Těhotná studentka s cizincem!

24.5.16 18:02

Těhotná studentka s cizincem!

Ahojte, jsem teď v takové moc těžké životní situaci. Jsem studentka, je mi 22 let a právě končím VOŠ ekonomického zaměření. Byla jsem i přijatá na VŠE od září no to ale asi už padá. Mám přítele cizince, je tady na přechodný pobyt, nepracuje na smlouvu a tak může každým dnem přijít o práci. Já vlastně žiji z alimentů od rodičů a jeho příjmu. Jsme spolu skoro dva roky a vycházíme spolu dobře. Dneska jsem se dozvěděla že jsem v 7tt což mě rozplakalo, štěstím i strachem. Už teď svoje miminko miluju ale nevím co dál, příteli jsem to ještě neřekla, nevím jak. On mimi ještě nechtěl. Má už dcerku z prvního manželství, ta i s její maminkou žijí v cizině a moc se nevídají ale alimenty na malou Sofku platí včas a pečlivě. Potrat z náboženských důvodů odmítám, stejně jako dítě mimo manželství, přítel to vnímá stejně, no tl ještě neví o našem mimi. Když se ale vezmeme tak nebudu mít nárok na alimenty od rodičů né? A co jsem hledala na netu tak asi ani na žádné dávky protože přítel nemá trvalý pobyt. Rozumí tady tomu někdo? Přítelovo práce vysí fakt na vlásku, dokud jí má tak nějak vyjdeme ale bez ní jsme v háji, navíc tři… JEN DOUFÁM ŽE BUDEME JENOM TŘI! :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.5.16 18:07

No vydala ses na nelehkou cestu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14284
24.5.16 18:07

Zásadní dotaz, přítel je cizinec ze severní části polokoule nebo z jižní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.16 18:08

@pohledzdruhestrany z EU proto má taky přechodný pobyt a né vízum…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
24.5.16 18:10
@pohledzdruhestrany píše:
Zásadní dotaz, přítel je cizinec ze severní části polokoule nebo z jižní?

no, pokud tady je na prechodny pobyt a pracuje bez smlouvy, tak bych rekla, ze neni ani z EU, ani z usa atd. a zbytek svete je uz tak nejak svym zpusobem jedno ;)

a jinak pokud budes pobirat rodicak (materskou asi ne, kdyz nepracujes a pritel nema smlouvu), tak to bude tvuj prijem a z pohledu zakona jsi zaopatrena, tudiz te nemusi zivit rodice. plus mas narok na vyzivne na dite i na sebe od pritele, pokud se teda nevemete. pokud se vemete, tak je o uplne jasne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14284
24.5.16 18:10
@Princezna-Licieta píše:
@pohledzdruhestrany z EU proto má taky přechodný pobyt a né vízum…

a přesněji národnosti jaké? občanství není důležité

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31923
24.5.16 18:11

Fakt jsi VŠ? Podle písemného projevu a hrubek bych to neřekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
24.5.16 18:13
@Princezna-Licieta píše:
@pohledzdruhestrany z EU proto má taky přechodný pobyt a né vízum…

tak to je ta lepsi verze… i kdyz ja teda mela za to, ze v ramci EU se prechodne pobyty vyrizovat nemusi. no cert to vem, ono to je kazdych par let jinak.
na zaklade ceho tady ma udeley pobyt, kdyz nema oficialne praci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6466

To je zas nejaka provokace? :mrgreen: Pokud pritel mimi nechtel, tak se podle toho urcite i choval, ne :think:

Příspěvek upraven 24.05.16 v 18:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816

Tak to by snad neměl být takový problém, pokud je z eu. záleží hodně na jeho postoji. pokud si rozhodnuta, že si dítě necháš, tak se nestresuj. možná nedostaneš vysokou mateřskou, ale rodičák budeš mít v pohodě. možnost příspěvků od rodičů záleží na vás, co si dohodnete. nastoupit do školy od září taky můžeš, studium se dá stihnout i s miminkem, případně si to v průběhu studia můžeš přerušit a dál pokračvat, až budeš mít dost sil. držím palce a neboj se :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14284
24.5.16 18:15
@Ali-Ali píše:
tak to je ta lepsi verze… i kdyz ja teda mela za to, ze v ramci EU se prechodne pobyty vyrizovat nemusi. no cert to vem, ono to je kazdych par let jinak.
na zaklade ceho tady ma udeley pobyt, kdyz nema oficialne praci?

např. arab s belgickým pasem? ten musí mít ale voči černý vokatý a jak krásně povídá :zed:

Příspěvek upraven 24.05.16 v 18:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
24.5.16 18:16
@lasicce píše:
možná nedostaneš vysokou mateřskou, ale rodičák budeš mít v pohodě.

materskou zadnou a RD krome prvnich 9 mesicu bude 3800. mi to zas rakova pohoda neprijde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4717
24.5.16 18:16

Tak jako věřící, když nechceš ani potrat ani dite bez svatby, tak bys v prvé řadě neměla ani sexovat
Otce svého dítěte hledat zodpovědně, tedy s jistou prací, nejlépe taky vericiho. Takže me se to s tvou tvoji vírou moc nezdá. Hodně štěstí jednoduché to mít nebudeš jak s přítelem, tak bez něj zvlášť pokud je tmavý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
24.5.16 18:17
@lasicce píše:
Tak to by snad neměl být takový problém, pokud je z eu. záleží hodně na jeho postoji. pokud si rozhodnuta, že si dítě necháš, tak se nestresuj. možná nedostaneš vysokou mateřskou, ale rodičák budeš mít v pohodě. možnost příspěvků od rodičů záleží na vás, co si dohodnete. nastoupit do školy od září taky můžeš, studium se dá stihnout i s miminkem, případně si to v průběhu studia můžeš přerušit a dál pokračvat, až budeš mít dost sil. držím palce a neboj se :)

Rodičák bude mít v pohodě 3800. Rodiče nejsou povinni jí dát ani korunu. Ještě nějaké další světlé zítřky a slunné naděje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.16 18:20

@Ali-Ali Když přišel tak měl chvilku oficiální zaměstnání a na základě toho se sjednával přechodný pobyt a zdravotní pojištění ale o ten zaměstnavatel pak snižoval stavy a první vyházel cizince, od té doby má takovou práci jakou má…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama