Těhotná v 16 - prosím poraďte

Anonymní
15.4.20 23:14

Těhotná v 16 prosim poradte

Dobry den je mi 16 a asi jsem těhotná. Dělala jsem si dvakrát 2 tehotenske testy a vyšli pozitivní a asi 5 dni mi uz mešká menstruace. Vubec nevím co udělat jestli to mám říct rodičům. Nechci si dokazit život a asi řeknete ze jsem na to mela myset dřív ale kazdej dělá chyby. Prosím poraďte mi ňák. A ještě k tomu bydlime v zahraničí a nevim jestli mám jit k lékaři. :,( :( :,( :,( :( :,( :( prosím nesuď te mě potřebuju jen poradit

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25458
15.4.20 23:19

Těhotná jsi zcela určitě, jestli dítě nechceš, tak urychleně to říct rodičům, co nejdřív k lékaři
a co „tatínek“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35499
15.4.20 23:25

Určitě co nejdřív říct rodičům a zvážit možnosti, které máte jako rodina a taky podmínky péče o dítě nezletilé matky u vás v zemi. A možnost dostudovani i s dítětem. Kdybys byla místní, tak Ti tady poradíme, ale takto bohužel ne. Držím pěsti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3173
15.4.20 23:29

Nu, a jak ti můžeme poradit? Já bych to 100% řekla rodičům..toto neutajíš.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17921

No rodičům to říct musíš- bez toho to nepůjde, ani v jedom případě - tedy ať už si dítě necháš a nebo půjdeš na přerušení těhotenství. V případě že půjdeš na potrat, tak čím dřív to budeš řešit, tím jednodušší to bude.

Vem si to jako úkol pro zítřejší den.

Komu bude jednodušší to říct? Kdo zvládne méně vyšilovat?

Příspěvek upraven 15.04.20 v 23:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763

Rodičům to budeš muset říci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
15.4.20 23:35

Honem utíkej za mámou a sver se jí, nikdo jiný ti nepomůže. Čím dřív, tím líp. A neboj se, to se prostě někdy stává, všechno se dá rozumně vyřešit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 23:59

nevzala bych si ho asi

A co kdybys to řekla partnerovi, jak to vidí on? Na dělání jste byli dva a na řešení byste tedy měli být taky. Nechat si jen tak vzít dítě není nic moc - pořádně to promysli, jestli bys to opravdu zvládla do budoucna psychicky si ho vzít. Sice máš život před sebou, ale i jako mladá maminka bys měla výhody-například to, že bys byla mladá maminka - ve 40 třeba už i babička a ještě aktivní, čilá, život stále před sebou. Zkus se nad tím zamyslet. Finanční stránka je jedna věc, ale to dítě je lidská bytost a ne jen kus masa.

• Citovat
  • Nahlásit
16.4.20 00:09

@stinga tatínek o tom vi a podporuje mě. Ale také nevi co dělat nebo je stejně starej jako já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.4.20 00:12

@Betty MacDonald bojím se to říct rodičům.. nechci aby byli zklamaný 😞 a už mě nebudu mít ani tak rádi budou mě nenávidět :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
16.4.20 00:12

A co bys chtěla ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2607
16.4.20 00:19

@Klára.0032 Ty tele, proč by Tě měli nenávidět? Budou Tě mít rádi úplně stejně jako teď, nejsi první a ani poslední mladá holka, co tohle řeší. Rodičům to říct musíš, ikdyby jsi se rozhodla pro potrat nebo si to nechat. Pokud se rozhodnete pro interupci, tak to res co nejdříve, interupce lze provést tuším max. do 12 týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
16.4.20 00:22
@Klára.0032 píše:
@Betty MacDonald bojím se to říct rodičům.. nechci aby byli zklamaný 😞 a už mě nebudu mít ani tak rádi budou mě nenávidět :(

Ale tak to určitě není, já mám také dcery a kdyby za mnou přišly se stejným problémem, určitě bych jim pomohla a milovala bych je pořád stejně. A nebyla bych zklamaná, vždyť to he přece život. Tak se neboj a běž za maminkou. A dej mi vědět, jak to dopadlo, ano :hug: :hug: Budu na tebe myslet :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.4.20 00:31

Ja nevím co bych chtěla, vím že mám celej život ještě před sebou a chci si dokončit školu. Ale zase nechci to dát pryč, je to přece jen živá bytost a má to právo na život a vím že po čase by mi to bylo líto. A taky vím že tam je i riziko ze později kdybych chtěla otěhotnět tak bych uz nemusela. A já chci děti ale představovala jsem si to že je budu mít az budu starší a rozumnější. A vážně děkuji všem co mi tu rádi, moc si toho vážím. A rodičům to radsi řeknu pozdeji nebo by ještě ted na večer chytli infarkt ze mě :,( :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
16.4.20 00:34

@Klára.0032 Mamince to řekni co nejdřív, určitě ti pomůže to vyřešit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu