Těhotní a neustálé sahání na břicho.

Anonymní
17.2.20 01:36

Těhotné a neustálé sahání na břicho.

Ahoj, jsme bezdětná, tak nemám zkušenost, ale zajímalo by mě, proč si těhotné neustálé sahají na břicho. Od malých bříšek, až po velká. Minule jsem se kvůli tomu nepohodla s kamarádkou. Zeptala jsem se jí na to, nicméně ji to celkem podráždilo, stejně tak, jako když jsem se ptala zde. Sama děti nemám a nechci (s čímž jsem se tu také setkala celkem s nepochopením, proto, prosím anonym), ale rozhodně nic nemám proti ženám, které děti mají/chtějí/čekají. Jen by mě to velmi zajímalo a vždy se setkám s celkem vztahovačnou reakcí, byť mi to rozhodně nepřijde jako nijak kontroverzní dotaz. Díky :kytka:

Příspěvek upraven 17.02.20 v 02:22

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17.2.20 01:54
@Anonymní píše:
Ahoj, jsme bezdětná, tak nemám zkušenost, ale zajímalo by mě, proč si těhotné neustálé sahají na břicho. Od malých bříšek, až po velká. Minule jsem se kvůli tomu nepohodla s kamarádkou. Zeptala jsem se jí na to, nicméně ji to celkem podráždilo, stejně tak, jako když jsem se ptala zde. Sama děti nemám a nechci (s čímž jsem se tu také setkala celkem s nepochopením, proto, prosím anonym), ale rozhodně nic nemám proti ženám, které děti mají/chtějí/čekají. Jen by mě to velmi zajímalo a vždy se setkám s celkem vztahovačnou reakcí, byť mi to rozhodně nepřijde jako nijak kontroverzní dotaz. Díky :kytka:

Ahojky, myslím, že je to nějaký z části reflex. Sama jsem to nechápala, do doby, než jsem otěhotněla… :lol: dalším důvodem, aspoň u mě je, že jak mi břicho postupně roste, tak se mi hrozně napíná kůže, občas to táhne, bolí, pne, tak si břicho rukou trochu postrčím, rozmasíruju… nebo jak to popsat nevím :mrgreen: No a pak přijdou ty pohyby a to zase člověka nějaký reflex táhne k tomu, položit na místo, kde se objevují ruku… aspoň u mě teda… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 01:56

A abych doplnila… :mrgreen: kromě partnera si na břicho od nikoho sahat nenechám, to mi třeba vadí… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: takže drze dávám svoje ruce na břicho a “chráním” ho před cizíma :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 02:01
@Nina.Praha píše:
Ahojky, myslím, že je to nějaký z části reflex. Sama jsem to nechápala, do doby, než jsem otěhotněla… :lol: dalším důvodem, aspoň u mě je, že jak mi břicho postupně roste, tak se mi hrozně napíná kůže, občas to táhne, bolí, pne, tak si břicho rukou trochu postrčím, rozmasíruju… nebo jak to popsat nevím :mrgreen: No a pak přijdou ty pohyby a to zase člověka nějaký reflex táhne k tomu, položit na místo, kde se objevují ruku… aspoň u mě teda… :lol:

Díky za odpověď, já to často vidím u žen, které jsou „sotva“ těhotné a neustále se hladí, přijde mi to skoro jako nějaká obsesivní potřeba upozorňovat, že jsem těhotna :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
17.2.20 02:16
@Anonymní píše:
Díky za odpověď, já to často vidím u žen, které jsou „sotva“ těhotné a neustále se hladí, přijde mi to skoro jako nějaká obsesivní potřeba upozorňovat, že jsem těhotna :mrgreen:.

Jako ono to břicho je “cejtit” opravdu brzo. Mně už někdy v 7 tt přišlo, že mi snad vybouchne… :mrgreen: hodně se nafoukne a prostě to občas i bolí… ale já těhotenství tajila asi do 5 měsíce, tak jsem se snažila dávat pozor, abych na břicho neupozorňovala… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 02:38

Přesně, první trimestr to ženská spíš maskuje :)
Já jsem si moc nesahala, rozhodně ne před lidma (to mně připadá jako exhibicionismus, dívejte všichni, jak jsem těhotná!), ale když jo, tak to byla nějaká podvědomá komunikace s mláďatama tam, asi i vyjádření lásky, jako bych je už hladila. Oni to snad i vnímají.
Pro mě to taky bylo těhotenství po dlouhých letech boje, tak to byl i symbol toho, že se to konečně povedlo, tak jsem si to břicho nějak podvědomě „hýčkala“.

Dobrovolně bezdětným moc fandím, rozhodně se těma kecama supermatek nenech rozhodit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 02:39

Přijde mi to skoro jako nějaká obsesivní potřeba upozorňovat, že jsem těhotna

Tak to jsi úplně mimo..
Co třeba potřeba kontaktu s miminkem,.. Víš, že třeba dotykem dokážeš miminko uklidnit, pak že třeba ty pocity v bříšku mohou být i pro ženu nové, zvláštní, příjemné i nepříjemné a přiložením dlaní je reflexně zmírníš procítiš, kontroluješ..
To bříško přece žije.. To není nějaká připnutá věc na těle..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 02:52
@Modrásek modrý píše:
Přijde mi to skoro jako nějaká obsesivní potřeba upozorňovat, že jsem těhotnaTak to jsi úplně mimo..
Co třeba potřeba kontaktu s miminkem,.. Víš, že třeba dotykem dokážeš miminko uklidnit, pak že třeba ty pocity v bříšku mohou být i pro ženu nové, zvláštní, příjemné i nepříjemné a přiložením dlaní je reflexně zmírníš procítiš, kontroluješ..
To bříško přece žije.. To není nějaká připnutá věc na těle..

Jasně, to chápu, ale pokud je někdo těhotný pár týdnů, a už se neustále hladí, tak mi to přijde zvláštní. Ale chápu, někdo to je citlivější a už od začátku pěstuje ten kontakt. Já to neznám, proto jsem se ptala, u mě jsou to jen domněnky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 02:53
@Arnoštice píše:
Přesně, první trimestr to ženská spíš maskuje :)
Já jsem si moc nesahala, rozhodně ne před lidma (to mně připadá jako exhibicionismus, dívejte všichni, jak jsem těhotná!), ale když jo, tak to byla nějaká podvědomá komunikace s mláďatama tam, asi i vyjádření lásky, jako bych je už hladila. Oni to snad i vnímají.
Pro mě to taky bylo těhotenství po dlouhých letech boje, tak to byl i symbol toho, že se to konečně povedlo, tak jsem si to břicho nějak podvědomě „hýčkala“.Dobrovolně bezdětným moc fandím, rozhodně se těma kecama supermatek nenech rozhodit :)

Díky za odpověď :kytka:. To je milé, neznám snad nikoho, kdo by bezdětným na základě vlastního rozhodnutí kdovíjak fandil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 02:56
@Modrásek modrý píše:
Přijde mi to skoro jako nějaká obsesivní potřeba upozorňovat, že jsem těhotnaTak to jsi úplně mimo..
To bříško přece žije.. To není nějaká připnutá věc na těle..

Také mám třeba zkušenost, kdy si má příbuzná neustále hladila břicho, až naštvaně řekla:,,Takže ty se nezeptáš?!” Vůbec jsem nechápala, o čem mluví :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
273
17.2.20 04:51

Úmyslně jsem si na břicho nikdy nesahala (že bych si řekla: Tak a teď si pohladím bříško), ale načapala jsem se, že si na to břicho vždycky sahám a hladím si ho tak nějak automaticky sama bez mého vědomí :lol: ale dělala jsem to až když jsem fakt měla břicho
takže to je určitě reflex, teda aspoň u mě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
17.2.20 05:52

Na začátku těhotenství jsem si břicho hladila z důvodu, že mě bolelo, něco se v něm dělo. Dlouho jsem to tajila, takže žádný jiný důvod v tom nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
17.2.20 06:00

Já nějak nechápu obsesivní potřebu zakladatelky znát na tohle odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3407
17.2.20 06:25

Já jsem si hladila břicho hned od začátku, a nebrala jsem to tak že hladím břicho, ale svoje mimino, bylo mi jedno že ještě není nic poznat, já jsem s miminem tak nějak komunikovala celou dobu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7478
17.2.20 06:39

Víš, že některé ženy třeba cítí pohyby dřív, než to na nich vůbec je pořádně vidět. Třeba když mají velkou nadváhu? Je to prostě forma komunikace s tím človíčkem, co v bříšku roste. Ať má 3mm nebo těsně před porodem. Ve vyšším stádiu jsem si hladila břicho často, můj syn byl šílený fotbalista a občas jsem ho musela popostrčit. A v těch prvních měsících to u spousty žen může být spíše maskování, ono to,, nafouklé" břicho a pohledy typu,, hele má takový pupek, nebo je těhotná". Jinak rozhodnutí mít a nemít děti nechávám na daném jedinci. Já jeho život nežiju. Jen z vlastní zkušenosti vím, že se to rozhodnutí může změnit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama