Těhotná, na neschopence, zaměstnavatel mě nechce vzít zpět do prá

18.2.20 00:11

Tehotna,neschopencezamestnavatel me nechce vzit zpet do prace

Ahoj, jsem v 18tt tehotenstvi a od 5tt tydnu jsem na neschopence kvuli toho, ze jsem spinila a klidoveho rezimu do 3.mesice tehotenstvi. Ale uz je mi dobre a chtela bych jit zpet do prace (potraviny pokladni plus doplnovani zbozi atd), ale muj zamestnavatel mi rekl, ze nechce at jdu do prace, ze co tam budu delat. Ja jsem navrhla, ze bych byla treba na pokladne a on ze nepotrebuje jen lidi co budou sedet na pokladne a delat nejake vyjimky a ze pokud chci jit do prace budu delat co ostatni. Takze proste uplne necekana odpoved, navic kdyz muj zamestnavatel je zena. Poradite nekdo co delat? Dekuji :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6424
18.2.20 00:42

To má ale smůlu. Normálně ukončíš neschopenku a příjdeš do práce. Její názor je bezpředmětný. Prostě dorazíš na směnu jak máš. Pokud pro tebe nemá práci ať tě nechá za 100 % platu doma :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1267
18.2.20 00:44

@Michellkad tvůj zaměstnavatel tě jako těhotnou musí přeřadit na adekvátní pracovní pozici, kterou můžeš vykonávat. Nesmí tě nutit do neschopenky apod. Pokud tě nepřeřadí na jinou pozici, zůstáváš doma, ale za 100% mzdy. Proto tě nutí šéfka do nemocenské. Určitě trvej na změně pracovní pozice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1267
18.2.20 00:48

Pokud tě přeřadí na hůře placené místo, náleží ti tzv. vyrovnávací příspěvek, který ti dorovná ušlou část původní mzdy.
Edit
O zvláštních podmínkách některých zaměstnanců, do čehož spadají i těhotné a kojící ženy, pojednává § 237 až § 242 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce. Práce a pracoviště, která jsou zakázána u těhotných a kojících zaměstnankyní, popř. u matek do devátého měsíce po porodu, určuje vyhláška č. 180/2015 Sb.
Manipulace s břemeny při práci v těhotenství
Povolený limit při občasné ruční manipulaci s břemeny je u těhotných, kojících žen a matek do 9 měsíců po porodu stanoven na maximálně 10 kg. Dále nesmějí často zvedat a přenášet předměty těžší než 5 kg, při manipulaci vsedě více než 2 kg. Kumulativní hmotnost za osmihodinovou směnu nesmí v souhrnu přesáhnout 2000 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 03:05
@Martia007 píše:
Pokud tě přeřadí na hůře placené místo, náleží ti tzv. vyrovnávací příspěvek, který ti dorovná ušlou část původní mzdy.
Edit
O zvláštních podmínkách některých zaměstnanců, do čehož spadají i těhotné a kojící ženy, pojednává § 237 až § 242 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce. Práce a pracoviště, která jsou zakázána u těhotných a kojících zaměstnankyní, popř. u matek do devátého měsíce po porodu, určuje vyhláška č. 180/2015 Sb.
Manipulace s břemeny při práci v těhotenství
Povolený limit při občasné ruční manipulaci s břemeny je u těhotných, kojících žen a matek do 9 měsíců po porodu stanoven na maximálně 10 kg. Dále nesmějí často zvedat a přenášet předměty těžší než 5 kg, při manipulaci vsedě více než 2 kg. Kumulativní hmotnost za osmihodinovou směnu nesmí v souhrnu přesáhnout 2000 kg.

To by ale musela asi každej den komplet přesouvat celej krám sama, že… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: holky mě tu kolikrát udivuje, co vlastně chcete… pokud doplňuju zboží = nedělám nic extra rizikového, tak přece buď to zvládnu a jdu do práce, nebo to nezvládnu a jsem na neschopence… zaměstnavatel v tomto případě nemusí překládat na jinou práci, ani dávat žádné extra buřty… :nevim: nechcete vy všechny do teplíčka, ideálně do kanceláře a dělat jen od po do pá ideálně od 8 do 4? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
18.2.20 05:38
@Nina.Praha píše:
To by ale musela asi každej den komplet přesouvat celej krám sama, že… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: holky mě tu kolikrát udivuje, co vlastně chcete… pokud doplňuju zboží = nedělám nic extra rizikového, tak přece buď to zvládnu a jdu do práce, nebo to nezvládnu a jsem na neschopence… zaměstnavatel v tomto případě nemusí překládat na jinou práci, ani dávat žádné extra buřty… :nevim: nechcete vy všechny do teplíčka, ideálně do kanceláře a dělat jen od po do pá ideálně od 8 do 4? :lol:

Ono záleží taky kde doplňuje že :mrgreen: věřím že moje doplňování by chtěl málokdo :mrgreen: a ano bohužel i to byl jeden z důvodů proč jsem šla na neschopenku v těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3306
18.2.20 06:28

Já pracovala v supermarku v těhu. Doma jsem byla měsic na nemocenské na konci, a pak mateřšká. Já ještě chtěla pracovat, spíše manžel už nechtěl. Dělala jsme dlouhé směny. Nelíbilo se mu to. A prostě jsem nezvedala krabice s bánany a těžké věci. Ale doplnovala jsem a vybalovala lehčí věci. Vždy mi někdo pomohl. A na pokladně to bylo taky v poho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 10:03

Ale doplnovani jak doplnovani, ja mela treba predtim na starost doplnovani dzusu, sirupu, caju a delej to cely den. A ikdyby ti dala doplnovat chipsy nebo caje, tak nevim jak ve vsech obchodech a jejich skladech, ale nez se v nasem malinkem sklade k necemu dostanes musis ty palety preskakat jak opice. Coz v tehu odmitam delat. A u nas je to tak ze proste litas z pokladny k doplnovani…a ja urcite utikat z pokladny k voziku s vecma a naopak nebudu, kvuli tomu to shonu jsem zacla take spinit. A byt na kase si myslim ze mi nijak neublizi. Je zajimave, ze minuly rok jsme meli tehotnou brigadnici a byla pouze na kase do 8.mesice tehu. Takze si myslim ze sefka ma semnou nejaky osobni problem, protoze kazdy normalni vedouci by tu ulevu te tehotne udelil. No zajdu se zeptat jeste na gyndu, jake oni vypisuji ulevy, at vim :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
18.2.20 10:46
@Michellkad píše:
Ale doplnovani jak doplnovani, ja mela treba predtim na starost doplnovani dzusu, sirupu, caju a delej to cely den. A ikdyby ti dala doplnovat chipsy nebo caje, tak nevim jak ve vsech obchodech a jejich skladech, ale nez se v nasem malinkem sklade k necemu dostanes musis ty palety preskakat jak opice. Coz v tehu odmitam delat. A u nas je to tak ze proste litas z pokladny k doplnovani…a ja urcite utikat z pokladny k voziku s vecma a naopak nebudu, kvuli tomu to shonu jsem zacla take spinit. A byt na kase si myslim ze mi nijak neublizi. Je zajimave, ze minuly rok jsme meli tehotnou brigadnici a byla pouze na kase do 8.mesice tehu. Takze si myslim ze sefka ma semnou nejaky osobni problem, protoze kazdy normalni vedouci by tu ulevu te tehotne udelil. No zajdu se zeptat jeste na gyndu, jake oni vypisuji ulevy, at vim :think: :think:

Já tě chápu. Já dělám v zahradnictví a ono doplňování 50l substrátů, 20kg hnojiv není nic lehkého. Každý si představí doplňování prášků do pečení ty jo, ale že existují i takové práce… a bohužel chlapy nemáme.
Hlavně se nenech rozhodit. Musí tě přeřadit na lehčí práci nebo budeš doma za 100% platu. Ale rozumím tomu že ne vždy je tenhle boj jednoduchý. Ani já jsem se do něj nepustila a šla na chvíli na neschopenku. Neměla jsem na něj sílu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 11:19

Vylozene ma problem proste semnou a vsichni mi rikaji, ze pokud me nechce prijmout z nepochopitelnych duvodu, mam zvazit, zda se tam chci v praci s ni stresovat ponevadz ona mi bude delat naschvaly. Dokonce pry premlouvala kolegyne at me presvedci a at zustanu doma. Coz je jasny osobni problem s mou osobou. No tak uvidim jeste co mi rekne pan doktor, jake mam pravo proste ji treba neco od rict kdyz mi rekne budu na kase treba jako druha coz budu stale dobihat misto toho abych byla na kase jako prvni coz tam musim byt stale.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1267
18.2.20 11:55
@Nina.Praha píše:
To by ale musela asi každej den komplet přesouvat celej krám sama, že… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: holky mě tu kolikrát udivuje, co vlastně chcete… pokud doplňuju zboží = nedělám nic extra rizikového, tak přece buď to zvládnu a jdu do práce, nebo to nezvládnu a jsem na neschopence… zaměstnavatel v tomto případě nemusí překládat na jinou práci, ani dávat žádné extra buřty… :nevim: nechcete vy všechny do teplíčka, ideálně do kanceláře a dělat jen od po do pá ideálně od 8 do 4? :lol:

Pokud doplňuješ zboží, tak si ho taky musíš dovézt např. na paleťáku, určitě nebudeš třeba mouky tahat ze skladu po jedné. Zkus si s pupkem v 7. měsíci tahat paleťák a předkládá ať tu mouku do regálů. Jak psaly holky, je doplňování a doplňování ;)

@Michellkad já bych to řešila přesunem na jinou pozici nebo doma za 100%, rozhodně bych kvůli vztahu s šéfovou nebyla doma za pár šušňů nemocenské. Další věc jsou vycházky…byla bys zavřená doma :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 16:44

No ona o tech 100 % vi, ale asi to nebude tak snadne, protoze kdyby ano a nechtela by me tam tak mi to proste da. Ale myslim, ze si to nemuze dovolit me takhle vyplacet tak me radsi prijme a bude mi delat naschvaly, coz ja to tam nevadrzim uz kvuli malickemu ze :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 12:03

@Aletheia

Přesně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu