Těhotná, zavřená doma - připadám si jako budižkničemu

Anonymní
15.8.15 19:33

Těhotná,zavřená doma - připadám si jako budižkničemu

Nevím, jestli jsem jediná, koho tento problém trápí - připadám si strašně opuštěná od té doby, co jsem těhotná. Vždycky jsem si představovala, že budu chodit do práce, co nejdéle to půjde - mám strašně ráda svou práci, jsem novinářka a manžel taky.
jenomže teď mi z mnoha dobrých důvodů musel doktor napsat neschopenku, mezitím mi skončil pracovní poměr na dobu určitou a během PN mi ho neprodloužili. Jsem doma, denně 6 hodin vycházek, někdy jsem na tom zdravotně dobře, některé dny to je horší, že se ani ven během toho horka neodvážím vyjít.
Manžel pracuje do pozdních večerních hodin a já si připadám strašně sama a strašně nepotřebná. do domácnosti přináším minimum peněz, do 19h musím být doma, potom můžu max. koukat z okna.
A o nic lepší to není, když jdeme ven, pořád jsem jakoby omezená svými stavy. Z rodinné oslavy jsem musela sama odejít za světla, nemohla jsem si dát ani skleničku, všichni si připíjeli a já jsem tam seděla na suchu. Manžela odtáhli na bar a hodinu jsem ho neviděla…
Budu upřímná a řeknu, že se mi strašně stýská po mém starém životě.
Kdybych měla aspoň nějaký smysl těchto všedních dnů. Čím zaháníte smutek vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22762
15.8.15 19:34

A počkej až se narodí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5505
15.8.15 19:38

Bohužel, to je osud matek…jako novinářka můžeš pracovat i z domy ne?!?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68985
15.8.15 19:39
@pikola píše:

Hezky řečeno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
@pikola píše:
:lol: :lol: :lol: no taky si myslím, že jako novinářka, si bude dost těžko zvykat…za mě pak doporučuji, zkusit nějak zatáhnout manžela do péče a částečně pracovat, neboť to pro tebe bude mírný šok ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
17266

Aj aj bude hůř :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30884
15.8.15 19:41
@kve-tinka píše:
Bohužel, to je osud matek…jako novinářka můžeš pracovat i z domy ne?!?!

asi jak se to vezme. Záleží, jaké problematice se věnuje. Novinář by měl být ve styku se světem, ověřovat si zdroje…od stolu se dají leda psát články do ženských časopisů. Zakladatelko, co třeba korektury?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 22:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39641

Nemám smutek. Těším se na miminko :nevim:. Proležím nejspíš celé těhotenství. Přítel mě podporuje a když chce, jde ven sám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
15.8.15 19:44
@pikola píše:

:palec: Pak se dobře vzpomíná na ty časy samoty doma :) Mám to podobně, nebo možná trochu jinak. Končím tento měsíc PN - hurá, od září na mateřskou, ale na konci PN budu mít nemocenskou 5,5 měsíce. Vycházky mám 7:30-8:30 a 14-19h. A to skrz dcerku, která chodí mimo prázdniny do školky. Manžel dělá 12-ky - 3× ráno, 3× volno, 3× noc, 3× volno,… Takže doma docela je, ale přes léto jsme docela na nervy. Ty vedra, potřebujeme předělat domek, což v těhle vedrech je nemyslitelný. Jsem v 32.tt, takže ty vedra jsou hnus, na slunku delší domu se mi dělá mdlo a zle, takže je to s dcerkou, co má prázniny, oprevu někdy super. Ven chodíme na chvíli, naštěstí máme dům se zahradou, tak si pojezdí před domem na cestě, kreslí si křídama, zajde do malého bazénku, má menší trampolínu, takže se to jakš takš dá. Ale odpočinek a tak je docela nemyslitelnej, pro mě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5698
15.8.15 19:47

Prožíváš to stejné, co všechny těhule na světě. Až budeš mít miminko, budeš ještě omezovaná ještě mnohem víc, stejně jako všechny čerstvé maminky. To je náš úděl. Utěšuj se tím, že to není navždy. Snaž se nad to povznést, i když je to těžký, opravdu ti rozumím, viz. metříky :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38879
15.8.15 19:56

Vždyť ty dny smysl mají - roste v tobě tvé dítě.
Skleničku vina nebo piva sis dát mohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13476
15.8.15 20:02

Ja se tak podobne citim i po porodu, sice uz me neomezujou vychazkyale s penezma jsem na to jeste hur protoze mam rodicak mensi nez nemocenskou :zed: navic bez hlidani skoro nikam nemuzu s kocarem se nikam nedostanu ani moje oblibeny kramy v okoli nejsou prizpusobeny pro kocarky, o nejakych vyletech a oslavach se mi muze jenom, zdat, sklenicku alkoholu jsem nemela asi rok a pul, taky obcas premyslim jak bych na tom byla kdybych nemela dite ale potom se podivam na ten milouckej uzlicek co tu spinka a rikam si ze zadna sebelepsi prace a zabava tohke nevynahradi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
15.8.15 20:05

Tak si to tak nepřipouštěj. Bude to tak, jak to budeš brát. Pokud se budeš utápět v tom, jak jsi nepotřebná, tak se tak jednoduše budeš cítit… Já jsem taky na PN, začátek byl trochu šok, ale už jsem si zvykla. Navařím oběd, uklidím, postarám se o zahrádku, když není moc velké vedro a jde to… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.8.15 20:06

Rozumim ti, kvuli tehotenstvi jsem musela o mesic driv prerusit staz, o kteoru jsem hrozne moc stala (cestovani busem 4h denne, krvaceni) a byla cca mesic nedobrovolne doma, vicemene jen na sedacce v obyvaku. Nakonec jsem potratila a stravila doma dalsi mesic navic, na prascich proti bolesti a s desnou depkou, ze mi v zivote nic nevychazi. Pomohlo mi pustit se do zarizovani bytu, zacla jsem sportovat (ale to predpokladam nemuzes), pestuju na balkone jahody a chili papricky a budem si porizovat stene. Moje aktivity ti asi nepomuzou, ale jde proste o to zacit neco noveho delat. Cokoli. A mysli na miminko, jak uz ho budes brzo mit :hug: co ja bych za to dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama