Těhotná za 100% platu doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ms.Ragdoll
Závislačka 2651 příspěvků 26.02.17 20:33
Těhotná za 100% plat doma

Ahoj,

jen tak ze zvědavosti…

dneska jsme se s kamarádkami bavily o tom, že dnes je opravdu hodně žen během těhotenství na neschopence. V okolí jsme jich měly nebo máme několik. A zabrousily jsme na to, jestli všechny budoucí maminky, konkrétně ty, co mají nějakým způsobem nevhodnou práci, tak kolik z nich končí na neschopence přestože k tomu není zdravotní důvod ale pouze ten, že zaměstnavatel je nemá/nemuže/či nechce přeřadit jinam a tak nějak automaticky se počítá s variantou nechopenky.

Já jsem na neschopence díky bohu nebyla, ani mé dvě kamarádky, ale známe pár maminek, co na ní byly a ne vždy z opravdu nutného důvodu (chtěly být prostě doma, nebo právě ta nevhodná práce). I tady je pár diskuzí na styl „jak získat neschopenku“ - s důvody jako jsem unavená, nezvládám, chci si užívat těhotenství…

Došly jsme na to, že nikoho takového, kdo by byl doma za plný plat, neznáme. Funguje to vůbec v praxi, setkal se s tím někdo?

Příspěvek upraven 26.02.17 v 20:38

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 20:38

Já byla v prvním těhotenství doma za 100%, neměli pro mě jinou práci - dělala jsem na lince, ne přímo pásovka, ale chemie atd. A v mém okolí znám teda jen jednu další, zbytek co byly doma, tak na neschopence, i když kvůli nevhodné práci.

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 26.02.17 20:42

Znám takové, které chtěly být doma za 100%, protože ta práce byla pro těhotné nezvladatelná.
Zkusily to, ale musely by jít tvrdě, dobrovolně jim to zaměstnavatel nenapsal.
Vzhledem k tomu, že chtěly mít šanci se tam vrátit, to radši dál neřešily.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 20:42

Pracuji ve školce… jsem po několika umělých oplodněních v praxi mi nic není, ale lékař (v CAR ) mi jasně řekl, že pokud půjdu mezi „infekční děti“ říkám si o potrat.
Učitelka ve školce, rozhodně není žádné nebezpečné povolání a proto i přesto, že mi nic není, jsem na neschopence. (a jjá bych přitom raději byla v práci, než se nervovala doma)

Jinak, také neznám nikoho, kdo je doma z důvodu práce nevhodné pro těhotné.

Vím, že moje mamka si před třiceti lety vymohla v práci úpravu pracovní náplně (ale pracovala s chemikáliemi - v době, kdy směna pracovala s chemií moje máma mohla plít záhon, přerývat zeminu, nebo tak něco)

jitka.84
Kecalka 143 příspěvků 26.02.17 20:42

Já byla. Dělala jsem na směny na lince a neměli pro mě náhradní práci. Zůstala jsem doma s tím, že se mi můžou ozvat, když něco najdou. Zavolali jednou, že na jeden den potřebují výpomoc v kanceláři. Jinak jsem dostávala 100% a byla doma

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 26.02.17 20:51

Ja byla doma 2 mesice, byla jsem barmanka, pak me sef preradil a delala jsem veskery papiry, kdyz uz pro me prace nebyla tak me nechal doma za 100% plat samozrejme bez dysek, nastesti jsme nemeli na pasce minimalku. On byl fakt fer, zadnej skrt. na neschopence jsem byla nakonec necely mesic a sla na md.

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 26.02.17 20:52

Já neznám žádnou maminu, která by byla doma za 100% platu. Znám spíš ty co jsou liny a cekaji na těhotenství, aby mohla být doma, bez problémů, ale pak si stěžují, ze nemaj peníze, případ manželky od mého bratrance. Práci neměla těžkou, dělala vše, aby dostala neschopenku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 20:57

Jsem doma na neschpence henatom a bohužel mám náročnou práci tak mě těžko už pustí po krvácení zpět, ale přijdu si jako vězeň po 7 hodině se nesmí ven? 9 měsíců? Já si chci jít normálně s manželem na večeři nebo do kina když mi bude dobře a nebudu mít už žádný problém a ne být zavrena jako vězeň. Kamarádka se vdává chci jít domů třeba v 8 ne v 4. Fakt jsem z toho zhnusena.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 26.02.17 21:17

@PandaVanda ja jsme na neschopence ačkoliv nemám žádné potíže. Zamestnavatel mi sice „prizpusobil“ podminky k práci, ale jaksi bylo nemožné je vždy dodrzet a rizika tam byla velká, jenze podle papírů, tam byt těhotná může. Sama doktorka mi neschopenku nabidla a ja ji s radosti přijala. Takze sem od začátku (11tt) doma

Ms.Ragdoll
Závislačka 2651 příspěvků 26.02.17 21:28
@Anonymní píše:
Jsem doma na neschpence henatom a bohužel mám náročnou práci tak mě těžko už pustí po krvácení zpět, ale přijdu si jako vězeň po 7 hodině se nesmí ven? 9 měsíců? Já si chci jít normálně s manželem na večeři nebo do kina když mi bude dobře a nebudu mít už žádný problém a ne být zavrena jako vězeň. Kamarádka se vdává chci jít domů třeba v 8 ne v 4. Fakt jsem z toho zhnusena.

Takže, jestli to chápu dobře, tak i když se uzdravíš, tak budeš na neschopence kvůli nevhodné práci. Zaměstnavatel tě přeřadit nechce?

Ms.Ragdoll
Závislačka 2651 příspěvků 26.02.17 21:38
@Anonymní píše:
Pracuji ve školce… jsem po několika umělých oplodněních v praxi mi nic není, ale lékař (v CAR ) mi jasně řekl, že pokud půjdu mezi „infekční děti“ říkám si o potrat.
Učitelka ve školce, rozhodně není žádné nebezpečné povolání a proto i přesto, že mi nic není, jsem na neschopence. (a jjá bych přitom raději byla v práci, než se nervovala doma)

Jinak, také neznám nikoho, kdo je doma z důvodu práce nevhodné pro těhotné.

Vím, že moje mamka si před třiceti lety vymohla v práci úpravu pracovní náplně (ale pracovala s chemikáliemi - v době, kdy směna pracovala s chemií moje máma mohla plít záhon, přerývat zeminu, nebo tak něco)

Ty jsi na ale na neschopence defakto ze zdravotních důvodů…ale i tak si myslím, že bys měla mít nárok na 100% platu, pokud tě nemají kam převést…viz http://www.aperio.cz/…a-zamestnani,
Protože dle názoru lékaře tvá momentální práce může ohrozit tvé těhotenství.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 26.02.17 21:42
@Anonymní píše:

Nemusis byt jako vezen.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 26.02.17 21:46

Ja uplne ziram 8o, jak je jednoduche byt cele tehotenstvi na neschopence bez zdr. komplikaci.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 26.02.17 21:51

Zirate? Ono jde hodne o to jake zamestnani delate..Kdybych sedela nekde v kancelari, tak sem tam treba do porodu, kdyby to bylo možné. Ale pracuji v nemocnici, na celkem narocnem oddělení, kde je kazdou chvili nějaká infekce jako je mrsa a pod.,ty sice jsou na barierovych pokojich, ale samozřejmě netestujete kazdeho pacienta co přijde a mnohokrat se stalo, ze se na to přišlo treba těsně pred propuštěním, to mam riskovat? Kdyz budu na pokoji sama s pacientem, ktery bude padat, mam se uhnout abych se s nim netahala? Proste to nejde, nemohla sem si sednout a odpocinout, kdyz jsem byla unavená, proste nezbylo nic jiného nez jit na neschopenku

Pimperelle
Kecalka 178 příspěvků 26.02.17 22:15

Kolegyně byla doma za plný plat, povoláni bylo naprosto nerizikové, administrativa, ale šéf ji tak nesnášel, že ji radši nechal mezi prvním a druhým dítětem několik měsíců doma, než aby s ní opět musel spolupracovat, to je ale asi výjimečný případ.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Vémola porazil Rimbona. Jeho silikonová Lela se mezitím mění v živou Barbie

Vyhrál nad velice těžkým soupeřem, přesto byl ale nespokojený. Karlos Vémola... číst dále >

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >