Těhu cukrovka a neustálá nevolnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dashik1
Povídálka 27 příspěvků 26.01.17 11:27
Těhu cukrovka a neustálá nevolnost

Ahoj holky, jsem 30+0 tt. Pan doktor při úterní návštěvě mi řekl, že Glukozu nalačno jsem měla přesně 5,1..tolerance do 5,09 :roll: Nechápu, že pokračovali v testu a neposlali mě další den na lačno znova. Ale co..další vstřebávání cukru mám krásný..po hodině 6,3,(tolerance 10) po dvou 5,7 (tolerance 8,5).
Pan doktor mě musel poslat do dia poradny. S dietou bych neměla nikdy problém, před těhu jsem hodně sportovala několik let, jedla zdravě. Jenže od začátku těhu pořád zvracím a je mi neustále blbě. Pan doktor to nijak neřeší, protože i tak přibírám.
Ale paní z dia poradny do telefonu mi řekla, že mám už vynechat všechny jednoduché cukry…ale to je zrovna to jediné co mi v těhu zabíralo na nevolnosti..roz­puštěná čokoška a byl chvilku klid a nebo zmrzlá štava(polareti) a už od 6 tého měsíce aspoň odpoledne mi bylo dobře. Ted jak jsem si druhý den cukřík nedala..mám šílené nevolnosti a zase po celý den se zimnicema. Myslíte, že mi předepíše i dodržování počtu sacharidů (jako přílohy)? Když to ráno vyzvracím, tak už mi dieta nebude sedět. Nejradši bych nejedla nic, od začátku těhu jídlo nesnáším. Ale chci pro malou to nejlepší a cukrem ji neškodit, ale když mi není celý den dobře, tak to asi vnímá ne? Nevíte co s těmi nevolnostmi už nevím co se sebou :poblion: :nevim: Musela jsem si postěžovat..můj to musí poslouchat už tak dlouho…tak se nezlobte kdyby to někoho urazilo, že řeším hlouposti :andel: :andel: :andel:..Jo a co jsem se chtěla zeptat, když jsem řekla doktorovi, víte, já díky cukru žiju, dělá mi dobře na žaludek, tak mi odpověděl..cukrovku nemáte jezte, co vám dělá dobře, to jsou jen postupy, že vás tam musím poslat. Ale já si nejsem jistá..z nějakýho důvodu ty hranice takhle mají. Nechtěla bych si zas vykrmit obřici :D A hlavně aby neměla malá nějaké problémy :?

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 26.01.17 11:50

Výsledky máš úplně luxusní, osobně, pokud by mi bylo jak tobě, bych se na nějakou dietu vybodla. Zkus si zajít na cukr ještě jednou, třeba přes obvodní, ono to kolísá…

dashik1
Povídálka 27 příspěvků 26.01.17 11:55

Děkuji za uklidnění ;).. určitě na lačno ještě zajdu at vím o co jde :?

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 26.01.17 12:17

Ja te n3chci strasit. V mem pripade to bylo taky tak. Mela jsem hranicni hodnotu. Postupem casu se cukrovka (a to jsem cukrovkarskou dietu dodrzovala velice prisne) zhorsovala. A to az tak, ze jsem skoncila na inzulinu 6× za den. Zajdi si do poradky. Tam ti nastavi jidelak dle tvych potreb. Hodne stesti

dashik1
Povídálka 27 příspěvků 26.01.17 12:27

Jasný no, taky si právě říkám, že by se to mohlo zhoršit..No jsem zvědavá..jdu v úterý do poradny..Ale do té doby bez cukru opravdu zkusím vydržet..i když je to nesnesitelné.. :,( To těhotenství už asi jen odležím do porodu 8o Před testem jsem zvracela žaludeční štávy,..nevím zda to mohlo ovlivnit. Pak jak jsem vypila jak každý říká tu srajdu, tak ta mi udělala uplně dobře a bylo mi fajn už celý den, nechápu :D

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 26.01.17 15:40

@dashik1 ja bxla taky poblion. A prave to blinkani mi hodne nabouravalo hladinu cukru. Jeden den mi bylo obzvladte blbe, neco jsem z donuceni snedla, vyblila to a pak jsem usla. Posleze jsem se probudila, chtela vstat a regulerne jsem upadla, cela jsem se klepala, studeny pot, mzitkky…nastesti chlap zareagoval rychle, zmerili jsme cukr a okamzite mi narval do pusy med. Hned bylo po problemu. A pak jsem volala do poradny a dle mudr se jednalo o hypoglykemicky sok (nebo tak nejak) a mam si na to davat pozor. Nebezpecny pro mimco i me. Takze fakt davej pozor. Neni to legrace

dashik1
Povídálka 27 příspěvků 01.02.17 08:37

Ahoj holky…Tak jsem byla v te dia. Hned sestřička mě bere..ráno bez jídla jsem se jen nadavovala. Sestřička mě při odběru učí jak si píchnout tu krev. Já bolestýnek zatlačuji slzy, že si to píchat sama nezvládnu :D (jsem zvědavá na porod :D ) Spíš mi jde o krev, měla jsem ted nedávno zlomené zápěstí..a doktoři se přetahovali o mou ruku, když mi ji narovnávali…To mě vůbec nevadilo :D Ale jak vidím krev… 8o :mrgreen: Pak mě přijala doktorka a hledí na výsledky, říká..proč mi to sem posílají? Já tam musím zavolat..Pak mě pošlou do města at příjdu za 2,5 hodiny nasnídaná nebo i nasvačená..ne­řekli žádný odstup jak mam jíst. Říkám co si mám dat, aby jste poznali, že je to špatné…Prý dejte si co jste zvykla :D SUPER dostala jsem chut na buchtu (v reklamě na kaufland, už delší dobu jsem měla na ni chut :D ) Jenže nevydržela šla ven, tak jsem snědla ještě potom celozrnný koláč, pak po hodině jablko s pul suché housky a čokoládu :pankac: Ještě před vstupem k doktorce jsem si dala pár brusinek v čokoládě..už jsem cítila, že mám asi hlad :mrgreen: Píchne mě…A říkají..Ráno na lačno 4,2…ted 8,2..ptali se mě co jsem jedla…a prý na to co jste jedla super. Nemám na zdravé lidi čas!! :mrgreen: :lol: Dostala jsem papírky na moč..a za tyden to zopakujeme..a říkala, že to asi s nejvyšší pravděpodobností vyškrtne z prukazky :dance: Takže se mi fakt ulevilo..a díky za info s tou hypoglykemií..jak jsem cukr vynechávala..tak jsem to ráno jedno asi měla..a hnedka se mi po cukru ulevilo :palec: Takže pak jsem jedla jak mi chutná…a před testem večer v 10 večer jsem měla kus čokolády, polévku, a řepu :nevim: Jediné co mi fakt vadilo, že jsem byla v čekárně s uchrblanými důchodci..zbytečně se člověk dostane mezi takové lidi :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >