Těhulky 38+, horší prvotrimestriální screening

306
24.4.21 18:10

Těhulky 38+, horší prvotrimestriální screening

Ahoj holky, v pátek jsem byla na screeningu v Brně, utz dopadl výborně, testy z krve byly horší, mám vysokou hodnotu free Beta HCG 88 a taky vyšší věk 38, celkově závěr vyšetření je negativní, riziko Downa je 1:554, včera večer mi volali z kliniky, že mám za týden dojít na konzultaci na genetiku. Máte někdo podobnou zkušenost? Mě to teď pořád šrotuje v hlavě, jestli je miminko v pořádku…je to naše třetí dítě. A já jsem uzlíček nervů :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5808
24.4.21 18:22

U 1. Jsem měla 1:1500, ale nízký papp-a a musela jsem na genetiku. U druheho jsem měla už 1:180 pozitivní a taky konzultaci na genetice. Hlavně klid nemusí to nic znamenat. Jinak jsem byla mladší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
24.4.21 18:25

@Charlie18 ahoj, je mi sice „jen“ 33, ale úplně stejný scénář v Brně- 30.3. screening- UTZ ok, ale špatná krev- riziko1:514. Genetika o tyden později- MUDr. Kalina- nabídl Trisomy test ( za cca 11000,–) nebo amniocentezu(odběr plodové vody). Tu my nechtěli( vyšší riziko pro plod, je nereálné abych byla po zákroku v klidu, neb mám doma batole a chodím do práce a navíc se čeká až do 16. Týdne, což bych nevydržela.) Rozhodli jsme se pro Trisomy test- krev vzali hned a včera přišli výsledky (cca do 10 dnů). Čekáme zdravou holčičku. Peněz nelituji. Hodně jsem četla, že někomu se DNA plodu z krve nepodaří extrahovat, ale já měla fraxi kolem 18%, minimum pro vyšetření je 5%. Pokud je screening negativní, tak je odběr plodovky vždy větší riziko pro plod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
24.4.21 18:35

Nedávno jsem byla v podobné situaci. Je mi 37 a riziko na Downa bylo 1:297. Stejně jako Speku jsme si zaplatili vyšetření z krve a peněz nelituji. Šla bych na odběr plodové vody až kdyby to vyšlo pozitivní. Naštěstí výsledek negativní a já si od té doby konečně užívám těhotenství. Ještě není vyhráno, ale ta úleva byla neskutečná. Moc držím pěsti ať vám to taky dobře dopadne. Ten věk dělá hodně. Když jsem byla těhotná přes sedmi lety, nic takového jsem nemusela řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
24.4.21 18:45

Ahoj, mela jsem to podobne, s genetickou jsme se domluvily na podrobnem utz a NIPT testu a vse vyslo dobre. Nemas to riziko tak vysoke, bude to dobre, neboj :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 18:45

Ahoj, u mě věk 33, ale také ultrazvuk ok, velmi špatná krev u free Beta HCG 9,28 MOM. riziko na Downa 1:31. Zvolili jsme nipt test Prenatal Safe (výsledky jsou do 5 dnů). Test byl negativní, máme zdravou roční dceru.(anonym kvůli zdravotnímu infu)

• Citovat
  • Nahlásit
26201
24.4.21 18:49

Ve 39r jsem měla 1:150 na down. Pak jsem šla ještě na testování z krve, vše ok. Dítě se taky zatím zdá v 1,5r ok ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63691
24.4.21 18:55

Věk 38, riziko 1:150, byla jsem na konzultaci, ale amnio odmítla. Malému je půl roku, tváří se zdravě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2881
24.4.21 19:02

Měla jsem syna v 38 letech. Chodila jsem na genetiku na konzultace. Byli jsme domluveni na prvotrimestrální screening + triple test + ultrazvuk ve 20.tt. Vše vyšlo negativní, ale nějak se to dávalo dohromady. Po každém testu jsem byla na konzultaci s genetičkou, kde jsme probrali výsledky. Nakonec chtěla jen podepsat, jestli chci na odběr plodové vody, vzhledem k věku. Já nechtěla, tak jsem podepsala revers a tím to bylo skončeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
24.4.21 19:08

Holky, děkuji všem za pozitivní komentáře, přesně tohle jsem si potřebovala přečíst :srdce: nějaky test určitě uděláme, protože půl roku ve stresu, jestli je mimi ok nebo ne, nezvládnu. Odběr plodové vody to určitě nebude. Poslední dítě jsem měla v 35ti a vše bylo v naprostém pořádku, tak mě to teď hodně vzalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
688
24.4.21 20:58

@Charlie18 já měla také vysoké fb hcg, taky v Prenatalu v Brně, navic drobnou nosní kost. Navrhli tripple test v 16. týdnu jako součást integrovaného screeningu.Tam už to vyšlo v pořádku a máme krásnou zdravou holčičku. Pro jistotu jsem si zaplatila utz navic u pana doktora Vlasina, který je uznávaným odborníkem a rika se o něm, ze pozná z utz všechno. A taky nam řekl, ze dítě je v pořádku a měl pravdu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
24.4.21 22:07

@pecora já teda u Vlašina nebyla, ale tu nosní kost má miminko v pořádku, byla krásně vidět, viděla jsem ji ještě před tím než na ni doktorka upozornila. A ta hodnota fbeta HCG, vůbec nevím, co to pořádně znamená, no tak uvidíme.
Gratuluji ke zdravé holčičce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 13:08

@Charlie18
Také jsem řešila, ultrazvuk zcela v pořádku, ale podle krve mi riziko downa vyšlo dokonce 1:2, věk 36, třetí dítě.
Dostala jsem termín na genetiku, kde se paní doktorka podívala i na testy předchozích děti a říkala, že prostě někdo to tak má, u všech dětí jsem měla vyšší HCG a určitě mě do plodovky nijak netlačila. Už v druhem těhotenství jsem měla výsledek v šedé zone.
Následně jsem šla na kontrolní ultrazvuk k Vlasinovi, který také neviděl žádný problém a sám říkal, že u maminek nad 35 už je to riziko dost zkreslené.
Ale jelikož jsem měla riziko tak velke a chtěla mít jistotu šla jsem na plodovku. Vše dopadlo dobře a máme krásnou, zdravou, šikovnou holčičku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat