prostredi…odslou­zila jsem sluzby, ktere uz jsem mela rozepsane, abych nikomu nekomplikovala zivot a pak jsem odesla na neschopenku. Bylo to vymodlene tehotenstvi a nehodlala jsem absolutne nic riskovat. Jinak to dilema co rikat a nerikat v tak casnem stadiu taky chapu, taky jsem se bala pripadnych litostivych pohledu, a tak jsem zpocatku duvod neschopenky vubec nerikala. Personalni to asi bylo stejne jasne, kdyz bylo na neschopence razitko z gynekologie, ale nastesti si to nechala pro sebe. Pripadne se domluv treba s praktikem, jestli by nenapsal neschopenku zatim na neco jineho, aspon pro zacatek..

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 11:33
@Anonymní píše:
Prosím předem o anonym, je to hodně citlivá informace. Jinak radši smazání tématu.

Jsem v 6tt, takže úplně na začátku. Prosím neodsuzujte mě, ale uvažuji o tom, že bych se hodila „marod“. Pracuju jako lékařka, věčně nedobrovolné přesčasy, nevyspalá, kolikrát usínám v sedě. I když bych neměla přesčasy, vstávání a intenzita práce jsou strašné, jsem hodně utahaná. Asi je jasné, že nejsem nemakačenko. Dokonce jsem kolikrát vzala i práci za kolegy :nevim: Ale teď se bojím, jaký vliv by to mělo na miminko. A taky, co byste na mém místě dělaly a jestly byste šly na nemocenskou hned? Já už jednou potratila, tak nevím, jestli se honem hnát domů..jestli chápete.

Díky všem za vaše názory :oops: I ty kritické :oops:

I kdyby jsi nedělala v infekčním prostředí, k tomu stačí jet tramvají…pokud se prostě necítíš dobře, proč by jsi nemohla zůstat doma? Nevidím na tom nic špatného. Když ta možnost existuje, tak doma zůstaň a připravuj se na příchod miminka. Však se ještě v tvém oboru naděláš až až. :hug: :kytka:

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 30.01.17 12:03

Taky jsem pracovala v nemocnici. A díky ohledům co tam beze mě budou dělat, jak to zvládnou atd. Jsem byla v 26 tt. Hospitalizován a a málem jsem o starší přišla, pak už jen rizikový a předčasný porod. A ne nestalo mi to za to, a už bych takhle do úmoru nemakala, zvlášť když nebylo možný mi vyjít vstříc co se týká nočních, tahání těžkých věci, atp. Takže za mě jdi domu, odpocivej, jen tak se valej, cti si,… a nikomu nic neříkej, neschopenku ti může napsat i obvodak.

halaskova.pavla
Stálice 69 příspěvků 05.02.17 16:00

Ahoj, mam dotaz zacinam 7tt na prvni kontrolu na gynekologii jdu az v pondělí 13.2, jenže dělám na tři směny a ještě k tomu na pájecí lince(odsávání je tam špatné a jakmile se zjistí, že je někdo těhotný dají ho pryč…) kdyz půjdu za vedoucím a řeknu mu o mém těhotenství za prvé stropi scenu, protože má málo lidi a
za druhe i kdybych ho poprosila at nic nerika tak se to stejně dostane ven hned ten týden(to same se stalo uz spolupracovnici dva týdny zpátky),takže nevím jestli nemam jit na tyden marodit a dalsi tyden prijit s potvrzením o těhotenství nebo jit do prace a delat, ze nic a papir dat az za dva týdny před noční. Omlouvám se za tak dlouhy text.. :)

zuzana35
Stálice 55 příspěvků 05.02.17 16:12

A za co bychom Tě měli odsuzovat? Že chceš v klidu donosit a porodit zdravé dítě? Já taky makala jak blázen, pak jsem spadla na vyjížďce z koně /byla jsem ve 4.tém týdnu a nevěděla to/ a skončila na Vinohradech na ARU se zlomenými žebry a proraženou plící. Po měsíci mne pustili a šéfová pořád naléhala, kdy přijdu do práce. Obešla jsem pár gynekologů a našla jednoho rozumného a až do porodu byla doma. Zdraví máš jen jedno, tak zůstaň v klidu doma. :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama