Těhotná v 17nácti, nikdo za mě nepaltí zdravotní pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adri1816
Povídálka 22 příspěvků 20.03.18 13:50
Těhotná v 17nácti nikdo za mě nepltí zdravotní pojištění

Zdraví, sem opravdu zoufalá.. potřebuju radu od někoho kdo o tom něco ví nebo se mu to stalo…
Budu rodit měsíc před 18tinami, bydlím s přítelem, v tuto chvíli nejsem zaměstnaná ani nestuduji a z úřadu práce mě vyškrtli za nedostavění na schůzku… zdravotní si musím platit sama do porodu… moje otázka je prostá.. je něco co mě zachrání nebo musím dál platit? A budu mít nárok na porodné a mateřskou? Už v tom mám guláš a jsem zoufalá…
:think: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27431 příspěvků 20.03.18 13:53
@adri1816 píše:
Zdraví, sem opravdu zoufalá.. potřebuju radu od někoho kdo o tom něco ví nebo se mu to stalo…
Budu rodit měsíc před 18tinami, bydlím s přítelem, v tuto chvíli nejsem zaměstnaná ani nestuduji a z úřadu práce mě vyškrtli za nedostavění na schůzku… zdravotní si musím platit sama do porodu… moje otázka je prostá.. je něco co mě zachrání nebo musím dál platit? A budu mít nárok na porodné a mateřskou? Už v tom mám guláš a jsem zoufalá… :think: :nevim:

no, zachrání tě akorát tak studium nebo práce… buď za tebe může platit zaměstnavatel nebo stát… ohledně porodného a dalších dávek se podívej sem… https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 20.03.18 13:54

@adri1816 No nárok budeš mít jen na rodičovský příspěvek, pokud nemáš odpracováno a nebo nejsi v ochranné lhůtě. A stát za tebe bude platit zdravotní ve chvíli, kdy budeš pobírat rodičák, tj.ode dne porodu.

adri1816
Povídálka 22 příspěvků 20.03.18 13:55

@Regina Hero pracovat nemůžu když mi není 18nact musela bych mit příjem nad 10tis? :)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.03.18 13:58

@adri1816 nejsi student 8o to by tě zachránilo, jinak nic :nevim:
@adri1816 pracovat maůžeš, makat můžeš ofiko od 15

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 20.03.18 13:58

@adri1816 Pracovat můžeš i když ti není 18 a samozřejmě nejlépe tak, aby za tebe zaměstnavatel odváděl zdravotní a sociální.

debra.morgan
Závislačka 4145 příspěvků 20.03.18 14:01

Jak jsi prisla na to, ze muzes makat az od 18?? 8o 8o 8o
mela jsi zustat ve skole, stredni predpokladam? ted uz jedine makat nebo si to platit sama…nic jineho neni.

adri1816
Povídálka 22 příspěvků 20.03.18 14:02

@martina.se to ano ale brigádně… brigádu jsem měla a naivně si myslela že to za mě platí, pak mi bylo řečeno že zdravotní pojštění by mi bylo placeno pokud bych měla stálý pracovní poměr a bylo mi 18 (musela bych mit nad @0tis prijem a to uz by se pochopitelbne danilo)
takhle mi to říkala paní účetní na brigade… =D

chaela
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 2 inzeráty 20.03.18 14:04

@adri1816 pracovat samozřejmě můžeš a vzhledem k situaci nejspíš i musíš. Záleží, jak daleko máš do porodu a jestli nemáš nějaké problémy. Ale nějakou brigádu, která ti zaplatí minimálně to pojištění, určitě najdeš. Od porodu máš národ na rodičovský příspěvek a zdravotní pojištěni za tebe bude platit stát (po dobu RD). Doporučovala bych k brigádě přibrat nějakou střední školu, jdou dělat dálkově.

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 20.03.18 14:06

No jasně brigádníkum se pojištění neplatí, většinou se počítá že lidi si berou brigádu ke studiu nebo jako vedlejšák, jinak si musí zdravotní platit sami… A pracovat můžeš normálně od 15 na hlavní pracovní poměr, nicméně teď už tě asi nic nezachrání a budeš si to muset do porodu platit těhotnou už nikde nezaměstnají…

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 20.03.18 14:08

@adri1816 Tak jasné, že ti nikdo nebude platit zdravotní a sociální z nízké brigády. Ale aspoň přivydělat se dá, ale pokud se vyhýbá placení daní, tak tam ti nikdo nepomůže.
A nebo stačilo dodržovat podmínky ÚP a měla bys po starostech. :lol:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 20.03.18 14:08

Osobne si myslím, že vzhledem k věku by za Tebe meli platit zdravotní pojištění rodiče.

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 20.03.18 14:10

@Agneth Proč?? Pokud neplnila podmínky ÚP, a proto ji vyřadili, tak proč to chtít po rodičích?

adri1816
Povídálka 22 příspěvků 20.03.18 14:12
@P4ja píše:
@adri1816 Tak jasné, že ti nikdo nebude platit zdravotní a sociální z nízké brigády. Ale aspoň přivydělat se dá, ale pokud se vyhýbá placení daní, tak tam ti nikdo nepomůže.
A nebo stačilo dodržovat podmínky ÚP a měla bys po starostech. :lol:

Kde vidíš že se tomu vyhýbám? =D nicméně u nás v okolí opravdu není nic kde by to za mě platili nebo mě vzali bohužel to už mám zjištěné…věk 18+ a v těhotenství me ani nikde nevemou ale dekuji za rady :)

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 20.03.18 14:12
@adri1816 píše:
@Regina Hero pracovat nemůžu když mi není 18nact musela bych mit příjem nad 10tis? :)

povinně bych ve školách zavedla trošku toho vzdělání ohledně všeobecného přehledu co se týká práce a sociálního přehledu tohle nevím jestli je k smíchu nebo vlastně spíš k pláči

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >