Těhotná z pozdní ovulace - hlásit skutečnou pm?

1083
25.5.16 12:27

těhotná z pozdní ovulace. hlásit skutečnou pm?

Ahoj, jsem právě 16 DPO těhotná. Zatím k dr nechvatam, jen jsem si včera pro jistotu nechala nabrat hCG jako samoplatce. Vím přesně kdy jsem otěhotněla. Jindy jaksi nic nebylo a ovulku mivam 18, 19 den z 32 denního cyklu. Přesně vím co mě čeká pokud nahlasim reálné datum pm-20 dubna. Bude to jako minule. Nebudou mě poslouchat jako minule, budu neustále poslouchat že je to malý a nakonec kdybych náhodou přenášela mě budou cpat do vyvolání o těch 5 dnů dřív. Vážně uvažuji že si udělám, tabulkovou' ovulaci a tedy nahlasim pm 25 dubna. A všichni budou spokojený…spocitaj mi dobře termin, protože jim vyjde datum otěhotnění reálné a ne už někdy 4 tyho, a nebude mě nikdo furt dokola prudit. Nebo je to zbytečný, a minule jsem jen narazila na špatný doktory, když mě nikdo neposlouchal? Co myslíte?

Příspěvek upraven 06.06.16 v 21:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33060
25.5.16 12:31

Záleží jaká jste povaha..prostě pokud bych dokázala odolat jejich nátlakům a veděla svoje, tak bych nahlásila správnou ms..pokud chcete mít boží klid a nic neřešit, tak si to upravte.. :nevim: já měla taky ovulaci později, ale u nás stanovil termín porodu až ve 13tt podle aktuální váhy a růstu a všeho, takže jsem nakonec rodila přesně na termín dle ovu i když jsem hlásila normální ms..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50413
25.5.16 12:32

Ano, pokud jsi si opravdu jistá, klidně bych hlásila PM o těch 5 dní později. Byť by měli doktoři na rozdíl do 7 dní kašlat, pokud máš zkušenost, jakou máš, pro těch 5 dní se to určitě nezblázní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22900
25.5.16 12:33

@Rezii nahlásila bych PM toho 25. jestli to vychází na cca 14DC. U druhého těhotenství jsem to chtěla taky tak řešit. NAkonec mi vyšla trochu vstříc dr. že mi napsala do průkazky termín dle UTZ o 4 dny později (dle utz ze 7tt a mimčo bylo mladší), než jak to pak vycházelo ve 13tt :) a bylo to super. Porodila jsem skoro na termín :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12336
25.5.16 12:35

Taky jsem vedela, kdy jsem otehotnela a hlasila jsem lehce upravenej termin pm. A jesteze tak, dcera se narodila 41+2,den pred nastupem na vyvolavani. Kdybych hlasila skutecnej termin posledni menstruace, vyvolavani bych se nevyhnula ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
25.5.16 12:40

@Rezii Já jsem měla ovulaci zas nějak nenormálně brzy a při tom UZ v 12tt mi opravili termín porodu podle UZ, který pěkně souhlasil s tou ovulací, bylo to myslím o 8 dní. Akorát pak měli vždycky zbordelený ty dva termíny, takže jsem to furt musela hlásit, jak to je. Bylo to celkem důležitý, pač jsem měla plánovanou sekci a dost jsem nechtěla začít rodit dřív a pak jít na sál ve spěchu. Záleží na tobě, ale měli by si to opravit dle toho UZ sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
25.5.16 12:50

@Rezii nahlásila bych pozdější MS, abych se nemusela s nikým dohadovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
25.5.16 12:54

Tak tam řekni, že nevíš a nebudeš muset řešit vůbec nic :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
19079
25.5.16 12:58

Pokud jsi si opravdu jistá kdy byla ovulace, tak nahlaš, že jsi měla MS toho 25.4. A budeš mít klid. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33060
25.5.16 13:05
@Tunrida píše:
Tak tam řekni, že nevíš a nebudeš muset řešit vůbec nic :lol:

jako že neví kdy měla poslední ms? :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19079
25.5.16 13:10
@Tunrida píše:
Tak tam řekni, že nevíš a nebudeš muset řešit vůbec nic :lol:

to je teda blbý ne? :lol: :lol: Já bych se tedy styděla, nevědět datum poslední MS :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3067
25.5.16 13:12

@Rezii Já jsem nyní v 17. tt. Jelikož jsem si měřila BT a ovu na sobě cítila, vím přesně, že ovulace proběhla až 23. DC. Takže jsem ji měla ještě později než ty. Od začátku hlásím datum poslední MS a datum ovulace. I když se zpočátku zapisovalo jen datum MS, MUDr. počítala i s tím, že to mám posunuté. Od screeningu už mi píšou týdny těhotenství dle MS i UTZ. Zároveň mám dva různé termíny, jeden dle MS a druhý dle UTZ. Ještě mi v kartičce zakroužkovala ten dle UTZ jako výchozí. Na screening jsem se objednávala také dle skutečného těhotenství dle UTZ (ovulace), takže v tom problém nevidím nahlásit to tak, jak to je.

Příspěvek upraven 25.05.16 v 13:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33060
25.5.16 13:14

@Majdina82
jj taky jsem měla dva termíny, jeden dle ms, a jeden dle utz..( tedy dle ovulace ). případná vyvolávačka by se řešila až po druhém termínu..
@Rezii asi si narazila na blbé lidi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12336
25.5.16 13:15

Me treba pri prvnim tehu prekvapilo, ze se me ptali na datum posledni MS byt jsem jim hlasila presne datum otehotneni, nemohla bejt mejlka.Prej to nikoho nezajima mi bylo receno :mrgreen: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33060
25.5.16 13:17
@unuděná píše:
Me treba pri prvnim tehu prekvapilo, ze se me ptali na datum posledni MS byt jsem jim hlasila presne datum otehotneni, nemohla bejt mejlka.Prej to nikoho nezajima mi bylo receno :mrgreen: :nevim:

tak samozřejmě to nikoho nezajímá protože jen minimum bab ví kdy došlo k oplodnění..ale kdy měli poslední ms ví snad každá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama