Reklama

Těhotné s váhou nad 100 kg

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klarka05
Povídálka 22 příspěvků 11.01.17 13:51
Těhotné s váhou nad 100kg

Ahoj holky, trochu se stydím a počítám s tím, že se dočkám i velmi nepěkných názorů, ale co už. Podobných témat jsem pár našla, ale všechny s příliš starým datem a nikdo už aktivně nepřispíval. Chtěla jsem se zeptat, zda jsou tu i maminky, které začínaly těhotenství s vyšší váhou než je 100kg? Já osobně začala se 120kg, ale mimi nebylo úplně plánované, nicméně kvůli tomu, kolik vážím nehodlám miminko dávat pryč. Jsem právě 14+1tt a všechny výsledky jsou v naprostém pořádku, tlak mám spíš nižší a cukr také v pořádku - až jsem se divila. Na screeningu mi pan doktor řekl, že je všechno skoro jako z učebnice, že rizika všech chorob a syndromů jsou nejnižší co můžou být a že je miminko úplně v pořádku. Hlídám se, chodím plavat, jím méně a zdravěji a od začátku těhu mám -2kg, chtěla jsem se zeptat a poprosit vás, které jste/byly na tom podobně a mohly mi napsat, jak těhotenství probíhalo, jaký byl porod, jak se k vám třeba v porodnici chovali a kolik jste za celé těhu přibraly? Všude v odborných článcích jenom čtu, jak obézní ženy neotěhotní :lol: a že porody bývají těžké… :roll: dejte mi nějaká alespoň naději, že to zvládnu dobře… :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 13:54

Já měla u porodu asi 120 Kg, to nejhorší jsem nabrala ještě po porodu, takže jsem na nějakých 150 kg ale hubnu, přibrala jsem hlavně kvůli toho že jsem přestala mít čas na jídlo, paradox co? teď se snažím jíst hlavně pravidelně..
těhotenství jsem měla v pohodě, porod taky, žádný stres, občas si někdo neodpustil poznámku ale já jsem se snažila být v klidu :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 13:57

Taky jsem začínala těhotenství s podobnou váhou. Těhotenství v pohodě, dítě v pořádku, přibrala jsem dohromady asi 6kg. Akorát porod skončil akutním císařem, ale jak moc k němu přispěla má obezita, se nedá určit.

kanka80
Kelišová 6422 příspěvků 14 inzerátů 11.01.17 13:58

@klarka05 Neboj, určitě nejsi sama :hug: já začínala první těhotenství s váhou 98kg a teď druhé těhotenství s váhou 118kg, zítra začínám 32.týden s dvojčátky :kytka: Zatím jsem nabrala 11kg. Budu mít plánovaného císaře. Kolik máš let? :)

Gazy
Kecalka 284 příspěvků 11.01.17 14:00

Ahoj Klárko,
já mám za sebou těhotenství dvě, jedno jsem začínala na 107, na konci těhu jsem měla 92, po porodu 90. Prozvracela jsem 7 měsíců, jinak mi ale nic nebylo, porod byl dlouhý, ukončený císařem, avšak ne kvůli váze, ale protože tam miminko mělo kšandy z pupeční šňůry a prostě nesestoupilo. Druhý těhu jsem začínala na 100 a rodila v 91 kg, opět císařem, protože si malá rozhodla strčit ucho do porodních cest a hrozilo, že by se tam pak šprajcla úplně :D Otěhotnění během 2 měsíců od vysazení prášků, pro mě vlastně spíš hubnoucí kůra. Takže neztrácej hlavu, hýbeš se, jíš zdravě, snažíš se - víc už dělat nemůžeš :)

klariiss
Ukecaná baba ;) 1656 příspěvků 11.01.17 14:01

Já jsem ve 30tt a začínala jsem na 115kg, teď už mám 5kg navíc

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 14:02

A stalo se vám, že by vám na ultrazvuku řekli, že je plod špatně vidět k vůli obezitě? Mě to řekli v 12tt i 15tt a doporučili amniocentézu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 14:04

Ahoj, i já při otěhotnění měla více než 100 kg a to o dost více asi 125 kg při výšce 180 cm.
Na začátku těhotenství jsem spíše hubla a to z nevolností a nechutenství. Nejméně jsem měla někdy v 7. měsíci a to 112 Kg. Teď jsem aktuálně v polovině osmého měsíce a začínám lehce přibírat, momentálně jsem na 114 Kg. Miminko má ale váhový odhad 2100 g + něco váží placenta, děloha a taky voda.
Takže si myslím, že já jsem ještě nepřibrala.
Ono tomu nikdo v mém okolí nechce věřit, tak to ani nikomu nevykládám, ale u nás obezních to tak prý v těhotenství může být.
Můj gynekolog měl na začátku trochu kecy, ale já si toho moc líbit nenechám, tak brzy přestal. Jo a miminko a v naprostém pořádku a těhotenskou cukrovku taky nemám. „Š“

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 14:05

@klarka05 kamarádka má 100 kilo. V obou těhotenstvích sousedi z baráku až do 8-9.měsíce vlastně ani netušili, že je těhotná..se to tak nějak pohledově ztratilo ;) Druhé těhotenství měla dokonce dvojčátka. V obou těhotenstvích přibrala jen pár kil. U prvního měla těhotenskou cukrovku někdy od cca 24.tt tuším, u druhého už od 10.tt. Snažila se také jíst zdravě, přiměřené množství a hlavně vynechala i kvůli cukrovce vše sladké a vlastně tak nepřibírala a držela si téměř svoji váhu. A porod? Párkrát jí píchlo, párkrát zatlačila, jednou to jako fakt už zabolelo :lol: a dítě bylo venku. Dvojčátka jí nedovolili, musela na císaře kvůli preeklampsii, ale už se jim otvírala, ani nevěděla, takže by je taky porodila levou zadní, kdyby jí nechali ;) Jediné na co narážela s obezitou bylo, že když měl někde doktor malinko horší ultrazvuk, stěžovali si, že špatně vidí miminko, že se jim hůř vyšetřuje, že to tu silnou břišní stěnu špatně prosvítí..

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 11.01.17 14:11

Nejsi sama, takových žen je spousta.

Já jsem teda rodila s cca 95 kily. Záleží hodně na personálu, jakmile bude nepříjemný doktor a všechno nepůjde hladce, dost možná si vyslechneš že je to proto že jsi obézní. Na to se tak trochu psychicky připrav ale jinak nic. Obezita jako taková nijak nezvyšuje riziko čehokoliv u dítěte. Ani těh. cukrovka není u obézních častěji. Takže pro dítě to není nijak rizikové. Problém je tak maximálně u tebe (klouby, větší zápřah na srdce, ale to ji u netěhotné) a možná u porodu (protože je to tam dole prostě díky tuku užší a hůř přehledné pro porodníka). Ale jinak těhotenství jako každé jiné :)

Proboha chodit na potrat kvůli váze? To je fakt hovadina! To doufám že nikoho nenapadlo..

Marika1976
Kecalka 471 příspěvků 11.01.17 14:11

Já jsem první těhotenství začínala na 97(něco po hormonech, něco jsem si vypapkala :D )a rodit jsem šla se 117.Druhé jsem začala na 107 a rodila jsem se 119.Za celé těhotenství jsem neslyšela jedinou poznámku na moji váhu a kromě toho, že jsem se cítila jak hroch a měla nevolnosti celých 9 měsíců, vše OK. A nejspíš za ty nevolnosti jsem měla za odměnu oba porody velmi rychlé. První 1,5 hodiny od první bolesti a druhý 50 minut :lol:.

klarka05
Povídálka 22 příspěvků 11.01.17 14:12

Jeee, holky, děkuju moc za reakce… jsem ráda že nás je víc, dr na screeningu mi řekl že použije vaginální sondu, že přes bříško by toho moc neviděl, ale neřekl to nijak hnusně nebo naštvaně, naopak mám alespoň krásnou fotku z toho vnitřního utz. Moje doktorka mi už dělá utz přes bříško a vždycky to vidí i srdíčko pěkně slyšíme, ale je pravda, že trochu víc tlačí a není to nejpříjemnější… asi záleží na přístroji, termín mám 11.7, doufám, že nebudou nějaký mega tropy a nebudu ležet v nemocnici celá nateklá :roll: :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 14:12

První těhotenství start 98, konec 117, po porodu 103. Porod 4 hodiny, vše naprosto ukázkový, mimino 3500gr. Teď čekám druhé, mám trochu vyšší cukr, takže budu mít nějakou dietu, start se 118, aktuálně 112, jsem ve 12.týdnu. Na genetice mi řeknou že je horší viditelnost, stejně jako u prvního, ale s tím teď už moc neudělám :roll: sama vím, že ta váha není ok. Paradoxně otěhotním vždy, když se rozhodnu se sebou rapidně něco udělat… Pozitivní test u druhého jsem našla den poté, co jsem si zaplatila roční poplatek do jednoho klubu, v řádech tisíců :zed: Takže tak…

klarka05
Povídálka 22 příspěvků 11.01.17 14:19

Jinak ty nevolnosti - mě bývá špatně zatím denně, ale ani jednou sem nezvracela… začne mi být špatně vždycky odpoledne a trvá to až do večera, otravuje mě to ale jak říkám, nikdy jsem nezvracela. :) přidávám fotku z 12tt. :srdce:

klarka05
Povídálka 22 příspěvků 11.01.17 14:23
@Anonymní píše:
První těhotenství start 98, konec 117, po porodu 103. Porod 4 hodiny, vše naprosto ukázkový, mimino 3500gr. Teď čekám druhé, mám trochu vyšší cukr, takže budu mít nějakou dietu, start se 118, aktuálně 112, jsem ve 12.týdnu. Na genetice mi řeknou že je horší viditelnost, stejně jako u prvního, ale s tím teď už moc neudělám :roll: sama vím, že ta váha není ok. Paradoxně otěhotním vždy, když se rozhodnu se sebou rapidně něco udělat… Pozitivní test u druhého jsem našla den poté, co jsem si zaplatila roční poplatek do jednoho klubu, v řádech tisíců :zed: Takže tak…

já jsem taky otěhotněla když jsem začala zdravěji jíst, vařit a celkově jsem si řekla a dost :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama