Teifoc - stavebnice z cihel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adrasteia
Závislačka 3002 příspěvků 15.10.18 11:14
Teifoc - stavebnice z cihel

Plánuji koupit tuhle stavebnici k Vánocům pětiletému synovi. Máte ji někdo? Jak jste spokojeni? Také mi není jasná jedna věc - podle výrobce se může hotová stavba namočit do vody, malta se rozpustí a cihly se dají použít znovu. Ale tu maltu už asi použít nelze? Když se rozpustí ve velkém množství vody? :think: To by znamenalo pořád dokupovat tu maltu.

Nejnovější recenze z kategorie Hračky

Reakce:
Gina
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 15.10.18 11:27

Máme už dlouho, hrozně se mi tenkrát líbila, ale zase až tak šílený úspěch to nemělo. Není to až tak lehké s tou „maltou“ pracovat. Když dáš málo, stavba nedrží, když moc, zase se to špatně lepí k sobě - ty pískové kamínky v maltě nejsou až tak malinké, takže je docela práce dát ty cihly k sobě tak, aby byly hezky rovné jako na obrázku, zrníčka různě překáží.
A jinak po rozmočení se rozpadne i ta „malta“ na písek, takže se pak musí dokupovat nová. Ale popravdě na to, že už tu stavebnici máme asi 10 let, tak si s ní syn stavěl všehovšudy tak 5×, takže jsme zatím dokupovat nemuseli :-D spíš je kolikrát lepší si s tím hrát bez té malty, aspoň z toho pak není takový binec ;-)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 15.10.18 12:02

Děti něco podobného měly, akorát ta malta byla mizerná, tak dostaly písek a hydraulické vápno a namíchaly si opravdovou maltu. Rozebrat to ovšem nešlo, ale ono je to stejně hned přestalo bavit.

Adrasteia
Závislačka 3002 příspěvků 15.10.18 12:04

@Gina @Jar Jar Holky, díky za postřehy. Vyberu asi jen nějakou jednoduchou sadu a uvidím, jak to kluka chytne. :think:

Váš příspěvek
Reklama