Tehotne zaslouzile matky

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3099
4.1.22 19:28

Tehotne zaslouzile matky

Zdravim vsechny zaslouzile vicecetne matky! Rada bych tu nasla par spriznenych dusi, ktere se nechytnou za hlavu, kdyz jim reknu, ze mi je 38 a cekam ctvrte dite…. kterym nebudu muset vysvetlovat, ze ne, nebyla to nehoda… a ne nemam noveho partnera, otec stale stejny :lol: ale ze jsme se pro crvrtatko rozhodnuli :lol:
Mame 3 starsi decka ( 10let kluk, skorodvojce 9let dcera a prozatimni benjamin 4 roky), termin pro ctvrtatko je na zacatku cervence. Rada bych tu poznala a obcas se potkala s par maminkama od vetsich rodin, jen tak na pokec, nekdy pro radu a nekdy jen tak si spolecne zanadavat ;) Pokud se nas tu par sejde, tak pak muzem prejit do uzavrenky.
Pa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24724
4.1.22 19:31

Ahoj, mně je 34 a čekáme šesté dítko. Jsem teda teprve v 6 TT a u lékaře jsem ještě nebyla, tak doufám že bude vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6662
4.1.22 19:39

@Agrion myslím, že kolik, kdy a s kým máš děti nemusíš nikomu vysvětlovat. Ani to, že to nebyla nehoda.

Mám kamarádku, se „stejným“ manželem mají dětí pět. Nikdo nikdy se jich neptal, zda je otcem všech dětí a zda to byla nehoda, to je troufalé, neomalene, drzé a zřejmě každý ví, že by se zeptal jen jednou a byl by odpálkován a ještě s cejchem hlupáka.
Výrazně jí pomáhá její matka. Snaží se i manžel, ale je dost pracovně vytížený.
Oba jsou fajn. Děti v pohodě.

Mají i dva psy, kočky, morčata, rybičky, andulky :lol: moc ráda k nim zajdu na návštěvu. Vše je tam ve zmatku a zároveň symbióze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3099
4.1.22 19:45

@Trojlístek Tak ja vim, ze vysvetlovat „nemusi“ nijak hloubeji me to netraumatizuje… ale prijemne to taky neni… Reakce na oznameni ctvrteho tehotenstvi je ale teda z me zkusenosti diametralne odlisna, nez reakce na druhe/treti dite. Proste to ctvrte uz se vymika prumeru. Vcera sem to oznamila v praci - mam obvodackou ordinaci a sestry na me koukaly jak na UFO a otazce na planovane rodicovstvi sem se teda nevyhnula :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3099
4.1.22 19:48

@Crystal87 Gratuluju. Tak to uz jsi asi pro okoli zarazena v kategorii „ blazniva matka“ :lol: To jsem zvedva s jakymi reakcemi na rozrustajici rodinu se setkas ty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 19:48

Prosím ponechat anonym.
Máme několik dětí s větším věkovým rozmezí celkem ( děti ve věku 22 - 1 rok).
Běžně se nás lidi ptali ( I klidně relativně cizí), zda jsme věřící, zda jsou plánované, jak veliké máme bydlení, zda je mám s jedním manželem…

Podotýkám, že nebereme žádné sociální dávky, při RP na trvalém HO pracuji, bydlíme ve vlastním bydlení a děti mají normálně zájmy, studují, atd.

Společnost stále není nastavená na větší počet dětí. Max.3 vše víc je divné. :nevim:

Všem držím palec.

Příspěvek upraven 04.01.22 v 19:51

• Citovat
  • Nahlásit
2293
4.1.22 19:50
@Agrion píše:
Zdravim vsechny zaslouzile vicecetne matky! Rada bych tu nasla par spriznenych dusi, ktere se nechytnou za hlavu, kdyz jim reknu, ze mi je 38 a cekam ctvrte dite…. kterym nebudu muset vysvetlovat, ze ne, nebyla to nehoda… a ne nemam noveho partnera, otec stale stejny :lol: ale ze jsme se pro crvrtatko rozhodnuli :lol:
Mame 3 starsi decka ( 10let kluk, skorodvojce 9let dcera a prozatimni benjamin 4 roky), termin pro ctvrtatko je na zacatku cervence. Rada bych tu poznala a obcas se potkala s par maminkama od vetsich rodin, jen tak na pokec, nekdy pro radu a nekdy jen tak si spolecne zanadavat ;) Pokud se nas tu par sejde, tak pak muzem prejit do uzavrenky.
Pa

Tak já mám 7,a klidně si s tebou zanadávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
4.1.22 19:53

Ahojky, teda to je krásný :srdce:
Kolem sebe mám většinou bohužel spíš lidi, kteří toto odsuzují a jsou pro ně strop dvě děti a víc pro ně už není normální. Moc ráda se tu seznámím s maminkami, které mají více dětí, než je standard :)
Ja osobně mám zatím jen tři děti a čtvrté je v plánu.
Je mi 28 let a mám děti 4,3 a 1 rok. Čtvrté bych chtěla, až bude nejmladší ve školce, když by přišlo už teď, nezlobila bych se :srdce:
Obdivuji velké rodiny. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24724
4.1.22 19:56

@Agrion my nežijeme v ČR, tady se to tak asi neřeší, protože jsme se s nějakým negativem nesetkali.To jediné od českých známých a to už při 4 ditku :lol: Akorát to neví ještě rodina a tu čekám že trefí šlak. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
4.1.22 19:57

Gratuluju. Mě teda přijde, že i třetí už je nadstandard. Teda podle některých reakcí okolí. Já fandím všem, kdo mají víc dětí. Někdo v tom vidí šílenou dřinu a ztrátu duševního zdraví, jiný radost a životní naplnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24724
4.1.22 19:59
@Anonymní píše:
Prosím ponechat anonym.
Máme několik dětí s větším věkovým rozmezí celkem ( děti ve věku 22 - 1 rok).
Běžně se nás lidi ptali ( I klidně relativně cizí), zda jsme věřící, zda jsou plánované, jak veliké máme bydlení, zda je mám s jedním manželem…

Podotýkám, že nebereme žádné sociální dávky, při RP na trvalém HO pracuji, bydlíme ve vlastním bydlení a děti mají normálně zájmy, studují, atd.

Společnost stále není nastavená na větší počet dětí. Max.3 vše víc je divné. :nevim:

Všem držím palec.

Příspěvek upraven 04.01.22 v 19:51

To jestli je mám s jedním manželem/nebo manžela jestli je má s jednou ženou, to jsme už také slyseli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
4.1.22 20:01

Holky, já jen napíšu, že vám fandím. Čekám druhé dítko a taky bychom si přáli do budoucna velkou rodinu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27339
4.1.22 20:06

My čekáme třetí, ještě mi není 30 a taky sem za Mimoně :D v mojí bublině má každý max dvě děti a to ještě třeba první v mém věku :mrgreen: já bych jich i brala víc, ale pro muže jsou 3 strop a taky nevím jak bych to dala zdravotně, už teď cítím, že to není tak lehké jak ve 20 :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3099
4.1.22 20:11

@Crystal87 My taky nezijeme v CR, ale v tradicnim katolickem Bavorsku ale u tri decek tu maji taky strop :lol: Tri jsou teda ale docela standard.

@mamule42 Respekt. Jak velke mate vekove rozestupy?

@Cathy.Doll Tak ty jsi teda jeste mladounka ;) Teda taky respekt…. s takovejme prtousema uz pomyslet na dalsi. Ja si jeste zive pamatuju jak sem silela se skorodvojcatma… kombinace prisata mihule u prsa + vratkej jednoletak co se uci chodit a i pozdeji vratkej jednoletak + sebevrazednej dvouletak byli pro me teda peklicko :lol: Nez sme se vykopali ven na prochazku, tak jsem byla splavena az na zadku a mela pocit, ze bez panaka to nedam :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3099
4.1.22 20:14

@Kriss Tina Jo to mi povidej … a to jsi taky jeste mladice. Kazdych pet je fakt znat….ja si teda tentokrat ten prvni trimestr fakt protrpela…. Ted uz je to trosku lepsi, ale unavena jsem jeste porad jako pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat