Těhotné kamarádky a nátlak okolí

Anonymní
13.6.21 19:58

Těhotné kamarádky a nátlak okolí

Zdravím všechny těhotné, netěhotné a hlavně ty snaživé.
Přitelem se snažime už několik let o mimčo. Ted jsme začali stavět dům, takže jsme snaženi přerušili jelikož je vhodnější, aby miminko přišlo az budeme v novém domečku. Rozhodli jsme se tak oba. Jenže já mám stále pocit, že me nejak utíká čas je me 28 přitelovi 36. Kamaradky postuplně těhotní a já mam porad pocit, že já se nikdy nedočkám!!! :,( navíč nezvládam se s těhotnýma kamaradkama stýkat. Moc jim to přeju a jsem šťastná, že jim to vyšlo. Jenže nejradeji bych začala nahlas ječet! Jedna kámoška se ani nesnažila a bum ho těhotná. Druhá asi moje nejvic blízká bum ho, na druhý pokus těhotná! Tuhle informaci jsem taky nejvic obrečela a myslela jsem, že me snad pukne srdce. Citim se tak strašně prázná a zbytečna. Nikdo me nechápe. Ani přitel, který má ted plnou hlavu starostí s domkem ani kámošky, dokonce ani moje mamka. Ta me řekla, že nikdy takové problémy řešit nemusela. To má byt jako povzbuzeni? Tchýně zas na nás tláčí stylem… uz si nejaké vnouče zasloužím!!! A co já jako s tím? 8o uz si pomalu začinám i predstavovat a smiřovat se s faktem, že žádné děti mit ani nemusím! :think: jak zvládate těhotné kamarádky? A nekonečné otazky okolí kdy budeš těhotná? Kdy půjdeš na mateřkou? A ty nechceš děti? Anonym kvuli citlivému tématu :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
840
13.6.21 20:05

No počkej, vy se snazite nekolik let neuspesne a ty si troufnes to kvuli baraku prerusit? Byli jste aspon nekde na vyšetření, nebo jste se jen snazili doma a nic? 8o
Ja osobne bych snazeni rozhodne neprerusovala, ne kvuli stavbe baraku, ktera se muze x let protahnout. Na dite nikdy nebude správný cas a vzdycky je x duvodu, proc by to jeste nemuselo bejt, ale biologie se nebude ptat, kdy se vam to hodi, zvlast, když mate ocividne nejaky problém. Jako jo, souhlasim, ze otehotnet a mit male dite behem stavby je masakr, ale ve tve situaci je podle me cekani silene blbej napad, zvlášť kdyz vezmu v potaz, jak reagujes na těhotenství ostatnich a ze to tedy pro tebe neni uplne tema „bud bude, nebo ne“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3459
13.6.21 20:08

No jestliže tak toužíš po dítěti a x let se snažíte neúspěšně, tak bych místo přerušení snažení řešila vyšetření, proč to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415

Tyhle řeči musí být neskutečně otravné, to ti věřím. Ale co mě zaujalo, vy se snažíte už několik let a pořád nic? Při stavbě domku bych zaměřila veškerou pozornost na práci, zařizování domku, zakládání zahrady, snažení bych klidně přerušila, ale nezaváděla bych ochranu ;) :D A možná se zmínit lékaři…

Příspěvek upraven 13.06.21 v 20:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71

Tak i u stavby domu si snad můžete najít čas a zajít do CAR a začít s vyšetřeními. Snažit se pár let v tvém věku neúspěšně je divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
13.6.21 20:09

Rozhodně bych snazeni neprerusila a naopak si zašla i na nějaké vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17047
13.6.21 20:13

Jako tobě je pod 30, snažíte se leta a nic a vy to přerušíte? hmmm, to jsou dobrý myšlenkový pochody. Zvedni zadek a nech vyšetřit aspoň sebe, u chlapa spermigram. Nebo se fakt muže stát, že děcko mít nebudete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.21 20:17

Pritel byl na spermiogramu a ma trošku pomalejsi spermiky jinak jsou bez problémů. U me podle gynekoložky je taky vše vpořadku. Jsem přesvědčená, že u me za to může neskutečný stres. Bydlime s tchýní a neni to uplně lehké se plně soustredit na rozmnožování. I z toho důvodu chceme počkat na dům. Ale ano mate pravdu. Zkusim se na to jeste vice poptat jaké mám možnosti..

• Citovat
  • Nahlásit
53736
13.6.21 20:19

Souhlas s ostatníma, tohle moc nepobírám. Taky jsme se snažili roky. A když jsem nakonec otěhotněla, bylo milión důvodů, proč se to zrovna teď tak úplně nehodí. A víš co? Bylo mi to úplně buřt a byla jsem neskutečně šťastná, všecko kolem se nějak zařídilo, když se chtělo. Asi jediné dva důvody, pro které bych se po několikaletém snaení snažt přestala, by byly 1) neshody s partnerem, 2) zdravotní důvody, které by těhotenství ohrožovaly. Takže pokud sama nemůžeš otěhotnět a deptají tě těhotné kamarádky, přestat se snažit mi opravdu přijde jako dost hloupá terapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9818

To jste dobří střelci, on 36, špatný spermiogram a odkládáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32616

Ano, otázky na mimino jsem dostávala aspoň 11 let, než se konečně dočkali. Ale tak nějak jsem z toho nnevyšilovala. Pak následovala kopa otázek na druhé. Hádám, že v 45 snad už skončí.
Nechte se oba vyšetřit, dům snad nebude trvat roky. Tak můžete vesele pokračovat ve snažení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
13.6.21 20:25
@Anonymní píše:
Pritel byl na spermiogramu a ma trošku pomalejsi spermiky jinak jsou bez problémů. U me podle gynekoložky je taky vše vpořadku. Jsem přesvědčená, že u me za to může neskutečný stres. Bydlime s tchýní a neni to uplně lehké se plně soustredit na rozmnožování. I z toho důvodu chceme počkat na dům. Ale ano mate pravdu. Zkusim se na to jeste vice poptat jaké mám možnosti..

Promin, ale gynekolozka je v tomhle sakra malej pan a docela strelkyne, ze ti davno nedoporucila CAR. Nalhavat si, ze je to ze stresu je dost mimo a nekolik let ve vasem veku je moc, to si fakt troufnes to riskovat? Co ti gynekolozka zkontrolovala? Maximálně hormonalni profil a jestli ovulujes ne? Vase situace je proste na podrobná vysetreni a ne na rozjimani,.jestli vam to za par let v hezkym domecku s prázdným detskym pokojikem pujde. Neblbni a jestli deti chces, bezte misto k projektantovi do CARu. Ja bych teda radsi zila s ditetem v panelaku nez v prazdne vile.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2263
13.6.21 20:33

Být tebou tak se nechám vyšetřit je ti 28 let. A nemusíš taky hned otěhotnět… Takže vzhůru na vyšetření. Gynekolozka ti může říct že si v pořádku podle toho co vidi… Ale od toho je vyšetření v CAR. Se taky může pak stát že budeš čekat čekat a nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
13.6.21 20:36

Jestliže se snažíte několik let a nic, tak místo přerušení snažení už byste dávno měli být u doktora a hledat v čem je problém. Co na ty otázky odpovědět prostě pravdu? Chápu, že člověk to nechce mít vytetovaný na čele, ale zrovna kamarádkám bys to říct mohla a přestanou se ptát. Já taky pořád hrozně tajila potrat ale pak už me ty narážky, že máme nejvyšší čas na druhý přestaly bavit, tak jsem jednoduše řekla něco ve stylu: jo máme to v plánu, ale nevyšlo to,… a je klid, lidi to chápou a přestanou se v tom rýpat protože ví, že je to citlivý téma, ale když to neví, tak jim to nedojde a jsou zvědavý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
13.6.21 21:06

Moc nechápu tu logiku toho přerušení… snažili jste se už dřív, takže mimčo by se narodilo do současného bydlení. Ale teď, když jste začali stavět, už by bylo špatně, kdyby se mimčo narodilo do současného bydlení? A víš, jak dlouho to může trvat, než postavíte a přestěhujete se? To není přerušení snažení na pár měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat