Těhotná za 100% platu doma

3472
26.2.17 20:33

Těhotná za 100% plat doma

Ahoj,

jen tak ze zvědavosti…

dneska jsme se s kamarádkami bavily o tom, že dnes je opravdu hodně žen během těhotenství na neschopence. V okolí jsme jich měly nebo máme několik. A zabrousily jsme na to, jestli všechny budoucí maminky, konkrétně ty, co mají nějakým způsobem nevhodnou práci, tak kolik z nich končí na neschopence přestože k tomu není zdravotní důvod ale pouze ten, že zaměstnavatel je nemá/nemuže/či nechce přeřadit jinam a tak nějak automaticky se počítá s variantou nechopenky.

Já jsem na neschopence díky bohu nebyla, ani mé dvě kamarádky, ale známe pár maminek, co na ní byly a ne vždy z opravdu nutného důvodu (chtěly být prostě doma, nebo právě ta nevhodná práce). I tady je pár diskuzí na styl „jak získat neschopenku“ - s důvody jako jsem unavená, nezvládám, chci si užívat těhotenství…

Došly jsme na to, že nikoho takového, kdo by byl doma za plný plat, neznáme. Funguje to vůbec v praxi, setkal se s tím někdo?

Příspěvek upraven 26.02.17 v 20:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Anonymní
26.2.17 20:38

Já byla v prvním těhotenství doma za 100%, neměli pro mě jinou práci - dělala jsem na lince, ne přímo pásovka, ale chemie atd. A v mém okolí znám teda jen jednu další, zbytek co byly doma, tak na neschopence, i když kvůli nevhodné práci.

• Nahlásit
  • Citovat
8100
26.2.17 20:42

Znám takové, které chtěly být doma za 100%, protože ta práce byla pro těhotné nezvladatelná.
Zkusily to, ale musely by jít tvrdě, dobrovolně jim to zaměstnavatel nenapsal.
Vzhledem k tomu, že chtěly mít šanci se tam vrátit, to radši dál neřešily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Pracuji ve školce… jsem po několika umělých oplodněních v praxi mi nic není, ale lékař (v CAR ) mi jasně řekl, že pokud půjdu mezi „infekční děti“ říkám si o potrat.
Učitelka ve školce, rozhodně není žádné nebezpečné povolání a proto i přesto, že mi nic není, jsem na neschopence. (a jjá bych přitom raději byla v práci, než se nervovala doma)

Jinak, také neznám nikoho, kdo je doma z důvodu práce nevhodné pro těhotné.

Vím, že moje mamka si před třiceti lety vymohla v práci úpravu pracovní náplně (ale pracovala s chemikáliemi - v době, kdy směna pracovala s chemií moje máma mohla plít záhon, přerývat zeminu, nebo tak něco)

• Nahlásit
  • Citovat
145

Já byla. Dělala jsem na směny na lince a neměli pro mě náhradní práci. Zůstala jsem doma s tím, že se mi můžou ozvat, když něco najdou. Zavolali jednou, že na jeden den potřebují výpomoc v kanceláři. Jinak jsem dostávala 100% a byla doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.17 20:51

Ja byla doma 2 mesice, byla jsem barmanka, pak me sef preradil a delala jsem veskery papiry, kdyz uz pro me prace nebyla tak me nechal doma za 100% plat samozrejme bez dysek, nastesti jsme nemeli na pasce minimalku. On byl fakt fer, zadnej skrt. na neschopence jsem byla nakonec necely mesic a sla na md.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.17 20:52

Já neznám žádnou maminu, která by byla doma za 100% platu. Znám spíš ty co jsou liny a cekaji na těhotenství, aby mohla být doma, bez problémů, ale pak si stěžují, ze nemaj peníze, případ manželky od mého bratrance. Práci neměla těžkou, dělala vše, aby dostala neschopenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.17 20:57

Jsem doma na neschpence henatom a bohužel mám náročnou práci tak mě těžko už pustí po krvácení zpět, ale přijdu si jako vězeň po 7 hodině se nesmí ven? 9 měsíců? Já si chci jít normálně s manželem na večeři nebo do kina když mi bude dobře a nebudu mít už žádný problém a ne být zavrena jako vězeň. Kamarádka se vdává chci jít domů třeba v 8 ne v 4. Fakt jsem z toho zhnusena.

• Nahlásit
  • Citovat
663
26.2.17 21:17

@PandaVanda ja jsme na neschopence ačkoliv nemám žádné potíže. Zamestnavatel mi sice „prizpusobil“ podminky k práci, ale jaksi bylo nemožné je vždy dodrzet a rizika tam byla velká, jenze podle papírů, tam byt těhotná může. Sama doktorka mi neschopenku nabidla a ja ji s radosti přijala. Takze sem od začátku (11tt) doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
26.2.17 21:28
@Anonymní píše:
Jsem doma na neschpence henatom a bohužel mám náročnou práci tak mě těžko už pustí po krvácení zpět, ale přijdu si jako vězeň po 7 hodině se nesmí ven? 9 měsíců? Já si chci jít normálně s manželem na večeři nebo do kina když mi bude dobře a nebudu mít už žádný problém a ne být zavrena jako vězeň. Kamarádka se vdává chci jít domů třeba v 8 ne v 4. Fakt jsem z toho zhnusena.

Takže, jestli to chápu dobře, tak i když se uzdravíš, tak budeš na neschopence kvůli nevhodné práci. Zaměstnavatel tě přeřadit nechce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
26.2.17 21:38
@Anonymní píše:
Pracuji ve školce… jsem po několika umělých oplodněních v praxi mi nic není, ale lékař (v CAR ) mi jasně řekl, že pokud půjdu mezi „infekční děti“ říkám si o potrat.
Učitelka ve školce, rozhodně není žádné nebezpečné povolání a proto i přesto, že mi nic není, jsem na neschopence. (a jjá bych přitom raději byla v práci, než se nervovala doma)

Jinak, také neznám nikoho, kdo je doma z důvodu práce nevhodné pro těhotné.

Vím, že moje mamka si před třiceti lety vymohla v práci úpravu pracovní náplně (ale pracovala s chemikáliemi - v době, kdy směna pracovala s chemií moje máma mohla plít záhon, přerývat zeminu, nebo tak něco)

Ty jsi na ale na neschopence defakto ze zdravotních důvodů…ale i tak si myslím, že bys měla mít nárok na 100% platu, pokud tě nemají kam převést…viz http://www.aperio.cz/…a-zamestnani,
Protože dle názoru lékaře tvá momentální práce může ohrozit tvé těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
26.2.17 21:42
@Anonymní píše:

Nemusis byt jako vezen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
26.2.17 21:46

Ja uplne ziram 8o, jak je jednoduche byt cele tehotenstvi na neschopence bez zdr. komplikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
26.2.17 21:51

Zirate? Ono jde hodne o to jake zamestnani delate..Kdybych sedela nekde v kancelari, tak sem tam treba do porodu, kdyby to bylo možné. Ale pracuji v nemocnici, na celkem narocnem oddělení, kde je kazdou chvili nějaká infekce jako je mrsa a pod.,ty sice jsou na barierovych pokojich, ale samozřejmě netestujete kazdeho pacienta co přijde a mnohokrat se stalo, ze se na to přišlo treba těsně pred propuštěním, to mam riskovat? Kdyz budu na pokoji sama s pacientem, ktery bude padat, mam se uhnout abych se s nim netahala? Proste to nejde, nemohla sem si sednout a odpocinout, kdyz jsem byla unavená, proste nezbylo nic jiného nez jit na neschopenku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.17 22:15

Kolegyně byla doma za plný plat, povoláni bylo naprosto nerizikové, administrativa, ale šéf ji tak nesnášel, že ji radši nechal mezi prvním a druhým dítětem několik měsíců doma, než aby s ní opět musel spolupracovat, to je ale asi výjimečný případ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama