Těhotná v 18, jenže mladší přítel

1.12.19 20:01

Těhotná v 18, jenže mladší přítel

Zdravím, dnes jsem zjistila že jsem těhotná. Je mi 18 let, za půl roku maturuji, takže s ukončení studia nemám problém.

Největší problém je ale můj přítel, je o rok mladší a studuje teprve druhák (o ročník níže, kvůli změně oboru.) Takže končí školu až za dva roky. Navíc je mu teprve 17, tudíž nemůže asi nastoupit do nějaké normální práce, jelikož není zletilý.

Dítě si asi dost pravděpodobně necháme, jen nevíme jestli se zvládneme zajistit sami nebo nám budou muset pomáhat rodiče. Moc bychom ocenili nějaké rady, co se týče práce a tak, přeci jste asi zkušenější než mi. Děkuji moc za vaše odpovědi. :) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2816
1.12.19 20:02

Budes to mit hodne tezke. Tvuj pritel je jeste nevybourene dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1022
1.12.19 20:08

Holka zlatá :think: bez rodičů to nedáte. Ty budeš doma na rodicaku a přítel? Chce asi dodělat školu, ne? Tudíž do práce se asi nehrne… :nevim: Budete to mít oba těžký :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2266
1.12.19 20:12

No. Ty to zvládneš, tvůj přítel s největší pravděpodobností hned, nebo časem uteče. Je ještě dítě. Takže doporučuji si sednout s rodiči a probrat možnosti. Potrat, bydlení, finance, vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1733
1.12.19 20:12

Vždyť si odpovídáš sama. Nemůže do normální práce, tak se asi těžko zajistíte.
Ale nějakou brigádu ke studiu by si určitě našel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17362
1.12.19 20:13
@Hanička018 píše:
Zdravím, dnes jsem zjistila že jsem těhotná. Je mi 18 let, za půl roku maturuji, takže s ukončení studia nemám problém.

Největší problém je ale můj přítel, je o rok mladší a studuje teprve druhák (o ročník níže, kvůli změně oboru.) Takže končí školu až za dva roky. Navíc je mu teprve 17, tudíž nemůže asi nastoupit do nějaké normální práce, jelikož není zletilý.

Dítě si asi dost pravděpodobně necháme, jen nevíme jestli se zvládneme zajistit sami nebo nám budou muset pomáhat rodiče. Moc bychom ocenili nějaké rady, co se týče práce a tak, přeci jste asi zkušenější než mi. Děkuji moc za vaše odpovědi. :) :srdce:

tak to jestli se uživíte už víš snad teď pokud ne tak se musíš domluvit s rodiči jestli váš budou živit nebo ne, jinak bude muset přítel do práce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20901
1.12.19 20:14

Haničko, jsi si jistá, že opravdu maturuješ? Není to zas nějaká pohádka od nováčka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4752
1.12.19 20:20

Pokud jsi úplně čerstvě těhotná, tak budeš rodit až v létě, tedy po maturitě. To bys mohla dát.
Znám vztahy, které vydržely u předčasné těhotenství, ale na rovinu, jsou to spíš výjimky potvrzující rozchodové pravidlo. Počítej spíš s tím, že vám to nevydrží a že budeš single matka.

Hele, není to žádná tragédie, ale život ti to na tuty převrátí naruby. Uf, doufám, že moje potomstvo bude opatrnější. Držím palce a rodičům spoustu pevných nervů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 20:21

Ahojky, neumím si sice představit tvou situaci, každopádně najednou stranu jsou možnosti vzdy… jde o to, jestli je přítel vazne nevybourene dítě a nebo zodpovědný chlap, který s tebou bude v každé situaci a také, jestli by šel alespoň při studiu na brigádu a hlavne, jestli při vás budou stát i rodiče.. na druhou stranu vim, co dítě dnes stojí a kolik to vse pro dítě stojí a chtělo by to se zamyslet nad tím, jestli by jste ho dokázali zabezpečit aby nestradalo a nebylo chudák… držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
1.12.19 20:27

Nezvládnete to sami a budete potřebovat pomoc rodičů. Ale ono to půjde. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 20:34

Chudák kluk v 17 otcem :roll: Zase selhala antikoncepce? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
264
1.12.19 20:42

Budes brat materskou, pritel ma narok na vyzivne od rodicu, dokud studuje. Zjistete si, jake byste mohli brat soc. davky. Kde planujete bydlet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 20:58

Pokud jsi nepracovala a zaměstnavatel za Tebe neodváděl nemocenskou), tak mateřskou nedostaneš, jen rodičovský příspěvek (to je těch 300 tis co si můžeš rozložit v průběhu 1-4 let). Pokud se nevezmete, tak rodiče budou mít vůči vám i mimcu vyživovací povinnost, ale předpokládám že vam snad pomůžou i tak. Přítel může požádat o individualni studium, nebo už ted se naučit a přeskočit v zari rocnik, aby šel rovnou k maturite. Není to vůbec žádná tragédie, pár desetileti zpět dítě v 18 bylo běžný. Když budete mít podporu od rodiny, tak to zvládnete - naopak, I škola (VS) se s mimcem da zvládnout. Já měla dítě ve 20ti a jsem za to dneska fakt vděčná. lepší být ve 40 babicka, než se hroutit z neúspěšných ivf!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4953
2.12.19 06:24
@hanka.br. píše:
Haničko, jsi si jistá, že opravdu maturuješ? Není to zas nějaká pohádka od nováčka?

Jako poslední dobou pořád. Nebo od anonyma, který se pak omylem odtajni a opět nováček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10722
2.12.19 06:32
@Leni_2019 píše:
Budes brat materskou, pritel ma narok na vyzivne od rodicu, dokud studuje. Zjistete si, jake byste mohli brat soc. davky. Kde planujete bydlet?

mateřskou brát nebude. rodičák, když už.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama