Tehu a problemy s pateri

Anonymní
2.2.21 23:00

Tehu a problemy s pateri

Holky prosim o radu-mam velke problemy s bederni pateri (vyhrezle plotenky, trpim na caste akutni ustrely). Muzu ocekavat nejake konkretni problemy behem tehotenstvi? Prosel si tim nekdo?

(Do kategorie Porod jsem pridala i dotaz jestli moje zada muzou delat problemy u porodu-krizove bolesti atp, kdyby nekdo mel zkusenosti, piste klidne i tady)

Diky moc :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2969
2.2.21 23:10

Mám vícero zdravotních srand, ploténky už sem rozebírala aj s neurochirurgem a 2× ročně mám RHB ( pouze rok 2020 ne z důvodu těhotenství ). Během prvního těhotenství ani problémy nebyly, porodní bolesti byly jenom do břicha, porod ukončen akutním SC. Teď během druhého těhotenství sem několikrát lezla po čtyřech, byla sem aj ve špitále prosit o opichy do zadele 😂 Jinak porod byl rovnou naplánovaný SC, teďka se záda zase ozývají. Ale to bude únavou materiálu a váhou synka. Přece jen už mi není 25 let 🤭

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:13

Ja mám taky velké potíže s páteří. S rostoucím břichem je to horší a horší a modlím se, aby mi ty poslední 3 mesice utekly co nejrychleji. Ted jsem 28tt a uz tak 3 tydny fakt blbý. Doporucuji cvičit, pokud ti to pomáhá. Jinak jak se rozvolňují vazy, tak se mi skřípe i bederka, ale proti krcní a motani hlavy je to pohodicka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:16

No takze se mam na co tesit. Pomohly vam aspon kapanek nejake podpurne pasy nebo neco podobneho?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:28

@Anonymní píše:
Ja mám taky velké potíže s páteří. S rostoucím břichem je to horší a horší a modlím se, aby mi ty poslední 3 mesice utekly co nejrychleji. Ted jsem 28tt a uz tak 3 tydny fakt blbý. Doporucuji cvičit, pokud ti to pomáhá. Jinak jak se rozvolňují vazy, tak se mi skřípe i bederka, ale proti krcní a motani hlavy je to pohodicka.

No pohodicka nevim, na bolest mi pichali opiaty, kdyz to fakt projelo nejednou se stalo ze jsem se pocurala ani o tom nevedela. Chvili jsem necitila jsem nohu kterou jsem o berlich tahala za sebou atp. Cvicim porad, hlida me neurolog, pravidelne rhb, ale tam se mi uz smeji ze me drzi po kupe jen kuze :lol: nojo-genetika a vrcholovy sport delaji svoje
A to jsem teprve zvedava co bude u porodu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:31

@shadowbabe jeste prosim ten druhy porod cs byl z duvodu prave problemu se zadama? To se bere jako indikace pro cs? Pokud to jen trochu pujde chtela bych rodit normalne

• Citovat
  • Nahlásit
9034
3.2.21 06:53

Třetí dítě jsem čekala s vyhrezlou plotýnkou a nebolely mě záda skoro vůbec. Prostě si to nějak sedlo a v pohodě. U porodu jsme akorát řešili jinou pokoji než v pololeze, ale nakonec to tak dopadlo, malý musel rychle ven, ale dobrý mě nebolelo, ani po něm. Ale… 6tydnh po porodu, jak jsem hodně nosila v šátku a shon kolem dětí mi záda úplně odrovnalo a ve finále jsem skončila na operaci. Hodně mi pomohli na europainclinic. Úžasní lidé, přístup a operace pomohla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.21 07:27

Od 5.měsíce tehu jsem musela chodit na obstřiky, taky mám vyhřezlé 2 ploténky, bolest neskutečná :? a taky mám 2× ročně rehabilitace. Jako upřímně, než jsem otěhotněla, tak jsem o zádech skoro nevěděla, ale těhotenství a následná péče o prcka, kdy ho 20× za noc vyndaváš z postýlky a koupání a přebalivání se prostě na nemocných zádech podepíše :think: Přeju ti hodně sil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 09:12

Tak vidim ze behem tehu je to loterie, protoze to jste mela kazda jinak, ale ta prava sranda zacne az s prckem doma. Kvuli kojeni vsechny tisici leky vyrazeny nebo jste prisli na neco, co by miminku nevadilo?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 09:17

@MáškaMarie33 byl mozny epidural nebo uz takhle rozvrtanou pater nechteli drazdit?

• Citovat
  • Nahlásit
3.2.21 09:31

Jenom k tomu epidurálu, pokud máš problematickou bederní oblast, tak ho fakt nechtěj. Potřebuješ se na to hodně ohnout (udělat kočičku), což s břichem a při kontrakcích je fakt výkon i se zdravými zády. Já jsem se „prý“ neohnula dost, takže se jim vrátila krev do stříkačky, takže jsem epidurál nedostala a v šestinedělí byla pak ta oblast děsně bolestivá, o zcela černé podlitině větší než pěst v oblasti vpichu ani nemluvím. Občas jsem ten pás nosila, když jsem věděla, že budu někde chodit víc než 2 km a docela to pomáhalo. Podle mně dost záleží kolik přibereš, na tom jak moc budeš ty záda v těhotenství cítit. Já jsem přibrala málo, takže to bylo v pohodě do nějakého 8 měsíce a i pak to šlo bez nějakých obstřiků atd, ale slast to moc nebyla. Ale v kříži mně samozřejmě u porodu bolelo pekelně. A masakr po porodu, doporučuju laktační poradkyni, abys hlavně u kojení nebyla v tenzi (ze začátku to bolí), zvedání atd. se dá vychytat, když na to dáváš pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.21 09:48
@Anonymní píše:
@MáškaMarie33 byl mozny epidural nebo uz takhle rozvrtanou pater nechteli drazdit?

Epidurál jsem neměla, ale měla jsem smůlu na porodnici, ale to je OT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
3.2.21 10:15
@Anonymní píše:
@shadowbabe jeste prosim ten druhy porod cs byl z duvodu prave problemu se zadama? To se bere jako indikace pro cs? Pokud to jen trochu pujde chtela bych rodit normalne

Nene, důvody byly jiné :) Problém se zády měl pouze vliv na to, zda bude narkóza plná, nebo jen napíchnou spinál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
3.2.21 10:18

Jinak léky neberu na záda, to co sem mívala, bych nemohla teď při kojení. Mažu se vždy tam, kde to zrovna bolí. Někdy celá páteř :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat