Těhu cukrovka s malým prckem

31
15.5.17 21:52

Těhu cukrovka s malým prckem

Ahoj holky, prosím vás, absolvovala jste některá vyšetření těhu cukrovky s mlaým prcekm? Dcera nemá ještě ani dva roky a teď jsem se dočetla, že během vyšetření mám prý být v klidu. Že i „klidná chůze“ může zkreslit výsledek, aby byl falešně negativní. Naprosto nemám hlídání a představa, že budu „poklidně sedět“, když tam budu mít dcerku mi přijde jak z nějakého hodně fantastického filmu… Byly jste tak některá? Říkali vám na to v nemocnici něco? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13209
15.5.17 21:59

@gwen15 víš, pokud tam půldeš s takto malým dítětem, tak to pomalu ani nemá smysl. Aby byly testy spolehlivé, tak je fakt potřeba ty dvě hodiny sedět, nejíst a maximálně si můžeš dát pár loků vody. Někomu se může udělat i trochu špatně od žaludku. Na tvém místě bych si zkusila sehnat nějaké hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
15.5.17 22:02

Achjo… Jsem hrozně naštvaná, že mi to nikdo neřekl! V ordinaci jsem s malým dítětem, ještě tam baví sestřičku i doktorku, jak je „úžasně roztomilá“, odešlou mě na cukrovku a vůbec mě neupozorní, abych si sehnala hlídání. Teď jsem se to dočetla na netu, když jsem zjišťovala, jestli můžu pít aspoň vodu… :zed: Samozřejmě už jsem ve 28 tt na konci, takže test už ideálně měl být hotový… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
15.5.17 22:03

@gwen15 ahoj, prosím tě, já jezdila z prckem i na kontroly na gyndu a později do porodnice. Ale je fakt, že na oGtt byl prcek v miniskolce. A to jsem ho tam ráno nalačno musela odvézt autem, vyslechnout si řev… na odběry jsem běžela :). A vše bylo v pořádku. Takže bych se zbytečně nestresovala :roll: Pro mě byl největší stres být nalačno :D A ještě se třeba domluv s kamarádkami- třeba by některá chvíli pohlidala nebo tě i doprovodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49135
15.5.17 22:04

No, je to tak, pohyb proste pomaha cukr spalovat rychleji. Takze pokud mas dite, u ktereho predpokladas, ze je potreba ho obcas honit po cekarne, neni to zrovna ideal. Pokud ti ty dve hodiny vydrzi v klidu sedet na kline a nechat si cist pohadky, tak by to nicemu vadit nemelo :) Taky jsou tam tri odbery krve, takze otazka, jak to ditko da, to me jsem s sebou na sve odbery zasadne nebrala. Jestli na to neco reknou, to zalezi, nekde je jim vsecko ukradene a v klidku te poslou na ty dve hodiny na nakupy. Taky je moznost, ze ti potom nebude zrovna nejlip a budes rada, ze budes rada, natoz abyses musela jeste starat o dite. Ale asi nejvic bych se bala toho zkresleni testu, kdyz uz to absolvujes, mne samotne opravdu po pohybu test vysel falesne negativni a pak jsem z toho mela velke problemy. Takze bych vrele doporucila odsunout si to na termin, kdy to hlidani mit budes, ono staci mit doprovod - manzela, babicku, kamaradku, jedna se o dve hodiny hodne rano, takze spis pozdni prichod do prace nez puldenni absenci. A ten test se idealne absolvuje v mesici mezi 24./28.tt, takze tam neni striktne dane jedno datum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
15.5.17 22:04

A u prvního těhu jsem to nevěděla vůbec, nikdo neřekl nic ani mě ani druhé těhulce, co jsme to absolvovaly spolu, takže jsme se celé dvě hodiny procházely po parku!! Vůbec nás nenapadlo, že je to problém.. Když tohle člověku neřeknou, jak se to máme dozvědět? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49135
15.5.17 22:05

Do toho 28.tt se to ma absolvovat proto, ze do te doby kdyz uz cukrovka je, tak se projevi, a samozrejme cim drive se zjisti, tim lepe. Ale rozhodne to neznamena, ze ve 29.tt by to nemelo smysl. Takze myslim, ze mnohem lepsi ve 29.tt a zcela v klidu, nez ve 28.tt a bez hlidani ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49135
15.5.17 22:08

Protoze jsou to ignoranti, co na to rict. Me presne takhle po vypiti glukozy poslali na procchazku, ze jsou to jen reci a pohyb nema vliv, test vysel sice vyssi, ale jeste v norme, takze to dal neresili. Az o mesic pozdeji v diaporadne si rvali vlasy, ze uz jsem tu cukrovku mela pred mesicem pri testu, ale kvuli debilnimu pristupu mi ji proste nezjistili. A presne tak, pokud to tehotne nerekne doktor, kteremu by mela verit, tak pokud zrovna nelezi na emiminu, nema sanci to zjistit :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1798
15.5.17 22:09

Dítko jsem brávala na diabetilogii běžně, i na ogtt. Ale je pravda, že to bylo klidné batole, které vydrželo ty dvě hodiny u knížky a odběry krve se mu moc líbily :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
15.5.17 22:17

Já řešila před pár týdny stejný problém a nakonec si prostě moje mamka vzala v práci dovolenou. A ještě že tak - čekárna celou dobu nacpaná k prasknutí důchodcema a nic moc příjemného ( co si budeme povídat - lidé kolem osmdesátky většinou nevoní :oops: ), jedna babi se tam do mě pustila, že předbíhám a přišla jsem až po ní ( odskočila jsem si mezi odběry na záchod) a venku celé dopoledne pršelo, takže bych to s malou nedala. Sama jsem počítala každou minutu.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
31
15.5.17 22:24

Uff, děkuju moc, holky. No ráno jim tam zavolám, že to potřebuju přehodit na jindy. Úplně mi vyhořelo hlídání a teď už ho od 7:00 dalšího dne zkrátka neseženu… :P Je to fakt hrozné, že něco tak důležitého kolikrát maminkám vůbec neřeknou! Představa, že bych to šílené vyšetření absolvovala s falešně negativním výsledkem, je teda hrozná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2390
15.5.17 23:56

Ja tedy byla se synem, absolvoval se mnou vlastne vsechny prohlidky v tehotenstvi, hlidani nemam zadne. v dobe cukrovk. testu mu bylo stejne jak tve dceri, asi rok a trictvrte. probehlo to ok, mela jsem s sebou hracky, knizky, pastelky, hazela jsem mu micek… a vyhoda byla, ze jsme meli moznost sedet ve vnitrobloku, na takovem pididvorecku, kde jsme nikoho nerusili. ale proste zalezi na diteti, jestli vis, ze je to neposedny dablik, bylo by to dost stresujici :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1895
16.5.17 06:13

Tak ono zas záleží jak kde a co… Já jsem šla na cukr, malého (teď 2r.) jsem nechala doma s mužem (musel si prostě vzít volno, jinak to nešlo) a v záloze jsem měla kamarádku, která si kvůli mě taky vzala volno chudák ;) Ale mě to bylo jasné už od počůraného testu, že jestli se dostanu až k „OCGT“ tak toto budu muset řešit.. Navíc, u nás se mě sestra vždy ptá, kdy mohu přijít i na blbou kontrolu, že kdy mám hlídání.. Teď když chodím na ozvy, by tam nevydržel malý ani tu půlhodinku… Když jsem byla na tom testu cukrovky, ptala jsem se sestřičky, zda se mohu napít jen trochu čisté vody a bylo mi to zakázáno… Je třeba se ptát ptát a ptát.. Oni taky nemusí vědět komu co už řekli..

A ohledně té čekárny jsem chtěla napsat něco podobného jak už tady zaznělo.. Čekárna plná důchodců (nevrlých důchodců) skoro nebylo kde si sednout a ještě to i vypadalo, že je snad obtěžujeme, protože „předbíháme- těhule mají přednost (přijdeš, zaklepeš, řekneš že jdeš na těhu test a jdeš hned..) “

Takže být tebou si hlídání určitě zařídím, nebo doprovod co bude moc běhat 3 hodiny za tvým dítětem… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama