Těhotenská cukrovka, když zabere dieta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anetan007
Kecalka 156 příspěvků 12.01.17 13:16
Tehu cukrovka, kdyz zabere dieta

Prosim pekne:
Kdyz vam na tehotenskou cukrovku ZABERE dieta, bývá i tak dite moc velké?
Je potřeba nějak zmenit porod kvuli dobre lecene cukrovce?

Reakce:

pidihajzlice85
Kecalka 112 příspěvků 12.01.17 13:20

@anetan007
Když ti zabere, není co řešit. K ditěti se začne dostávat cukru kolik má, tudíž poroste tak jak má a porod by měl být v pořádku. Kolik máš glikemku?

pidihajzlice85
Kecalka 112 příspěvků 12.01.17 13:20

@anetan007
Když ti zabere, není co řešit. K ditěti se začne dostávat cukru kolik má, tudíž poroste tak jak má a porod by měl být v pořádku. Kolik máš glikemku?

ugluk
Hvězda diskuse 43015 příspěvků 12.01.17 13:25

Pokud je cukrovka dietou plně kompenzovaná, hodnoty glykémie jsou srovnatelné s hodnotou zdravého člověka, takže sama o sobě by neměla mít žádný negativní vliv. Ale dítě může být větší/menší z milionu jiných důvodů mimo cukrovku. Já ji měla dietou tak vyřešenou, že mě v pohodě nechali přenášet, ale i tak mělo dítko čtyři kila, nejspíš by mělo i tak, máme v rodině velké děti. Porod byl zcela pohodový, od příjezdu do porodnice byla malá do dvou hodin na světě beza jakékoliv komplikace.

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 3672 příspěvků 12.01.17 13:28

No, hele, řeknu Ti to takto. Měla jsem cukrovku i dietu, kterou jsem si hlídala a dcerka se narodila 2,2 kg:-). V posledním měsící těhotenství nerostla už vůbec, takže jsem ša na vyvolání 14 dní před termínem.

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 6 inzerátů 12.01.17 13:32

Ne. Pokud je cukrovka kompenzovana, dite kvuli ni neni veliké. A do termínu porodu se nezasahuje.

Russet
Extra třída :D 11571 příspěvků 12.01.17 13:38

@anetan007
Měla jsem těhotenskou cukrovku a mimino 3571g. Ultrazvukem byl odhad podobný. Vyvolávali mi porod v termínu, při cukrovce by se nemělo přenášet.

Maddi-Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 13:47

Měla jsem cukrovku dobře kompenzovanou dietou, přesto mě doktorka poslala na vyvolání 8 dní před termínem, prý proto, že dítě bude hrozně veliké…no malá měla necelýcn 3,5 kg, už se jí příště na to vyprdnu a dítě si donosím minimálně do termínu…

Moise
Hvězda diskuse 36403 příspěvků 12.01.17 14:02
@anetan007 píše:
Prosim pekne:
Kdyz vam na tehotenskou cukrovku ZABERE dieta, bývá i tak dite moc velké?
Je potřeba nějak zmenit porod kvuli dobre lecene cukrovce?

2× léčená kompenzovaná těhotenská cukrovka, dvakrát dítě s průměrnou váhou, ani velké ani malé :)

Tarinka
Echt Kelišová 8210 příspěvků 12.01.17 14:03

Taky jsem měla curkovku jen s dietou, teda párkrát mi to skočilo hodně vysoko, ale jinak jsem se držela. Měla jsem dva termíny 3.9. a 7.9.(podle utz), malá se narodila 4.9. sama od sebe po Hamiltonovi, ale už mi plánovali vyvolávačku na 8.9., při těhu cukrovce by se asi nemělo přenášet, hrozí něco s placentou. Jinak malá měla 3020g, žádnej obr valibuk. A to má ještě starší ségru, to jsem cukrovku neměla, ta vážila 3090g…takže myslím spíš genetika :nevim:

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11661 příspěvků 12.01.17 15:47

Dieta by mela zabrat okamzite. Nekomu ale chvilku trva, nez odladi davky jidla a vychyta, co vadi. Mela jsem cukrovku u obou deti dobre kompenzovanou (kdyz pominu ulety v jidelnicku), deti se narodily bez zasahu cca 14 dni pred terminem s vahou 3,5 kg v prumeru. U cukrovky by nemeli nechavat prenaset.

anetan007
Kecalka 156 příspěvků 12.01.17 18:32

Moc vam vsem dekuji za informace a útěchu.
Zitra mam jit do první poradny, tak se budu jeste prát i tam - ziji v UK, tak nevim, v čem se to liší.
Musi se tedy delat pravidelne ultrazvuk kvuli váze?
Jak časté je, ze ma miminko vývojovou vadu? :(

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11661 příspěvků 12.01.17 19:06

@anetan007 koukám, že jsi studovala na netu. Taky jsem v prvním těhotenství udělala tuhle hloupost. Prosím tě, pročti si web tehotenskacukrov­ka.cz a najdi si i tady diskusi k těhotenské cukrovce. Je tam spousta rad a praktických zkušeností.
Já chodila přímo do poradny v Podolí, kde se specializují na těhotenskou cukrovku. Paní doktorky jsem se vyděšeně ptala i na ty vývojové vady a byla jsem uklidněna. Vývojové vady jsou s větší pravděpodobností u žen, které mají cukrovku ještě před otěhotněním. Také u dlouhodobě nekompenzované cukrovky, kdy hodnoty hodně kolísají. Pokud jsi pod dohledem a máš hladiny cukru pod kontrolou, tak je riziko poškození minimální. U obou těhotenství jsem chodila na ultrazvuk a do poradny s cukrovkou každý měsíc.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >