Těhotná ve 43, nebydlíme spolu

Anonymní
15.7.20 21:27

Těhotná ve 43,nebydlíme spolu

Ahoj, jsem rozvedená, mam dvě větší děti a padesátiletého pritele, který je bezdětný. Nebydlíme spolu, každý si bydlí zvlášť, ve stejném městě, skoro denně se navštěvujeme…nevim, jak se to mohlo stát, ale z jednoho nechráněného sexu v našem věku jsem zřejmě těhotná, u lékaře jsem zatím nebyla, ale test je jasný a měla bych byt v sedmém tydnu. Přítel by dítě chtěl, ale bojím se vývojových vad, taky aby se mi něco nestalo, mám dvě děti a k nim povinnosti. A taky spolu nebydlíme..na přímou otázku mi chlap odpověděl, že společně bydlení není problém, ale časem a pomalu.ze mé děti jsou raubíři a že on to špatně dává…jako říkám si, jestli se na to nevykašlal…já děti mám. nechci sama se třemi dětmi bydlet v byte, vstávat v mém věku je kojenci a vozit starší děti do školy, aby měl nějaký muž radost z vlastního dítěte. navic mám dobrou práci, o kterou bych přišla…jsme oba děsně stary…padesat přítele je hodne…a má 43nic moc.jako jsem stará, mohla bych mít za pár let čas pro sebe a ne ho trávit vyzvedáváním dítěte ze školky…na druhou stranu, je to
Asi poslední možnost mít ještě dítě… Řekl, že mě podpoří, ať se rozhodnu tak nebo tak. a kdyby si ho mohl pořídit sám, udělal by to. a rád…ale že to záleží na mne…jenže já nechci hodit me starší děti na druhou kolej…jako živím se sama, stačím si sama, vše si zařizují sama…ano, vezme mě a děti na výlet či dovolenou, to ano
Ale jinak si každý doposud bydlíme sám. zname se dva roky…máte někdo podobnou zkušenost? zatím se začínám klanet k potratu, myslím, že mě dvě děti by nakonec začaly být velký problém a celé by mě to mrzelo.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3707
15.7.20 21:31

43 a 50? Co by z toho života to dite melo. Akorat by mohlo zustat na krku sourozecum… sla bych na potrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5692
15.7.20 21:33

Nesla bych na potrat, a to ani po vsech vypsanych argumentech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26453
15.7.20 21:34

Tak jestli jsi v žádném případě děti nechtěla, měla ses chránit. Jestli sama nezvládneš pečovat o 3 děti, potrat bude možná na pořadu dne. On je zvyklý na pohodičku, do bydlení s tebou se nežene. Prostě bude to taková střídavka už od porodu. On si dítě vezme, když bude mít chuť a náladu, a zas ti ho vrátí. To mi nepřijde jako ideální rodinné zázemí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1997
15.7.20 21:40

Jestli jsi zdrava a partner taky, tak bych se toho nebala. Neni ani tolik problem vek, jako to, ze nezijes s partnerem. O male dite se chce starat spolecne. Fakt bych sama byt nechtela. On si musi vybrat, jestli chce svoje dite +2 tvoje nebo zadne deti.
Vyvojove vady si muzes nechat otestovat, to problem neni. A bohuzel, ve 43 letech je i velke riziko, ze se to vyresi za tebe, spontani potraty jsou do 8 tt velmi caste a potom to riziko taky nemizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
15.7.20 21:44

Určitě bych si ho nechala, je to dar! Neni duvod, proc byste to nezvladla! Az se narodí, budete to videt jinak :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12911
15.7.20 21:47

A nechranili jste se proč? Bydlet s tebou vlastně nechce, ma rad svou pohodičku, to i ty. A ten věk mi přijde hodně. Ja bych volila potrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
15.7.20 21:48

Kdyby to byla diskuze o tom, jestli v tomhle věku počít dítě, tak bych radila, že ne, ale dítě už je na cestě, a není to nějaká věc, ale nový člověk. Na potrat bych nešla, třeba to bude tohle dítě, co vás na stáří doopatruje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3535
15.7.20 21:50

Přiznám se, já jsem sobec a svůj život si ráda organizuju podle sebe. Proto se samozřejmě chráním a nenechávám to na „když to přijde, tak to přijde“. V tomto věku (po 40.) už chci žít zase chvilku svůj život, který se netočí jenom kolem dětí. :oops: Já bych šla na potrat. Ale to je právě to JÁ. Za tebe to prostě nikdo rozhodnout nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3478
15.7.20 21:52
@Klara178 píše:
Určitě bych si ho nechala, je to dar! Neni duvod, proc byste to nezvladla! Az se narodí, budete to videt jinak :-)

Jo dar, ale.kdyz je chteny, nechtene deti jsou chudaci, je.to ofico payhpl.jev, trpi tim, maji vetsi pravdepodobnost rizik chovani I pozivani navykovek, a maji obrovske citove problemy..kdyz jim mama dava sezrat ze je nechtela, svym chovanim, neni jen o tom dite porodit, ale vychovat ho, dat mu city..jsem alergicka na kecy od poradenek nech si dite za kazdou cenu, o to dite se pak stara ta zena ne vy!! Ja.bych zakladatelc. radila v jejim pripade potrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
15.7.20 21:54

S takovým chlapem, co neustojí moje děti a chodí si po dvou letech do klídečku do svého bydlení každý večer bych nechtěla. Podle me je velká šance, že ho bude rozčilovat i novorozenec. U mne by se to odvíjelo od toho partnera. Jestli pro tebe bude oporou, nejen finanční, ale i citovou a fyzickou, bude bydlet s tebou a nude te respektovat a tvoje deti…ale pochybuji. Doted vyzobával jen to nejlepší-výlety a dovolené. Ale až bude mít v aute řvoucí mimino a poveze ho na kontrolu kyčlí nebo bude muset ohřívat mlíko…no jen ty znáš odpoved. Jak jsem psala, pokud bude oporou, tak ano. Pokud ne, zvážila bych potrat nebo adopci. A jenom dodatek…není to jen o vadách kvuli tvemu veku. S rostoucim vekem otce se zvyšuje riziko psychiatrickych diagnoz u ditete vcetne PAS, schizofrenie, deprese apod. A to ti nikdo z ultrazvuku nepozná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5520
15.7.20 21:56

Hele, zalezi zda-li miminko chces ci ne. Chlap asi nebude rodinny typ, zajisti vas alespon financne?
Z vekem si vrasky nedelej, chlap sice starsi je, ale v pohode. Starsi deti Ti treba za chvili odejdou studovat, tak budes za mimco rada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 21:58

Já osobně bych do toho nejspíš nesla. Přítel už má svůj věk, rozhodne je větší riziko onemocnění. Ty za par supu na rodicaku, vystavena, on bude unavený tak radši zůstane u sebe. Osobně bych byla radši za dvě zdravé děti, se kterýma si ještě ten zivot uziju. Zrovna dneska jsem byla u našich, je jim 60 a nedokážu si představit, ze tam mají 10 ( z pohledu táty) nebo 17 (z pohledu mámy) dítě. Máma jde za necelé Dva roky do důchodu. Teď už mají vnouče, snad se brzy podaří další. Kdo by jejich další dítě podporoval na škole? U našich to se zdravím neni nejlepší (hlavně co do pohybu), takže žádný přivydělek nehrozí. Snad tu s námi ještě par let budou. Kvůli sobeckosti rodičů byt třeba v 15 bez otce? Jasný, auto me muže srazit vždy, chlap muže vydržet do 90… me je 32, manželovi 37. O druhé se budeme snažit max do jeho 40. Já potřebuji, aby mi ten chlap byt taky schopny pomoci, aby si děti pamatovaly me i tátu a měly zážitky. Ne, ze máma sedí v koutě s krizovkou a tata s naslouchatkem sedí v křesle u televize. O finance vůbec u nás nejde. Nevim jestli bych byla schopna jít na potrat, ale nakonec by asi racionalita vyhrála.

• Nahlásit
  • Citovat
2471
15.7.20 22:00

@jannina1 z čeho? Z důchodu 14 tis když bude mít stesti? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 22:04

Stalo se mně přesně to samé.
Já 43, on 47.
Tak bylo to překvápko, klidně napíši, že šok :mrgreen: Obavy jsem měla, přesně, co píšeš Ty, já tedy nebála nějak zdravotně. Nebudu napínat, nedopadlo to jako v červené knihovně, ale mé obavy se nenaplnily, ťukám. :srdce:
Jinak - já jsem o potratu vůbec neuvažovala.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama