Těhotná ve 40 letech a přítel chce potrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katty123
Nováček 1 příspěvek 10.02.18 12:26
Tehotna ve 40letech a pritel chce potrat

Hezke poledne vsem, jsem rozvedena. Poridila jsem si dum, mam praci..ktera mne bavi, mam nactilete deti. Krome toho fajn pritele, ktery je taktez rozvedeny a ma vetsi deti. Vse by se jevilo prilis skvele. Nicmene s pritelem (45let) jsem tehotna. Diky jiz veku, zkusenostem jsem nebrala HA, roky takto fungujem a nic se nestalo. Neplanovali jsme mimi, proste jsem mela ovulaci jindy nez bezne. Myslela jsem, ze zacina prechod..no prechod nikoli, ale tehotenstvi ano. Pritel dite nechce, rad by, abych sla na potrat. Celkove je mi z toho vseho smutno a vim, kdyz se rozhodnu pro potrat, skoncim s nim. Kdyz si mimi necham, financne asi zvladnu..ale co dal. Citim se mizerne. Nekdo se stejnym pribehem?? :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9796 příspěvků 10.02.18 12:32

Myslím si že s tím to ti nikdo neporadí to musíš vědět sama zda si budeš miminko chtít nechat nebo ne.. pořádně bych si o tom ještě promluvila s přítelem. Probrala pro a proti.. já osobně už bych ve 40 mimčo nechtěla ale každý to má jinak každopádně držím palce :kytka:

arinecka
Závislačka 4516 příspěvků 10.02.18 12:33

@Katty123 Co na toříct, spoléhala jsi na to že neotěhotníš a nijak se nechránila, takže byla jen otázka času kdy to přijde. Co dál je čistě jen na tobě. Pokud se rozhodneš pro potrat tak proč s ním skončíš?

Markéta80
Hvězda diskuse 38789 příspěvků 10.02.18 12:34

@Katty123 a ty chceš co? On si pozor nedával když věděl že nebereš prášky? Jak jste dlouho spolu?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 12:35

Už bys v tom věku mohla mít aspoň rozum, musíte se domluvit společně… moc se mu nedivím, že nechce ať máš tak pozdě dítě, i když teď je to docela moderní, ale asi chce už svůj klid, každopádně jste se měli chránit ale to už nezměníš

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 10.02.18 12:38

Ja vas chapu oba. Ale je to vase spolecne dite, takze by to melo byt i vase spolecne rozhodnuti.
Uprimne nevim jestli by mi to stalo za to, ztratit chlapa ve 40ti letech a zustat zase sama ale navic s miminkem, ktere bude bez tatinka.

Kazdopadne drzim palce, at naleznete nejake spolecne reseni :andel:.

Špageta
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 10.02.18 12:42

Stejný příběh nemám, ale dítě bych si nechala.
Obligátní moralizování si nechám od cesty.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15115 příspěvků 10.02.18 12:43

Odpustila by sis potrat? Musíš jet hlavně podle svých pocitů, ptž žít dlouhodobě s vnitřním trápením je na zbláznění. A vztah by se ti stejně rozpadl.
Já zastávám názor, že pokud příroda umožní ženě ve 40 otěhotnět, shledává ji biologicky zdravou a má na to. Nebyla bys první ani poslední, kdo měl v tomto věku dítě a zvládl to.
Pokud je to pro přítele důvod k opuštění tebe, tak promin, ale asi nebude moc charakter :roll: V tom případě měl spoléhat sám na sebe a vzít si gumu, a nespoléhat na (ne)pravidelnost tvého cyklu.

Příspěvek upraven 10.02.18 v 12:45

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 12:44

:kytka:

Já byla v hodně podobné situaci, věk, dítko, nový partner.
O potratu jsem neuvažovala, to bych nedala, partner „nechal“ na mě. Počítala jsem do budoucna i s tím, že bych do budoucna byla bez něj, ale jak píši, já měla to zázemí, dům, práci. Rozhodla jsem se, jak jsem se rozhodla, snažila jsem se ve výhledu do budoucna zahrnout různé možnosti, jak by mohlo v životě teoreticky vyvinout a věděla jsem, že jsem schopná zabojovat i sama a sama s dětma to i dát, což se tedy nakonec nestalo ;) A teď jsem o pár let dál a rada za mě :lol: - žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří.
Prosím anonym

Božislava
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 10.02.18 12:44

Každopádně by mělo platit pravidlo, že pokud žena nečekaně otěhotní, a aspoň jeden z rodičů je pro dítě, tak se musí ten druhý rodič podřídit.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 10.02.18 12:44

Ja bych si ho nechala, chlap, az si na tu myslenku zvykne, tak mozna nakonec bude super tata. Drzim palce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 12:45

Sice nemam zkusenost primo se sebou, ale maminka se ve 40 letech lecila s udajne zdravotnim problemem, ze kterého se vyklubal 8 tyden tehotenstvi. Roky se lecila s gyn. problémy a udajne uz nebyla schopna mit deti
Nasi meli uz tri deti, me se segrou uz dospele a nejmladší ani ne 10 let. Mimco si nechala, rozhodli se tedy ale oba s tatkou. I kdyz mamka byla rozhodnuta hned, tatka zas doufal ze konecne zvladl syna (je to ctvrta dcera :D). Kazdopadne financne na tom byli dobre, maji velky dum a zdravi jsou take. Dlulezite je aby jsi si sama uvědomila zda miminko ještě chceš nebo ten potrat opravdu chces ty. V tu dobu jim bylo take 40 a 45 oba řekli ze s nami to noční buzení zvladali daleko lépe, ale jsou šťastný ze si segru nechali :)

Petule030
Kelišová 5700 příspěvků 10.02.18 12:55

Je to jen a jen na vás. Ovšem já bych si miminko asi nechala. Máš děti v pubertálním věku, za pár let budou schopny pracovat na brigádě a tím by se ti i finančně trochu ulevilo, pokud tě trápí finanční stránka. Zvládnout se to určitě dá. Teď zbývá otázka, jak se domluvíte společně s přítelem.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 10.02.18 12:59

V mém okolí jsou teď dvě maminky co mají kolem 40 a čekají plánované miminko. Myslím si, že takhle pozdě mít dítě je zvláštní, když mu/jí bude 20 (většinou konec nějakého divokého období) mamince 60… ALE! Pokud je to neplánovaně a stalo se, určitě bych si mimčo nechala a nechala to prostě na přírodě :) neuměla bych si odpustit potrat. Ale každý to má jinak.

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 10.02.18 13:03

Mám jen zkušenost, že si rodiče 40 (matka) a 45 (otec) dítě nechali, měli dům, práci žádní multimilionari, obyčejní lidé co měli i starší děti.
Opici je teď 10, je fajn, těší se na nás na velké sourozence. Máma je pořád plná energie a 50 bych ji nikdy netipla. Tata byl teď se ségrou a její kamarádkou v Praze a myslím že je v obraze díky tomu dítěti, prostě nesměl zpohodlnet :D
A myslím, že to xte dítě už ani nestalo tolik peněz, máma věděla co chce co je blbost, spoustu věcí z druhé ruky a i když byla mizerná finanční situace (nebyla způsobená tím dítětem) mladší sourozenci měli vždy vše :)
Takže i takový může být scénář, když si dítě necháš :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama