Těhotná zdravotní sestra, neschopnost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
29
20.11.21 19:09

Těhotná zdravotní sestra, neschopnost

Ahoj,
zjistila jsem v pátek, že jsem v jiném stavu (2-3týdny). Tudíž na gynekologii půjdu až za pár týdnů a zajímalo by mě, co mě potom čeká…

Dělám zdr. sestru na lůžkovém očním oddělení. Pro nedostatek sester cca 20hod přesčasů, noční směny apod.

Nevíte jak se k tomu lékaři staví? Doporučujete hned neschopnost? Nebo třeba přejít na nějaké pracoviště, kde se dělají 8hod směny?
Druhá věc je..že ve vzduchu visí možnost uzavření oddělení a odchod na covid jednotky. :think:

Dík za Váš názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4084
20.11.21 19:17

Já bych hlavně doporučila to jako v jakékoliv jiné práci probrat s nadřízenými. Třeba se pro tebe najde něco s přijatelnou pracovní dobou a smenami i v těhotenství. Neschopenkou bych to řešila až v poslední řadě, když nemáš zdravotní problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
20.11.21 19:42

@Merel záleží kolik ti je a jak bude těhotenství prosperovat. Na PN můžeš vždy, ale pamatuj, že budeš nějakých 7-8 měsíců omezená vycházkami na 70% platu. Zkusila bych se domluvit s vedením na přeřazení na jiné oddělení nejlépe na administrativu a to vzhledem ke covidu. Jako těhotná bych ho vážně nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3037
20.11.21 19:51
@roba18 píše:
@Merel záleží kolik ti je

To fakt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
20.11.21 19:55
@Luboš P píše:
To fakt?

Jasně Luboši, on je opravdu rozdíl, zda je těhotná 20 letá a třeba 45 letá žena. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3037
20.11.21 19:57

Před lety jsem byl hospitalizován na ORL a sloužily tam i těhotné sestřičky např. z chirurgie, takže se domnívám, že na očním práci pro těhotnou najdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3037
20.11.21 20:01
@roba18 píše:
Jasně Luboši, on je opravdu rozdíl, zda je těhotná 20 letá a třeba 45 letá žena. ;)

No já si myslím, že lékařka např. vystavující neschopenku, se řídí druhem práce a zdravotním stavem, věk nebere v úvahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
20.11.21 20:02

@Merel
a co prerazeni na ambulanci? nebo domluva jen na denni smeny, pripadne ranni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
20.11.21 20:02
@Luboš P píše:
No já si myslím, že lékařka např. vystavující neschopenku, se řídí druhem práce a zdravotním stavem, věk nebere v úvahu.
:lol: ty jsi pravděpodobně těhotný nikdy nebyl viď? :lol: každá žena nad 35 je brana jako riziková. Ale chápu, že muž to vidí jinak.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3037
20.11.21 20:06
@roba18 píše: :lol: ty jsi pravděpodobně těhotný nikdy nebyl viď? :lol: každá žena nad 35 je brana jako riziková. Ale chápu, že muž to vidí jinak.

Rád se nechám poučit. Takže lékařka řekne: není vám 35 let takže neschopenka nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39407
20.11.21 20:18

@Luboš P Lékařka řekne jste mladá, těhotenství normální, tlak v pořádku, srdíčko taky, rizikové těhotenství to není, nevolnosti a zvracení nejsou, takže proč neschopenka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.21 20:19
Já byla podruhé těhotná v 41.
Nabízela mi právě kvůli věku neschopenku od poloviny těhotenství, také pracuji ve zdravotnictví, jiný důvod než věk jsem neměla.
Já tedy na neschopenku nešla, až úplně ke konci. Mně by hodně omezovaly vycházky, měla jsem prvé dítko školkové, do toho jsem finišovala se školou. Jako jo, unavená jsem byla, úplně si vybavuji, jak jsem vstávala ve 3 ráno, abych se nad ránem ještě něco naučila, protože večer mi to už nešlo do hlavy, pak jsem starší dala do školky, já do práce, odpoledne nakvap školka než zavřou, uf.. Ale teď si vybavuji, že já jsem kvůli právě staršímu dítku neměla noční. Jenže popravdě bych raději ten čas chodila právě z časových důvodů raději na směny, protože takto jsem byla v práci každý den a to mi přišlo náročnější. Po práci a školce, v situaci, kdy bydlím na malém městě, jsem musela pospíchat, abych oběhla vše, co jsem potřebovala než mi zavřou. Dítko na mě viselo, jak mě celý den nevidělo.. Ale zpětně na to i ráda vzpomenu:)
Prosím anonym, nechci psát o své práci, osobních věcech
@Luboš P
@Luboš P píše:
  • Citovat
  • Nahlásit
39407
20.11.21 20:19

@Merel nahlas to vrchní, a ona už to poresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3037
20.11.21 20:35
@inkakřivák píše:
@Luboš P Lékařka řekne jste mladá, těhotenství normální, tlak v pořádku, srdíčko taky, rizikové těhotenství to není, nevolnosti a zvracení nejsou, takže proč neschopenka?

A můžu se zeptat, jaký je věk, kdy už lékařka nezkoumá zdravotní stav? Prostě jsem to nepochopil, jsou práce, které těhotné vykonávat nemohou, ale podle mne nezáleží na věku. Jediné co mě napadá, že určité práce nemohou dělat mladiství, tam tedy záleží na věku, ale jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
20.11.21 20:40

@Luboš P
Zdravotní stav se zkoumá vždy. Ale je skutečně rozdíl, zda je budoucí prvorodička aktuálně 20letá, početí proběhlo bez komplikací, nebo se jedná o 38letou ženu po několika cyklech IVF, tam je to skutečně na DPN hned pro vysoce rizikovou graviditu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat