Těhulky dodržujete, co by se v těhotenství nesmělo?

12.12.19 08:19

Těhulky dodržujete, co by se v těhotenství nesmělo?

Myslím třeba jídlo, jako že se bojíte sýrů, ryb, Sushi, steaků a tataraku. Nebo si to s klidem si to dáte? Přípravujete si to třeba doma? Já nic moc nejím, jsem v 13tt. A nevolností mi nic moc nedovolí. Ale třeba sushi bych si udělala, uvažovala jsem jen o avokadovym, ale prý má rasa moc jódu a v sezamu ho moc nemusím. Tatarak jsem už doma dělala, ale bez vejce a na suchý toust, smažený nepozru. A výčitky žádný nemám, moje mamka léta dělala s masem a museli z každýho kusu hovězího posílat vzorky, tak toho se nebojím a nebo mamka říkala, že nechat premrznout a riziko parazitů je pryc. Jíte to taky někdo? Mě přijde, že mám kolem sebe jen hysterky, co by si kvůli miminku nedali vůbec nic takového. Ale smaženýma jídlama, kuřecím a cukrem se ladujou, jako by to bylo zdravý a nemohli z toho dostat salmonelu nebo listerii. Vždyť v každý restauraci nebo pomalu obchoďáku může být jídlo, co by mohlo být nakazeny a pochybuji, že většina těchto žen ji jen doma, svá bio kuřata, bio zeleninu a bio mléko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
576
12.12.19 08:22

Já v těhotenství jedla to na co jsem měla chuť :D pokud to nebudeš jist po kilech, tak bych se v ničem neomezovala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1786
12.12.19 08:23

Nejim tatarak, sushi ani syrové vejce. Plisnove sýry výjimečně. Před vším tímhle mě varoval doktor a za případne komplikace mi to nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1786
12.12.19 08:24

@Dee10 no i 10 g masa s listerii ti muže ublížit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352
12.12.19 08:24

Jedla a pila jsem vše kromě syrového masa a ryb a alkohol. A mořské plody jsem si dávala jen tam kde jsem tomu věřila, steak si dávala víc propečený než normálně. To je asi tak vše. Na co jsem měla chut jsem si dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22715
12.12.19 08:27

@Štěpánka Kl @skorotehotna tatarák, sushi a syrové vejce nejím nikdy, takže to nepovažuji za omezení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
12.12.19 08:36

Měla jsem tatarák, x krát, plísňové sýry, i alkohol… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 08:36

@Dee10 Jee alespoň někdo, kdo to tak nehrotí. Jedná starsi paní mi říkala, že za jejich těhotenství se nic neřešilo a pili mléko od krávy denně a nic jim nebylo, sýry se nepasterizovali a děti mají zdraví. Já taky nehodlám jít a koupit 2 kg hovězího v Kauflandu a sníst ho syrový. Jen si občas dát, to, co mi chutná a jim odmala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 08:39

@kve-tinka já měla alkohol, když jsem nevěděla, že jsem těhotná, ale ten mi teď nechybí, i když domácí vajecnak si určitě dam:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 08:39

@stinga to máš výhodu, kdo to nejí, tak mu to nechybí, to je logické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
12.12.19 08:40

Tataráku jsem se bála teda, ale sushi jsem si jednou dala, ale ze známé restaurace, nedala bych si takové ty hotové boxy co se prodávají v obchodech. Na Silvestra jsem si dala pivko a nedokázala jsem se zbavit svý závislosti na kafi, takže to bylo taky 2× denně celé těhotenství :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19897
12.12.19 08:41

České plísňové sýry jsem si dala, protože se mléko pasterizuje. Dávala jsem si pozor na camemberty z Francie. A ty, kde se mléko nepasterizuje. Ty jsem nejedla. Tatarák jen jednou na chuť a domácí. Alkohol skoro vůbec max olíznout skleničku. Sushi mně nic neříká a tady v ČR obvzlast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 08:42

@skorotehotna vidíš, mě doktorka ani nic o jídle nerikala, asi si myslí, že ve 31 vím, co se říká. A nebo jako matka 3 děti, to taky neřešila a dala si všechno:-))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 08:45

@Kristynka22 já ty boxy nejím, jednou to kamarádka přinesla do práce a bylo to bez chuti, jamám ráda svoje sushi a taky se chystáme mezi svátky do jedné vyhlášené restaurace a tam je to o sushi a steakach, tak vlastně ještě nevím, jestli tam nebudu jist jen salaty:-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 08:47

@P4ja ty plisnove sýry moc nevyhledavam, takže ten jsem ještě neměla. Ale co jsem koukala v pultech, je to všechno pasterizivane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat