Těhu test na cukrovku - neriziková žena

Anonymní
10.7.20 08:51

Tehu test na cukrovku - nerizikova zena

Chci si spis udelat pruzkum a asi se presvedcit, ze tam jit nemam. Zjistili vam tehotenskou cukrovku, i kdyz nejste starsi, obezni, nerodily jste predtim velke dite atd.? Proste nepatrite do rizikove skupiny? Ja nejsem typ, co odmita vysetreni, ale po zkusenosti v prvnim tehu se mi na druhy ogtt fakt nechce - malem jsem tam omdlela, fakt mi nebylo dobre.. musela bych resit delsi hlidani, cili nekdo by si musel vzit dovolenou, jsem hubena i v tehu, 31 let. V minulem tehotenstvi jsem cukrovku nemela. Akorat teda tatka je diabetik cca od 60 let, jestli toto pocitat do rizik.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

852
10.7.20 08:56

Me kamaradce zjistili, ona sama stihla s dobrou zivotospravou, v tehotenstvi hodne pribirala a dite bylo podle ultrazvuku nadstandardne velke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056
10.7.20 08:58

Také mám známou, která je štíhlá a těhu cukrovku jí zjistili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3707
10.7.20 08:59

Ja znam prave jen holky, co vubec nemely zadny potencial tu cukrovku mit a pritom mely. I z nasi skupiny to blbe vyslo tem nejmladším a nejstihlejsim holkam… ja bych nemyslela sama na sebe a sla na test. Zvlada to denne x zenskych, zvladnes to taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@kalie ja prave mam jen 3kg navic ve 25tt a dite mam zatim normalne velke.. no proste se mi do toho vubec nechce :) gynekolog rikal ze prave byvaji zachyty cukrovky i u tech, kde se to neceka, ale tento pripad neznam.

• Nahlásit
  • Citovat
9234

Já v prvním těhotenství nic a v druhém jsem cukrovku měla, bylo mi 30, v rodině ji nikdo nemá. Obě děti měly porodní váhu 3kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3305
10.7.20 09:01

Jsem totálně neriziková a cukrovku mám od začátku těhotenství :roll: Jinak jsem hodně hubená, pod 30 let, druhé těhotenství, váha první holky pod 3kg.

Příspěvek upraven 10.07.20 v 09:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2142
10.7.20 09:01

Já měla hraniční hodnoty. Hubená, mladá, první dítě. A kamarádka měla cukrovku, taky hubená, mladá holka a v prvním těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
10.7.20 09:03

Já se také nepočítala do rizikové skupiny, věděla jsem jen o babičce, že má cukrovku. V té době 30 let, štíhlá, cukr příliš nevyhledávaje ( pila jsem vodu, čaj nesladila, cukrovinky téměř neznaje), s dostatkem pohybu… No a měla jsem jí a s inzulínem…
Pokud se ti dělá špatně, je dobré si s sebou vzít upovídaný doprovod, který tě zabaví, prý to pomáhá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26413
10.7.20 09:04

Kolegyně vysoká a štíhlá ji měla. Nebyla ani kdovíjak „stará“. Vyšetření můžeš odmítnout. Se všemi riziky, co po tom mohou následovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 09:11

Deti ten, ktere maji cukrovku, se pry rodi preventivne drive - ja stejne pujdu urcite na cisare o neco drive, protoze uz mam jednoho za sebou. Co by se jeste mohlo stat pri nelecene cukrovce? Mozna staci se nejak neprecpavat sladkym, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
1960
10.7.20 09:16
@Anonymní píše:
Deti ten, ktere maji cukrovku, se pry rodi preventivne drive - ja stejne pujdu urcite na cisare o neco drive, protoze uz mam jednoho za sebou. Co by se jeste mohlo stat pri nelecene cukrovce? Mozna staci se nejak neprecpavat sladkym, ne?

Nestačí se neprecpavat sladkym. Mne nepomohla ani přísná dieta a skončila jsem na inzulinu (mladá, štíhlá, neriziková).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3707
10.7.20 09:21
@Anonymní píše:
Deti ten, ktere maji cukrovku, se pry rodi preventivne drive - ja stejne pujdu urcite na cisare o neco drive, protoze uz mam jednoho za sebou. Co by se jeste mohlo stat pri nelecene cukrovce? Mozna staci se nejak neprecpavat sladkym, ne?

No planovany císař se uz dela skoro v terminu, ja ho mam na 39+0. O sladke nejde, jde o celkovou dietu. Proc tak riskovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3003
10.7.20 09:21

Taky mám kamarádky co měly cukrovku a byly jak proutek. Za mě je to zbytečný hazard. Furt se z toho testu děla kovbojka, podle mě úplně zbytecne. Na kontrolu na gyndu taky chodíš ne? Tak hlídání asi zajistis…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 09:27

Já byla na testu na cukrovku tento týden. Taky jsem to tam odležela, protože mi bývá zle normálně, na tož když tam sedíš nalačno a bez pití. Prostě jsem s tím počítala… Riskovat nechci. U nás ve skupince to vyšlo pozitivně a to docela s vysokými hodnotami holčině 25 let, jeden porod za sebou, téměř nepřibrala, štíhlůnká… Samozřejmě to vyšlo pozitivně i dalším, ale tahle holčina je ukázka toho, že může být sebemíň riziková a stejně ji má. Takže… než ohrožovat malé, tak jsem šla taky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama