Těhu rady od zkušených

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Relad
Kecalka 106 příspěvků 27.03.18 13:24
Těhu rady od zkušených...

Dobré odpoledne ženy, potřebuji rady od zkušených a zasloužilých matek. Moje máma si nic nepamatuje, tchýně je na tom ještě hůř, tak si jdu pro rady sem.
Ve zkratce…jsem poprvé těhotná, dnes 33+1. Těhotenství relativně normální, tedy nějaké problémy s minerály (vyřešeno), krvácení ve 20tt (příčina nenalezena, ale v pořádku)…
1. Porod do vody, zkušenosti…
2. Kdy začít pít maliník?
3. Silné bolesti pánevního dna od 22tt, v Anglii na fyzioterapii mi řekli, že to musím vydržet, žádná pomoc…je nějaký cvik, typ…?
4. Kdy je možné porodit zcela zdravé a donošené dítě, někde uvádí 37tt někde 38tt…
5. Bolesti bradavek, jak na ně?
6. A taky jste v těch posledních týdnech měly hlad? Pořád? :D
Děkuji za rady…budu si vážit každé jediné :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 27.03.18 13:43

1. zkušenost nemám, ale osobně mi ta představa není úplně přijemná.
2. Maliník jsem nepila, porody jsem měla rychlé a spontánní.
3. Je pravda, že na bolesti asi nic moc není, prostě to tělo pracuje, natahují se vazy, všechno se připravuje na porod.
4. Za donošené dítě se považuje dítě narozené 2 týdny před termínem, ale může to být také individuální. Znám miminko narozené měsíc před termínem a bylo naprosto v pohodě, akorát menší.
5. Na bradavky pořídit při kojení kvalitní mast, já mám dobrou zkušenost s Purelanem a naučit se miminko správně přikládat.
6. Hlad jsem neměla, pač jsem měla šílenou žáhu a ke konci už jsem nemohla sníst snad nic, jinak jsem umírala pálením žáhy.
:mavam:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32299 příspěvků 10 inzerátů 27.03.18 13:56

Ahoj, tak za mě:
1. Nevím, osobně bych do toho nešla, rodila jsem dítě, které po narození používá k dýchání plíce, ne rybu ani obojživelníka. :nevim:
2. Kdy chceš. Není to nutnost.
3. Předklonit se, záda do pravého úhlu se zemí, opřít ruce třeba o opěradlo židle nebo o stůl, rozkročit nohy, uvolnit pánev a prodýchávat.
4. od ukončeného 34 tt by narozené dítě nemělo mít zdravotní problémy způsobené předčasným porodem.
5. Mně pomohla genciana a pevaryl, někdo doporučuje bepanthen, mast s ovčím tukem a kojit přes kloboučky
6. ani ne, spíš mě pálila žáha

Helileli
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 27.03.18 13:58

1. nemám, při posledním porodu nešlo ven jenom dítě a představa, že jsem v tu chvíli ve vode :zed:
2. Maliník jsem pila od cca 36.tt, nejdřív hrnek, pak dva a před porodem už celou konvici :mrgreen: Před porodem jsem střídala se zazvorovym čajem.
3. Bolesti můžou značit rozestup symfyzi, mělo by se to změřit, pokud jsou bolesti veliké, hrozí tam teoreticky roztržení stydké spony. Kdysi jsem tu četla, že někdo bral vigantol (vitamin D) a pomohlo to.
4. Od 38+0 donošene. 36+0-37+6 je takové přechodné období, kdy dítě může mít nad 2,5kg a v pohodě dýchat a držet teplotu a nebo taky ne, může být malé, může potřebovat třeba vyhřívané lůžko, může mít silnou žloutenku, mít slabší sací reflex. Nikdo neví, jak přesně to bude, dokud není mimco venku.
5. Na bolesti bradavek budeš s láskou vzpomínat, až tě bude okusovat mimino :P
6. U mě se to vždy vyřešilo pálením žáhy, pálila tak, že jsem si chuť na větší porci či sladké odpustila, protože by následovalo peklo :roll: Jestli nemáš problémy, tak si dej dokud můžeš, spousta mámin se po porodu živí starými rohlíky a vodou, když má mimco citlivé bříško.

Icestar
Závislačka 4062 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 14:19

@Relad 1) Chtěla jsem, ta možnost nebyla. U prvního mi píchli oblbovák do žíly, takže by to bývalo nešlo. Dceru jsem porodila skoro ve sprše :mrgreen: Strávila jsem tam přes půl hodiny a už jsem cítila, jak sestupuje - na lehátko jsem hupsla tak deset patnáct minut před narozením

1. Klidně celý třetí trimestr, nejdůležitější je to od 36tt
  2. Neporadím, neznala jsem…
  3. Kluk se narodil 35+6 (2550g / 46cm) a v záznamech má „lehce nezralý“. Byl plně životaschopný bez potřeby přístrojů, kojen od prvního dne. Takže až na to, že vypadal jak opička bez toho potřebného tuku, co se nabírá v 9. měsíci, byl v podstatě donošený. Ale hraničně, no.
  4. Seznamovat se, zvykat si. První týdny, až bude dítě sát mléko, dostanou zabrat. Možno mazat olejíčky, k dostání v drogerii.
  5. Ano, to je normální :) S holkou v 1.trimestru 7 kilo dole, po porodu mi zůstalo tolik, co jsem vážila před porodem kluka :zed: :mrgreen:

Relad
Kecalka 106 příspěvků 27.03.18 14:20

@Tiger-lily V tomhle Ti budu trochu oponovat. Sice si rodila dítě, které není ryba, ale voda pro něj byla v bříšku přirozeným prostředím, takže porod do vody je pro něj daleko přirozenější než porod „na souši“… :-)

Janli
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 27.03.18 14:31
@Relad píše:
@Tiger-lily V tomhle Ti budu trochu oponovat. Sice si rodila dítě, které není ryba, ale voda pro něj byla v bříšku přirozeným prostředím, takže porod do vody je pro něj daleko přirozenější než porod „na souši“… :-)

Jen tak mimochodem, který suchozemský savec rodí mláďata do vody? Miliony let žádný! Tak co je na tom přirozeného? Je to jen moderní. Dítě v té vodě žít nebude, stejně se musí během chvilky nadechnout. A představa, že mám porodní cesty plné vody, která už dávno není sterilní…

Relad
Kecalka 106 příspěvků 27.03.18 14:37

@Janli A viděla si nějakého suchozemského savce, nebo dokonce aby naši předci (klidně ještě babičky či prababičky) rodily do kopce? V leže na porodním lůžku Ti to přirozené přijde? Kdy rodíš dítě do kopce, nemůže se ti vytočit kostrč, která tak brání průchodu? Každej savec i člověk dřív rodil v podřepu. A co se týče té vody…mám na to jiný názor, takže je zbytečné se o něm dohadovat. Já jsem tu spíš očekávala rekci někoho, kdo porod do vody zažil…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32299 příspěvků 10 inzerátů 27.03.18 21:48

@Relad Porodem je plodová voda z velké části vytlačena z plic a dítě je připraveno na pobyt na vzduchu, ne ve vodě. A o rození v podřepu - rodila jsem několikrát, bylo mi dáno na výběr, abych zkusila různé polohy, které mi budou vyhovovat a světe div se, na zádech s rozčapenýma nohama se mi tlačilo nejlíp!

Janli
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 27.03.18 22:01
@Relad píše:
@Janli A viděla si nějakého suchozemského savce, nebo dokonce aby naši předci (klidně ještě babičky či prababičky) rodily do kopce? V leže na porodním lůžku Ti to přirozené přijde? Kdy rodíš dítě do kopce, nemůže se ti vytočit kostrč, která tak brání průchodu? Každej savec i člověk dřív rodil v podřepu. A co se týče té vody…mám na to jiný názor, takže je zbytečné se o něm dohadovat. Já jsem tu spíš očekávala rekci někoho, kdo porod do vody zažil…

Viděla jsem rodit kočku, fenu, králíka, myš, potkana, svini a světe div se, nerodili do vody, rodili vleže a bylo jim šumák jestli do kopce nebo naopak. Já jsem rodila 3×, z toho 2× jsem mohla rodit klidně pověšená jako netopýr a stejně mi poloha na zádech vyhovovala nejvíc :nevim:

x.dady
Povídálka 38 příspěvků 27.03.18 22:05

@Relad Hezký večer, nechce se mi už moc vypisovat… jen k tomu porodu do vody.. První dítě jsem rodila na lůžku, klasika…stehy vnitřní i vnější, asi 12 stehů, žádná hrůza. Při druhém porodu, který byl 11. den po termínu vyvolávaný, jsem si chtěla ulevit ve vaně.. cítila jsem se tam tak fajn, že jsem odmítala vylézt. Nestihli jsme ani klystýr, ale žádná nehoda se nestala. Krvavá lázeň se také nekonala, nenastrihava se, jen se hlavička nesmí dostat nad hladinu, dokud není miminko celé venku.. Šlo to hezky, jen 4 stehy a malý měl 3900 g. Rodit na lehátku, zranění by bylo rozsáhlejší. Ráda na to vzpomínám, byl to krásný zážitek.. jen nevím, jak se k tomu staví u prvorodiček..

dedrichov
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 27.03.18 22:06

Jen krátká připomínka: ve spoustě porodnic lze zvolit polohu, není to nutné na křesle

Relad
Kecalka 106 příspěvků 27.03.18 22:38
@x.dady píše:
@Relad Hezký večer, nechce se mi už moc vypisovat… jen k tomu porodu do vody.. První dítě jsem rodila na lůžku, klasika…stehy vnitřní i vnější, asi 12 stehů, žádná hrůza. Při druhém porodu, který byl 11. den po termínu vyvolávaný, jsem si chtěla ulevit ve vaně.. cítila jsem se tam tak fajn, že jsem odmítala vylézt. Nestihli jsme ani klystýr, ale žádná nehoda se nestala. Krvavá lázeň se také nekonala, nenastrihava se, jen se hlavička nesmí dostat nad hladinu, dokud není miminko celé venku.. Šlo to hezky, jen 4 stehy a malý měl 3900 g. Rodit na lehátku, zranění by bylo rozsáhlejší. Ráda na to vzpomínám, byl to krásný zážitek.. jen nevím, jak se k tomu staví u prvorodiček..

Děkuji za zkušenost. V Anglii může prvorodicka rodit, jak chce pokud je dítě obráceno a nejsou komplikace :) a jsem za tu možnost dost ráda :srdce:

Relad
Kecalka 106 příspěvků 27.03.18 22:40

@Janli Ano v leže…nikoliv na zádech :D ale to je zbytečné slovickareni… :jazyk:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32299 příspěvků 10 inzerátů 28.03.18 07:37
@Relad píše:
@Janli Ano v leže…nikoliv na zádech :D ale to je zbytečné slovickareni… :jazyk:

Je zajímavé, že prvorodička ví nejlépe, které polohy jsou nejlepší. Přitom vícerodičky, jak vidíš v této diskuzi, vyzkoušely více poloh a jsou s porodem na zádech spokojené. Třeba já jsem zkoušela tlačit v kleče a opravdu mi to nešlo. ;) A porodila jsem tři docela velké děti, na zádech, bez vody a bez jediného stehu :nevim:.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak dostat Frolíka do polepšovny? Kobzanová si stěžuje, že je na všechno sama

První mráčky v ráji? Diana Kobzanová sice žije díky Michaelu Frolíkovi život... číst dále >

Nejpevnější zadek světa: Sexy Ukrajinka je známá jako žena s železným pozadím

Dře jak kůň a drží extrémní diety, aby byla na „prknech“ ta nejlepší a... číst dále >

Články z Ona Dnes

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama